Arayan değil aranan Türkiye

Yaz ayları Türkiye için yeni ümitlerin, yeni heyecanların yeni beklentilerin habercisi oldu. Seçim sonrasında yakalanan olumlu ve verimli ivme artarak devam ediyor. Ekonomide güzel gelişmeler var. Enflasyon ve faizin dizginlenmesi üretime de yansıyacaktır. Etrafımızı saran ateşi aşmak ve huzura kavuşmak için kritik adımlar atılıyor. Kabuğumuzu kırmak, kendi ayaklarımız üzerinde durmak, hesap veren değil, hesap soran bir ülke olabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Olması gereken budur.Yeni hükümet sistemi işleyişi kolaylaştırmış ve meselelerin çözümünün yolunu açmıştır. Buna birliğimiz, azmimiz, cesaretimiz de eklenince gerisi kendiliğinden geliyor. Ümitsiz olmak için hiçbir sebep yok. Biz, ne olduğumuzu, kim olduğumuzu iyi biliyoruz. Bütün dünya üzerimize gelirken de yılmadık, geri çekilmedik, kendi uçağımızı, tankımızı üzerimize süren alçaklara da eyvallah etmedik. Biz, Türk milletiyiz.

SİSTEMİ OLGUNLUKLA DEĞİŞTİRDİK

Türk milleti olmanın ne anlama geldiğini tarih bütün haşmetiyle gösteriyor. Son dönemde başardıklarımız dahi başlı başına bir destandır. Başka devletlerin ağır bedeller ödeyerek, uzun zaman içinde kanla, gözyaşıyla, büyük sıkıntılarla, acı anılarla yapabildiklerini, biz aklımızla, irademizle, öngörümüzle ve birliğimizle yaptık. Bir İmparatorluktan Cumhuriyeti böyle geçtik. Çok partili hayatı büyük bir sahiplenme ile gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini eşi-emsali görülmemiş bir olgunlukla, büyük bir cesaretle, derin bir anlayışla ve samimi bir sahiplenme ile hayatımıza soktuk. Geleceğimiz çok daha emin ellerdedir. Geçmişimizle elbette gurur duyuyoruz, ancak istikbalimizden çok daha ümitliyiz ve heyecanlıyız. Engelleri birer birer aşıyoruz.

KAOS ARAYANLAR YENİLGİYE UĞRADI

Sistem değişikliği referandumunu, genel seçimleri ve ardından da yerel seçimleri çok tartıştık, çok şey söyledik, ama milletin kararına saygı gösterdik. Aksini söyleyenler, gerilim ve kriz bekleyenler sukutu hayale uğradılar. Paçamızdan asılanlara aldırmadan, kaos arayanlara fırsat vermeden, fitne ve fesatçıları ciddiye almadan, terör ve ihanette bel bağlayanları yenilgiye uğratarak yolumuza devam ediyoruz. Zilletin ortakları, bu ülke ve milletle meselesi olanlar beklediklerini bulamamışlardır. Cumhur ittifakının tökezlemesini bekleyenler, yeni sistemi işlemez hale getirmek için fırsat kollayanlar, bunun için kumpaslar kurup ihanet işbirliğine girişinler yolda kalmıştır. Kriz ve koas hesapları yaparak Türkiye’nin yeniden bir darboğaza sokulmasına bel bağlayanlar şaşkına dönmüştür.

YENİ TÜRK ASRI

Hedefimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği, muasır medeniyet seviyesine ulaşmaktır. Yeni sistemle birlikte kuvvetler ayrılığı daha net ve işler hale gelmiştir. Aksi iddialar haksızdır, mesnetsizdir ve kasıtlıdır. Nitekim, ülke ve millet olarak itibarımız, saygınlığımız, etkinliğimiz kısa süre öncesiyle kıyaslanamayacak şekilde artmıştır. Kimseye boyun eğmiyoruz, tepkilere, uyarılara, tehditlere kulak asmıyor, kendi işimizi kendimiz görüyoruz. Bölgemizde güçlü, dünyada etkin bir devlet olmak arayışı içindeyiz. Yeni bir Türki asrı heyecanını yaşıyoruz. Sayın Bahçeli’nin belirttiği gibi, arayan değil, aranan; çekilen değil çevik bir iradeyle ileriye atılan; korkan değil kahramanca duran, ya istiklal ya ölüm, ya beka ya da bela diyen bir seviyeye tırmanan bir ülke olmanın gururuna sahibiz.

KENDİ SAVAŞ UÇAĞIMIZI YAPALIM

Vatan ve millet sevdalısı hiç kimse son gelişmelerden rahatsızlık duymayacaktır. ABD’ye mühlet verip, sabrımızın kalmadığını söyledik. Fırat’ın doğusuna yapılacak haklı ve meşru harekâtla milli bekamız üzerinde oynanan oyunların bozulması artık an meselesidir. Sayın Cumhurbaşkanının Pençe-1 ve Penç-2 harekatlarıyla Fırat'ın doğusundaki teröristlerin Kuzey Irak'la irtibatını kesileceğini ve PKK denen çıban başının Kuzey Irak'tan koparıp atılacağını söylemesi, bizde büyük memnuniyet uyandırmıştır. Erbil’de Konsolosluk görevlimizi şehit edenlerin tamamının yakalanması, planlayanların imha edilmesi gururumuzu okşamıştır. “Amerika ile Suriye sınırları boyunca güvenli bölge oluşturmaya yönelik görüşmeler ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın, biz Fırat’ın doğusundaki terör koridorunu paramparça etmekte kararlıyız” sözü bizim beklentilerimizi doğrulamıştır. Karada, denizde, havada kendisini yerli üretim savunma sistemleriyle koruyacak Türkiye'ye özlemimize en kısa zamanda kavuşmayı heyecanla bekliyoruz. Kendi savaş uçağımızı yaptığımız günü görmenin özlemini çekiyoruz.

TÜRKİYE’NİN UFKU AYDINLANDI

Cumhur ittifakı bir siyasi başarıyı değil, devletimizin varlığı milletimizin bekasına yönelmiş tehdidi bertaraf etmeyi hedefleyerek oluştu. Kimin ne kadar milletvekili veya belediye kazanacağından çok, sistemin ve buna bağlı olarak ülkenin geleceğini esas aldı. Hedefinde de, öngörülerinde de bir şaşma olmadı. Türk milleti de bu halisane gayeyi gördü, destekledi ve onayladı. Bu durum her ne kadar zillet ortaklarını çılgını çeviriyor olsa da, Türkiye’nin ufkunu aydınlatmış, geleceğini teminat altına almıştır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.