TÜRK MİLLETİNE VE BOZKURTLARA TAHAMMÜLLERİ YOK

 

Bu fotoğraflara iyi bakın...

Bir düşüncenin fotoğrafları.

Çünkü...

Ay-yıldızlı bayrak Türk kimliğinin sembolüdür.

Ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti, başkenti Ankara, milli marşı İstiklal Marşı, bayrağı ay-yıldızlı al bayrak ve resmî dili Türkçe olan bir devlettir...

Ama bakın nereden nereye geldi o üniter millî devlet...

Tarih 1936... Kahramanmaraş’taki kaleye bir heykel dikilir. “Bayrak Diken Bozkurt” heykeli... Yaptıran Atatürk’tür.

Heykelin kaidesinde bir yazı vardır: “1919’da Türk Maraş silah gücüyle indirilen bayrağı, iman gücüyle yeniden dalgalandırdı”.

Bu “Bayrak Diken Bozkurt” heykeli esrarengiz bir şekilde yobazlarca ortadan kaldırılmış ve yerine yenisi de yapılmamıştır. 

Türk bayrağına tahammül edemeyen zihniyet, Bozkurt’a tahammül edebilir mi?

Cumhuriyet’in 50.yılında Burdur’da Vali Ömer Naci Bozkurt tarafından Cumhuriyet Meydanı’na yaptırılan Kültür Parkı’ndaki tarihî heykellerden biri Kültigin Abidesi diğeri yanında Bozkurt olan Mete Han heykelidir.

Mete Han’ın yanındaki Bozkurt’u bir gece kim yok etti biliyor musunuz? CHP’li vali!

Kıbrıs'ta, 1974 Barış Harekâtı sırasında, Atlılar, Muratağa ve Sandallar köylerinde Rumların katlettiği Türklerin Türk oldukları, çocukların kemerlerindeki bozkurt tokalarından anlaşılmıştı. BM yetkilileri, bozkurdu görünce, cesetlerin Türklere ait olduğunu kabul etmişti.

Atatürk’ün 1928’de Türk Ocağı Genel Merkezi binası olarak yaptırdığı Cumhuriyet döneminin en güzel mimarîlerinden olan binanın üst katına çıkan merdivenlerin başına Atatürk’ün isteği üzerine ünlü ressamlarımızdan İbrahim Çallı’nın Türkler’in Ergenekon’dan çıkışını, canlandıran “Ergenekon 1” adlı tablosu asılmıştır. 

Fuat Köprülü, Atatürk’e Türkiyat Enstitüsü’nün ambleminin nasıl olması gerektiğini sorduğu zaman aldığı cevap: “Fuat Bey! Karlı Tanrı dağlarının önünde elinde meş’ale tutan bir bozkurt olsun, bu meşale genç Türkiye Cumhuriyeti’nin ilminin ifadesi olsun. Ergenekon’dan çıkmamızda kılavuz olan Bozkurt Türklüğün Anadolu topraklarındaki yeni devletinin kuruluşunu ifade etsin”. 

1935’te Ata’nın emriyle “Bozkurt” markalı bir sigara bile çıkarılır.

1990’ların sonlarına kadar Atatürk izcilerinin adı “Yavrukurt” ve arması da Kurt idi. 

Ve... 1944’te İnönü devrinde Türklük tabutluklarda işkenceye tabi tutulur, onun besleyip büyüttüğü zihniyet de bugün milliyetçiliği ayağının altına alır!

2010’da Habur’da Kandil’den gelen eli kanlı PKK’liler davullu zurnalı karşılanmış, AKP’nin kurduğu çadır-mahkemedeki Türk bayrağı, katiller rahatsız olmasın diye indirilmiştir.

Ve Haziran 2014... Diyarbakır...

Saçılım ve çözülme naralarıyla asker kışlaya, polis karakola hapsedilmiş, taşlar bağlanıp itler serbest kalmıştır.

Diyarbakır meydanında katil Aponun posterleri ve terörist PKK’nin paçavraları dalgalandırılmış, demokrasi denilmiştir.

Diyarbakır-Lice’de terörist cenaze töreninden sonra yüzü kapalı bir PKK’li, 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’nın bahçe duvarından atlayarak direkte asılı bulunan Türk bayrağını indirdi.

Ve bu ihanet devam ediyor.

Şişli'de bir AVM'nin bayrak direğine tırmanıp bayrağı indirme girişiminde bulunan şahsı fark eden vatandaşlar duruma müdahale ediyor.

Bay Tayyip’in Avusturya’daki konuşmasından sonra çıkan olaylar sırada bir Avusturya polisi alanda bulunan Türk bayrağını alıp yere atınca Türkler tepki gösteriyor.

“Ne mutlu Türküm diyene” sözünü dağlardan taşlardan sildiren, milleti 36 parçaya bölen zihniyet, şimdi “cumhur”a “reis” olarak “Tek millet” narası atıyor ama o “tek millet”in adını “Türk” diye söylemiyor! 

Serok Ahmet de kalkmış, Türk milliyetçisi MHP’den başkanlık sistemli anayasa için destek istiyor!

Ne Türk milletine, ne bozkurtlara tahammülleri yok ama destek istiyorlar!

Bu işi ya Y-CHP ile ya da Dolmabahçe ortağınız HDP ile yapın, referanduma gidin de bakalım Türk milleti ne diyecek?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.