RTÜK İÇİN KARDEŞ KANI İÇMEYE KALKMAK

 

“Müstafi AKP hükümeti” gibi, RTÜK de 1 aydır “başsız”...

Bu halde bile çıkar peşinde koşan ve iktidarla birlikte RTÜK’teki koltuktan da olan AKP, RTÜK Başkanlığı için de fırıldak peşinde...

Şu anda yaşlı üye olarak toplantıları yöneten Arif Fırtına ile 2 üyeye sahip olan MHP’nin kıdemli ve çalışkan Esat Çıplak’ın arkasında sıkı durması lazım.

Sayın Bahçeli’nin sıkı durduğunu biliyoruz ama birileri çomak sokuyor... Bu RTÜK Başkanlığı hükümet kurmak kadar hayatidir!

RTÜK, gerçek görevine dönerse, Türkiye’de birçok vesayetin kırılacağı çok iyi bilinmeli.

Her ne kadar CHP’li üye “AKP vesayetini kırmak için Çıplak’ı destekliyorum” dese de aklının ucunda dönüşümlü başkanlık tezgâhı olduğunu biliyoruz.

HDP’li üye CHP’li üyeye destek vermeye bile kalktı ama bildiğimiz bazı sebeplerle CHP buna razı olmadı.

TBMM’deki oyun, RTÜK’te de oynanıyor. Sayın Çıplak ise gereğini teamül ve ahlaki temellerde yürütüyor ve 4 oyu var, 1 oy daha aldığı takdirde başkan...

Bir Türk milliyetçisinin RTÜK Başkanı olması demek saray dalkavuğu olan ve millet parasından hovardalık yapan TRT kanallarının denetime ve millet hizmetine girmesi demek...

Bir şuurlu Ülkücünün RTÜK Başkanı olması demek, yandaşmış, havuzcuymuş, ihaleciymiş, bütün radyo ve televizyonların kanuni yollarla hizaya sokulması demek...

Böylece yine muhtarlarla sarayda başlayan RTE’nin 24 saat canlı yayınını, muhalefetin 5 dakikaya sıkıştırılmasını, AKP propagandasının engellenmesi demek...

Bakalım o ortamda Şems Ethemler hovardalık yapabilecek mi, bakalım o zaman yağdanlık konuşmacılar ekranlarda AKP-RTE reklamı yapabilecek ve patronlar da bu dalkavukları işte tutacak mı?

Tecrübe ve dürüstlüğü ile dik duran Esat Çıplak’ın önünü kesme çabaları sonuç vermese de rant zamanı milliyetçi ve Ülkücü kesilen tayfa, başını ağrıtıyor.

Bazı bilgilere göre, MHP’nin AKP’li Yerlikaya’yı desteklemesi durumunda RTÜK’teki daire başkanlıkları pazarlık konusu...

Dört turda sonuç alınamayan RTÜK Başkanlığı seçiminde MHP’li Çıplak’a destek olunacağına, ona baskı yapıldığını da biliyoruz. CHP’li üyenin desteğini bile konuşan bu dar kafalar, Çıplak’ı bunalttı sanırız.

Şimdi de Kanal a denilen marifetleri kendinden menkul kanala ceza verilmesi üzerinden, kendine “Ülkücü” diyen Bizans hastalığı tutkunları saldırıyor.

“Ülkücü K...” adlı sitede yazan A. Ş. adlı biri Çıplak’ı vatan haini ilan edecek neredeyse...

Apo’ya övgüler düzüp HDP’yi yerin dibine sokan Beşir Atalay-Yalçın Akdoğan kafası, Kanal a’da işbaşında... Bebek katilini neredeyse kahraman ve Kürt halkının yasal temsilcisi ilan edecekler...

Şikayet üzerine Kanal a’ya RTÜK ceza veriyor. Orada hemen MHP düşmanlığı başlıyor. Vay efendim, Çıplak nasıl bu karara evet dermiş?

