TURPUN BÜYÜĞÜ HEYBEDE…

 

Sosyal medya yıkılıyor…

“Hukuki bir gerekçeyle” MHP’li bir adamın istifası, Devlet Beyin talimatıyla yerine getirilmiş bir “vecibe”. Buna dikkat edin…

Ama çoktandır Ülkücü Hareket’in unuttuğu bir vecibe!

Bu partiyi “antidemokrat” bulan sonradan görmelerin, Başbuğ tedrisatından geçmiş bir yiğit Anadolu çocuğundan öğreneceği bir vecibe!

“Sermaye”nin, “sanayici”nin, “ekonomist” ve azıcık da olsa “yurtsever”lerin yakından takip etmesi gereken bir adamın vecibesini yerine getirişidir bu “eylem”!

Belli ki Batı’nın, ülkenin, Türk dünyasının, inanmışların hasret ve kendine “yontmak” için beklediği bir MHP ile karşı karşıyayız.

Ama “iktidar” havucu ile, “Başbakanlık” havucu ile koşuşturulan ve “ülkenin istikbal ve ikbal”i olan Ülkücü-Türk milliyetçisi camianın günlük polemik kavgaları içinde olanı biteni görmelerine fırsat verilmiyor ki birbirlerini kırsınlar da, meydan onlara kalsın…

Aziz okuyucu;

“Batı”, AKP’yi ve Saray’dakini gözden çıkardı, “Marmaray” raydan çıktı.

Y-CHP de malum, nereye “park edeceği” belli değil ve üstelik memleketteki maksimum oy oranı yüzde 30’u aşamaz… İster PKK/HDP şarlatanlığı, isterse “milli” hedeften sapmış “özgürlük” saplantısıyla Türk milletinin teveccühü boğazını sıksanız yüzde 30’u asla geçemez! Benim değil “bilim”in hakikati bu!

AKP ve Saray da gözden çıkarıldığına göre…

Kimsenin önünü göremediği, turizm ve tarımın dibe vurduğu bir ekonomik gerçeklikte, Anadolunun kasıp kavrulduğu, siyasetin yeniden şekillendiği, milletin kafasını “kredi” kumsalından yavaş yavaş çıkarmaya başladığı bir ortamda…

Yalanın, gıybetin, entrikanın, din simsarlığının AKP eliyle bizzat zirveye ulaştığı ve Türk milletinin de -görünürde- kanıksadığı şehit haberlerinin içten içe örselediği “yıkım”ın sonuçlarını birleri çok iyi tahlil ediyor.

Mesele üzerine yapışıp kalan “paralel” yaftası falan değil…

Birileri uyanıyor…

Mesele “parti içi demokrasi” falan değil…

Mesele, “Abla aleyhine yazanın anası karım olsun” meselesi de değil…

Mesele ısmarlama anketlerde bile Meral Abla ile “yüzde 20”lerde yuvarlak lafı konuşuluyor, eee yüzde 20 ile “Başbakanlık” nasıl oluyor? Ablası olmazsa MHP baraj altı!

Müjdat’ın sitesinde yok yok… Üç kelimelik anket, dolandıra dolandıra müzakere sürecine MHP’liler yüzde 48, Başkanlık’a yüzde 35 evet diyor!

Bahçeli’nin liderliğindeki MHP tüzüğüne aykırı lafları tam bir saat CNN Türk’te edebilen, “paralel” etiketini üzerinden atmak için Ülkücü MHP’nin liderini “başparalel” ilan eden birini hiç görmemiştir bu millet…

Gerekçe ne? Zaman ve Bugün’ün ziyareti… Vay be…

Bir DYP kökenliyi tu kaka ilan ederken bir Çiller kahramanını MHP’ye yamamaktan çekinme… Oysa bir gerçek yankılandı bugün…

Biri hem Bahçeli’nin hem de muhaliflerin çevresindekilere bir ders verdi.

Ama siz hala “Sakallı”nın tarafsız bölgesinde taraflı beyin yıkamaya devam edecekseniz, “ihrac”ınız kapıdadır. Ülkücü töreden de bihaber demeksiniz!

Peşinizde koşanlara bakmayın, otel lobilerine düşürülmüş ucuz Ülkücü nutuklarına da aldırmayın… TV’de övünerek söylediğiniz eski Emniyeçiler bu rahleden geçeli çok oldu. Onlara her fırsat verildi, sandıktan çıkamadılar, çekip gittiler.

Hani diyordunuz ya, “Satranç ustasıdır, 5 hamle sonrasını görür” diye…

Emrinize verilen otobüsleri dolduranları, kahvaltıda buluşup hayatının en “tatmin edici” peynirini yiyenleri, otel lobisinde sözde “Başbakan”la buluşan Antalya delegelerini Ülkücü irade yerine koymakla aldatıyorlar sizi…

Halbuki birileri “Antalya” uğruna siyasete adap getirdi, edep getirdi, Ülkücü iradeyi getirdi, farkında mısınız?

“Turpun büyüğü heybede”…

Balgat’ta liderin ağzına kenetlenen efendiler dahil…

Sizin yerinizde olsam…

Aptal havuz medyasının yerinde olsam, Ablanın yerinde olsam onun hesabını yakın takibe alırım…

Ama hayır, Ablanın etrafını çeviren “intikam” peşindekiler onu görmesine fırsat vermiyor...

Mademki mahkemelik olduk, mademki iş Yargıtay’a kaldı…

CNN Türk’te, Haber Türk’te programlanmış senaryoyu oynamanın “mukadderat”a hiçbir faydası yok…

O, davanın hafızasına sahip; o, olanın bitenin farkında… Yanında ve uzaktakilerin de…

Elbet bir fuara kesecektir. Kesiyor!

CNN Türk’te asıp kesen Abla…

Bir kere Akif Beki onu yerle bir etti. Başından sonuna kadar “paralel”i konuşturup işi “çıkmaz”a sokup amaçlarına ulaştılar. “Paralel” yaftasından bir türlü kurtulamadı. Üstelik “Başparalelci sensin” ithamı boynuna asılıp kaldı.

“Sermaye”, Meral Hanım ve çevresindeki asalaklardan ürkmüş…

“Bir çuval incir “ berbat durumda…

Bu Ablaya endeksli bir plan değil…

MHP mutlaka olacak. İktidar da olacak! Ama sizsiz!

“Beşinci parti” hikâyeleri…

MHP’nin sesi olan birinin alttan alta bir yerlere hazırlanışı…

Farkında mısınız? Hayır!

Ama başınıza gelecek, davanın içinden… Bizden biri…

Çırpınışınız boşuna…

“Turpun büyüğü heybede…”

Hele bir süreci bekleyin…

 

Mustafa ÖNDER

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.