VATANSIZ VE KİMLİKSİZ FİGÜRANLAR

“Yetmez ama evet”çi, F tipi Abant’ın müdavimi, açılım ve malûm süreç şakşakçıları ne hikmetse çoğunlukla eski solcular...

AKP’nin içinde, HDP’nin içinde, yandaş medyanın göbeğinde hep onlar.

Kandil’e gidip gelenler de onlar. İkinci Cumhuriyet veya Başkanlık sisteminin hararetli destekçileri…

Üç örnek verelim hâl-i pür melâllerine:

İlki, eski solcu bir avukat vekil!

Deniz Feneri sanıklarını ziyaretiyle ünlüydü.

AKP’nin dönek dişi militanı oluverdi.

PKK’nin çekilme kararına, “Bundan sonra dost eller birbirini tutacak” dedi o kadın.

Hararetle, Türklüğü anayasadan silerek demokrasinin geleceğini savunuyor.

Yoldaşlarından geri kalmamak için yeni inciler saçmıştı.

AKP’li Bahçekapılı, MHP ve CHP’lilere “Bu ülkede size artık yer yok” tehdidinde bulunmuştu. Bayan olmasa “çüşşşş” diyecektim ama…

İyice coşup, bebek katili ve PKK’nin şahlanışıyla, “Bu ülkede artık bayram var, bayram!”diye şakımıştı! 19 Mayısları, 23 Nisanları, 29 Ekimleri kaldırıp, eşkiyanın silahlı ve şartlı çekiliş bildirisini bayram ilan eden zavallı AKP/PKK/HDP figüranı!

İkincisi, “akademisyen” yaftasıyla dolaşıyor ama bilim kariyeri yok!

Osmanlı heveslisi bir Kürtçü…

Cemaatçi Zaman’ın yazarıdır, çakma tarihçiliğe özenir.

Yarım yamalak İngilizceyle ahkâm kesen, Atatürk’ün vatan hainliğini ima etmeye kalkan, İstiklâl madalyası sahibi Şükrü Saracoğlu’na “asker kaçağı” diyebilen allâme ve jöleli Yiğit’in kankası bir popülist!

Bardakçı, ona “sanal tarih ustası” diyor!

O, AKP/HDP’nin Marmara grubuna âkil seçtiği Mustafa Armağan.

Görevi gereği halkı zehirlemeye devam etti: “Sevr Sendromu hortlamış durumda bir kesimde. Oysa bana göre böyle bir tehlike yok. Ama olmadığını garanti edemem.”

Eeee? 

“Yeni bir Türkiye kuruluyor” dedi. “Öcalan, dini kullanıyor mu? Yoksa samimi mi? Bilemem. Hem dini hangi siyasetçi kullanmamış ki? Atatürk mü kullanmamış? Unutmayın: Öcalan da Atatürk kadar pragmatik bir lider.” Dedi.

Atatürk’ü bebek katili ile bir tutan şarlatanlık!

Yetinmemişti akıldâne: “Edebiyat derslerinde Yunan, İngiliz, Fransız, Rus edebiyatlarının okunup da Kürt edebiyatının okutulmamasını protesto ediyor, en kısa zamanda Ahmet-i Hani, Mele Cezeri, Mehmed Uzun gibi isimlerin eserlerinin de Nedim, Şeyh Galip ve Ahmet Hamdi Tanpınar’ın yanında edebiyat kitaplarımızda işlenmesini arzu ediyorum.”

Başka bir arzunuz?

Üçüncü örnek, din taciri gazetenin yazarı.

AKP/PKK’nin seçtiği Doğu Anadolu grubunun âkili…

Judocu, MTTB’li, Mazlum-Der’li, Milli Gazete, Yeni Şafak ve Akit yazarı.

“Necef benim için Çanakkale’den bin kat daha faziletlidir” gafının ünlü sahibi.

Basında ona “Provakatif tatlı su İslamcısı” derler.

Şanar Yurdatapan’la yoldaşlığa soyunup mahkemelik olan Hümanist görünümlü din sömürücüsü İslamcı (ne demekse?) ve Roj TV’de Türkiye aleyhtarlığına soyunan adamdır Dilipak!

Ona göre, Türkçülüğün babası bir Yahudidir ve Kürt Ziya Gökalp de onun talebesidir!

Bir kehanette bulunmuştu:

“Devlet Bahçeli’nin muhalefetinin gerekçesini Muhsin Yazıcıoğlu suikastı davası açıldığında göreceğiz. Devlet Bahçeli’nin niye bu kadar öfkeli olduğunu, o zaman öğreneceğiz!”

Vay be! Başka?

“Cumhuriyet, bir kültür soykırımı yaptı. Biz soykırım yapmadık, kültür soykırımına uğradık. Bizi belirleyen ne varsa, hangi özellik varsa bunlar yasaklanmıştır. Dilimiz, yazımız, mimarimiz, kılığımız, kıyafetimiz, müziğimiz…” dedi allâme!

Araplaşmaya evet, Arapçaya evet, Latinceye hayır! Türk dili, Türkçe kaygısıyla söylemedi bunu. Arap’ın kaç kere ihanet ettiğini, Türk olmayınca Kâbe’nin, Vehhabi Suud’un insafına kaldığını söylemedi!

Yalanın bini bir para!

“Ulusalcı ve Milliyetçi olarak tanımlanan dar bir çevreden örgütlü, sınırlı tepkiler var. Halk bu tepkilere destek vermiyor. Şimdi barış dillendiriliyor. Çatışmalar durdu.”demeye devam!

“Apo dini referanslara atıfta bulunuyor. Kalbinden geçeni bilmem ama namı diğer ‘Morisson Süleyman’ ya da ’Çoban Sülo’ olan ‘Nurlu Süleyman’dan daha sahici bir dil kullanıyor!” lafları bir dinci(!) yazara yakışıyor mu? Adamın yüreğini yarıp baktın mı, sen tanrı mısın?

Bu binlerce yıllık Türk yurdunda yaşayan bu kendini reddiyeciler, kimliksiz ve vatansızlığa hasret çekenlere, cesaretlendirdikleri Ermeni papazı Aram Ateşyan’ın sözleri ders olsun: “Tunceli’nin yüzde 90’ı belki dönme Ermeni’dir. Ermenistan babam, Türkiye anam demektir!”

Memleketin hali işte bu vatansız ve kimliksizler yüzünden… Bu yazı 2013’te yazılmıştı, görüldüğü üzere figüranlar dışında değişen bir şey yok!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.