Bizim ikbal Ülkücüleri de üşenmeyip intikama soyunmuş!

Halbuki, Kanal a için karar 1.7.2015 tarihli ve AKP’li RTÜK Başkanı Davut Dursun’un da imzası var.

Yani daha RTÜK seçimleri yapılmamış, Çıplak ve Fırtına’nın adaylıkları ve MHP’den seçilip seçilmeyecekleri bile belli değil...

Adam, kalkmış Çıplak’ı “RTÜK Başkanlığı için HDP ile işbirliği yapmak”la suçluyor.

Hiç mi utanmanız kalmadı? “RTÜK üyeliğine seçilemedik” diye kardeş kanı içmeye kalkışmak niye?

Çıplak’ı orada tutan Bahçeli’dir, bunu iyi bilen siz ikbal Ülkücüleri, bu ne densizliktir, bu ne kindir?

Bıktık bu Bizans hastalığınızdan... Adı “Ülkücü....” diye başlayan sitede Ülkücüye çamur atmaya kalkışmak nasıl bir gaflettir?

Kanal a gibi yandaş ve yavşak bir kanalda Apo övgüleri düzülmesi çok mu hoşunuza gidiyor?

Kimlerle ne pazarlıkları etmiştiniz, ne hesaplarınız vardı, buradan tek tek açıklayayım mı? Utanmayacak mısınız?

Millet darda, vatan tehdit altında siz kardeş kanı içerek ikbal peşindesiniz!

Ülkücülük bir şereftir, şerefin de tavizi olmadığına göre, siz nesiniz Allah aşkına?

Dürüst, sadakat sahibi ve teşkilatta yetişmiş, RTÜK’te tecrübe edinip cesurca hakkaniyetli çıkışlar yapmış bu Türk milliyetçisinin ve dolayısıyla MHP’nin kısır hesaplar uğruna önüne geçilmesi ihanettir!

Üstelik bu kurum asla vazgeçilemeyecek bir önemdeyken...

Bir hukuk devletinde medyanın iktidar güdümünden alınması, milletin doğru bilgilendirilmesi için RTÜK’ün yetkilerini kullanması, hukuk kurallarının işletilmesi şarttır.

Üstelik AKP’nin 5’e karşı 4 oyla başkan olması mümkün olmadığına göre, ya HDP ile ya da CHP ile anlaşacak ya da MHP’li Çıplak’a oy verecektir.

Şimdi HDP’yi terörizmle suçlayan AKP, gerçek yüzünü bu seçimde gösterecek!

Siyaset, usta işidir ve Türk milleti menfaatine bazı işbirlikleri (HDP hariç) mevzubahis olabilir.

AKP, RTÜK’te hakikati, adaleti, hukuku ve tecrübeyi desteklemezse millet yeni belalara hazır olmalıdır.

Sarayın yöneltmesi ile zaman kazanmaya çalışan ve “milliyetçi oylar”a heveslenen AKP hata yapmaktadır. Bunlar CHP’li üyeye bile destek verebilirler!

Yolsuzluk çamuru ve çözüm süreci ihaneti ile kirli AKP, eski günahlarına yenilerini eklemek istemiyorsa, kendisini çok iyi tanıdıkları Esat Beyi desteklemek zorundadır.

19 Ağustos’ta yapılacak seçimlerde RTÜK Başkanı mutlaka seçilmelidir.

Bunca hukuksuzluğun, edepsizliğin, yolsuzluğun ortadan kalkması için Sayın Çıplak ve Fırtına’ya destek verilerek RTÜK rayına oturtulmalıdır!

Ve şu “ikbal Ülkücü”lerinin kardeş kanı içme hevesleri kursaklarında bırakılmalıdır!

 

Mustafa ÖNDER
[email protected]
facebook.com/mustafaonder15
twitter.com/mustafaonder07

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.