Ateşkes teklifi tuzaktır

TBMM yeni yasama yılına başladı ve ilk grup toplantıları yapıldı. MHP Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli, içinden geçtiğimiz süreçle ilgili daha önce çok önemli açıklamalar yapmıştı. Bu açıklamalar Türk ve Türkiye düşmanları ile beraber, ne acıdır ki CHP ve yancılarında da büyük rahatsızlık doğurmuştu. Dolayısı ile bütün gözler MHP grubuna ve yapılacak yeni açıklamalara çevrildi.

Pandemi süreci ve Türk Tabipleri Birliğinin kapatılması konuşmanın ilk konusu oldu: “Doktorlarımızı incitecek, motivasyonlarını zedeleyecek, morallerini zayıflatacak bırakınız bir sözümüzün olmasını, bu vefasızlığı düşünecek veya ima edecek bir niyetin kafamızda belirmesi bile söz konu değildir. Bizim sorunumuz Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyine yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanıyladır. Bu nedenle Türk Tabipleri Birliği kapatılsın diyorum. Doğruları eğip bükerek bizi doktorlarımızla kutuplaştırmak isteyen Kılıçdaroğlu’na tavsiyem, en iyi yaptığı işte ustalaşması, mesela yeni bir iskambil destesi alarak zilletin diğer ortaklarıyla masaya oturup, birbirlerini hile yaparak ütmeleridir.”

ERMENİSTAN KATİL DEVLET

Azerbaycan’ın Karabağ’daki Ermeni işgaline karşı başlattığı harekâtla ilgili tarihi bir değerlendirme, haber sayfalarımızda mevcuttur. Biz bir özet yapalım: “Terör devleti olan Ermenistan, 27 Eylül 2020 Pazar sabahı yalnızca Azerbaycan’a değil, Türkiye’ye de saldırmıştır. Biz iki devlet olsak da yeri gelirse aynı bayrak altında toplanır, Türklüğe kefen biçmeye çalışan ne kadar zalim varsa hepsine karşı aynı sipere gireriz. Şakamız yoktur, fakat işgalcilerin şakağını sıkacak irademiz hamdolsun vardır, hatta sefer için tetikte beklemektedir. Ermenistan katil bir devlettir. Türk milletini düşman olarak bellemiştir. Erivan yönetimi maşadır, emperyalizmin Güney Kafkasya’da oynatılan yılan başlı kuklasıdır.

O GÜN, BUGÜNDÜR

“Paşinyan isimli Soros uşağını kışkırtanlar, silahlı saldırıya teşvik edenler gün yüzündedir. Bu Paşinyan isimli kokuşmuşun pişman olacağı günler gelip çatmıştır. Nitekim o gün, bugündür. Çaresiz kalıp iyice paçası tutuşan Ermenistan’ın, geçtiğimiz pazar günü Gence’ye, sonra da Mingeçevir’e ve Terter’e saldırması, buralardaki masumları hedef alması insanlık suçudur, alçaklıktır, şerefsizliktir. Korkak Ermenistan köşeye sıkıştıkça sivillere musallat olmaktadır. Ermenistan’ın en iyi bildiği şey mazlumlara kurşun sıkmaktır. Ermenistan’ın kime mesaj verdiği, kimin kılıcını salladığı bellidir. Arkasından duran melun çevrelerin yüz hatları belirgindir.”

YA AZATLIK YA TUTSAKLIK

“Azerbaycan’ın bundan sonra işgal edilen topraklarının azatlığını temin etmeden durması bize göre imkânsızdır. Ya azatlık ya tutsaklık, ya istiklal ya izmihlal, gerçekten başka bir alternatif kalmamıştır. Can Azerbaycan durmayacak, zulmün kökünü heyecanla kazıyacaktır. İhanetin hesabı sorulacaktır. Kanımızla yanlarındayız. Varlığımızla arkalarındayız. Bu gelişmeler karşısında, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne ön şartsız katılması bir varoluş namusudur. Güç birleşmeli, Türk milleti tek yumruk halinde hedefe kilitlenmelidir. Nahçivan’ın kaderi Bakü’dür. Aksi halde kudurmuş Ermeni çeteleri buraya da üşüşebilecektir.”

KİMSEYE İHTİYACIMIZ YOK

“Azerbaycan-Ermenistan çatışmasının ateşkes, diyalog, müzakere, diplomasi gibi kandırmacalar yoluyla çözüm teklifleri şu aşamada tuzaktır, tertiptir, yenilgiye onaydır. Mütecaviz düşmanın beli kırılmadan, askeri başarı siyaseten tasdik edilmeden kurulacak her masa tavizdir. Ermenistan’ın silahlı çeteleri ya Dağlık Karabağ’dan çekilecekler ya da ezileceklerdir. Çatışma bölgelerinde bozgun yaşayan Ermenistan, İran sınırından içeri sokulan PKK/YPG’li teröristleri de yanına alarak mazlumlara ateş ve ölüm yağdırmaktadır. Bu barbarlığın döktüğü kanların bedeli damla damla terör devleti Ermenistan’a ve cani ortaklarına ödettirilecektir. Diğer yandan Macron’un Suriye’den intikal eden 300 cihatçının çatışma bölgesine getirildiğini söylemesi hayal mahsulüdür, şizofrenik bir yalandır. Türk milletinin hiç kimseye ihtiyacı yoktur.”

BU CHP’Yİ KİM KONTROL EDİYOR?

CHP yönetimine çağrı: “Hadi Fransa’nın melun açıklamasını normal karşıladık diyelim, peki bu CHP’ye ne oluyor? Hangi çıkar odakları bu CHP’yi kontrol ediyor? Kimler bu CHP’nin tarlasını sürüyor? Bu sefil sefirin sözlerini neye yoralım, nasıl yorumlayalım? Macron ne diyorsa bunlar servis ediyor. CHP yönetimine sesleniyorum; bir kez olsun kalbiniz milletle çarpsın, bir kez olsun siyasetiniz soydaşlarımızın sesine ses olsun. Ermenistan’ı aklayan ve arkalayan kim varsa, tavsiyem derhal Erivan’a iltica etmesi, hatta silahlanıp kandaşlarıyla birlikte ihanet mevzisinde yerini almasıdır.”

UCU NEREYE DAYANIYORSA ORAYA GİDİLMELİ

İçerideki hainler ve Serok Ahmet’e: “6-8 Ekim olaylarıyla ilgili yürütülen soruşturmanın ucu nereye dayanıyorsa dayansın oraya kadar gidilmeli, 53 kişinin ölümüne neden olan bölücü alçaklara en ağır ceza verilmelidir. Kobani bahanesiyle Türkiye’yi yakıp yıkanlara talimat Kandil’den verilmişti. CHP’nin övdüğü, İP’in değer verdiği terörist Demirtaş bu olayların bir numaralı sorumlusudur. Geçmişte Kobani’ye selam yollayan, dahası Serok olarak anılan eski Başbakan yalanı dolanı bıraksın da, hezimetlerini, PKK/YPG’ye zeytin dalı uzatan karanlık ilişki ağlarını açıklasın.”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.