SEROK AHMET’İN AKP’Lİ NİFAK HÜKÜMETİ

 

Çevirmedikleri fırıldak kalmadı.

Utanmaları yok ya, defalarca reddetmelerine rağmen hem CHP ve hem de MHP’nin “yönetici milletvekilleri”ne teklif götürerek partileri karıştırmaya çalışıyorlar.

Sarayın yaptığı “nifak hükümeti” listesini “kabinem” diye açıklıyor!

O zekâdan bu kadar çetrefilli bir liste çıkmayacağını cümle âlem biliyoruz!

Bal gibi sarayın 1150 odasında kurgulanan bir “başkanlık ittifakı ve nifak hükümeti”!

Tam da Serok Ahmet’e yakışır “Kapalı zarf usulü ihale edilen” ilk kabine...

Başbakan yardımcısı ve saray köstebeği Akdoğan yine başrolde...

SP’den devşirme Numan, saray köstebeği Akdoğan ile dönek Tuğrul efendi memleketin “çözüm”ü üzerine kafa yorar, MGK’de paralel avının esaslarını belirlerler! Muhalif medya ve STK’lere nasıl kumpas kurulacağını, Apo ve PKK’nin nasıl meşrulaştırılacağını, RTE’nin nasıl diktatör başkan yapılacağını planlarlar!

Serok Ahmet, kendi ağzıyla “milletin bekasının söz konusu olduğu şu günler”de, Ala zamanında valilikten uçakla İstanbul’a getirilip emniyet müdürü yapılan Selami Altınok’u devletin içişleri bakanlığına getiriyor.

İstanbul’da teröristler silahla cirit atarken, savcı adalet sarayında katledilirken, uyuşturucu zirve yaparken, 17-25 dosyalarındaki hizmetlerini ödüllendiriyor!

Yine sarayın ve Serok Ahmet’in asla vazgeçemedikleri “Molla Kasım”ı eğitim bakanlığına devam ettiriyorlar ki, eğitimi iyice bataklığa soksun...

Ayrıca başkanlık müptelası ve saray dalkavuğu göçmen Müezzinoğlu yine Sağlık bakanı.

AKP hükümetlerinin stepnesi Vecdi ise yine Savunma Bakanı!

Batı’da özgürlük, özerklik, insan hakları yaygarası koparsınlar diye PKK/HDP’li Ali Haydar’la Müslüm’e AB ve Kalkınma Bakanlıklarını da bilerek ikram etmişler.

AB, "müzakere masasına" bölücülerin de oturmasını ve AB yardımlarının bölgeye doğrudan aktarılmasını savunuyordu. Serok Ahmet, HDP’li Ali Haydar’ı AB'den sorumlu bakan, Müslüm’ü de Kalkınma Bakanı yaptı.

Milleti salak sanıyorlar ya, yine anayasayı arkadan dolaşarak “bağımsız” diye AKP’nin yandaşı müsteşarları bakan yaptılar! Şeytanî zekâ durmak bilmiyor.

Dış politikamızı yerle bir eden müsteşarla yargıyı hallaç pamuğuna çeviren adalet müsteşarı bakan!

Dışişleri Müsteşarı Sinirlioğlu'nun Bakan olmasına dikkat edin... ABD'yle anlaşmalar imzalayan, Suudi Arabistan'la birlikte Türkiye'yi bölme planları yapan İsrail Dışişleri Bakanlığı Direktörü Dore Gold'la gizlice görüşen adam!

Aile ve kadından sorumlu bakanlığa, Cumhuriyet kadınını temsil etsin diye bir sıkmabaşlı kadını atıyorlar. O da AKP’li hükümetin eski bir genel müdürüydü...

Yerle bir ettikleri tarım ve hayvancılığın sorumlusu müsteşarı Tarım Bakanı yapıyorlar.

3 günde jet terfiler alan eski Gümrük Müdürü, müsteşar Aşçı, Gümrük ve Ticaret Bakanı oluyor!

Çalışma Bakanlığına yine AKP’li müsteşar Erdem’i getiriyorlar.

Memleketteki herkese selam, milliyetçiye, bölücüye, dinciye, yobaza, üçkağıtçıya, sermayeye, BBP’çiye, Saadetçiye, herkese selam çakıyorlar gibi ama hemen hepsi saraya yandaşlık eden isimler...

 

Tuğrul efendi “devlet adamı” imiş! Şıracının şahidi bozacı Topçu da suç ortağına sahip çıkıyor. Topçu, MÇP’nin kaçkınlarından... İhaneti MÇP ile de kalmadı, katıldığı BBP’den de 2014’te istifa etti. 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonunda RTE’yi desteklemişti. Yıllardır AKP çevrelerinde dolaşa dolaşa muradına erdi!

Bakmayın siz Tuğrul efendinin “istifa etmem, partiden hiç kimse beni atamaz” efelenmelerine! Hele disiplin kurulu bir çalışsın görürüz ne oluyor!

Devşirme Soylu söylemiş zaten, Tuğrul efendi AKP’den aday olacakmış!

MHP’ye ihanet ve saraya biat ederek “vatan görevi” yaptığını ilan eden Tuğrul, kaderin cilvesi Arınç’tan koltuğu devralıyor!

Partisinden istifa edip parti kuranlar, sonra yeni partisini yüzüstü bırakıp sele kapılanlar hep bir arada... Kurtulmuşlar, Topçular, Tuğrullar... “İhanet” ve “nifak” başlıca hünerleri...

Yandaş, saray yağcısı, başkanlık sevdalısı, dinci, çözüm süreci meraklısı, parti fırıldağı, AKP hükümetinde ne denirse yapan bürokrat tayfasından ve Alevi Kürtçüden oluşan hükümet!

Stepne gibi boş bulunan yerde kullanılan eski çakaralmaz tüfekler...

Bu kabinede “bağımsız” dedikleri AKP’lilerden oluşuyor. Anayasaya aykırı ama takan mı var? Ali Rıza Alaboyun, Kutbettin Arzu ve Vecdi Gönül’ü partiden istifa ettirerek kitabına uydurmuşlar güya!

Bu kabine, saraycı Tuğrul efendi, yandaş Topçu ve 2 Kürtçü dışında AKP’den oluşuyor ve sadece RTE’nin ikbalini sağlama almaya yöneliktir.

Serok Ahmet de kalkmış “erdem”den bahsediyor!

Bu kabine saray ve nifak kabinesidir ve seçimlerde nasıl fırıldaklar çevrileceğinin işaretidir.

Hedefte MHP ve Bahçeli olması, 1 Kasım’da başlarına gelecek felaketi önlemek içindir.

AKP, 1 Kasım’da temelli siyasî arenadan silinecektir. Kumpasla gelen kumpasla gider!

 

Mustafa ÖNDER
[email protected]
facebook.com/mustafaonder15
twitter.com/mustafaonder07

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.