Bekayı, PKK’ya teslim ediyorlar

Milliyetçi Hareket Partisi görkemli bir toplantı ile 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkan adayı olan isimleri açıkladı ve yola koyuldu. Artık, geri sayım başlamıştır. Türk milletinin en doğru kararı vereceğinden hiçbir endişemiz yoktur. Bunun için de bilgilendirmenin doğru yapılması, zihin bulandırma, yalan ve iftira kampanyalarının boşa çıkarılması ve zilletin gerçek yüzünün ifşa edilmesi şarttır.

SÖZ BİRLİĞİ GÜÇBİRLİĞİ

Şu ana kadar yaşananlar, söylenenler ve yapılanlar dahi, bir fikir edinmek ve doğru karara ulaşmak için yeterlidir. Cumhur ittifakını oluşturan Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi, son derece seviyeli, açık, net, ülke ve millet menfaatlerini öne alan bir işbirliği yapmışlardır. Millet iradesine saygı göstermiş, adaylarını belirlerken bir pazarlığa girmemiş, ülkenin bekasını esas almışlardır. İşbirliği bir şekilden ibaret değildir. Söz birliği, güç birliği ve gönül birliği ile derinlik kazanmıştır. Parti liderleri son derece samimi ve içten açıklamalarda bulunmuş, kişisel sürtüşmelere izin vermemiş ve işbirliğine en yüksek seviyede sahip çıkmışlardır. Bu sahiplenme doğal olarak teşkilatlara ve parti tabanlarına da yansımıştır. Gelişmeler ve yapılan ölçümler, bu dayanışmanın millette de büyük bir karşılık bulduğunu ve sandığa beklenenin çok üzerinde bir olumlu etkiyle yansıyacağını göstermektedir.

ZİLLETTE ÖLÇÜ YOK

Cumhur ittifakının bu onurlu, kararlı ve samimi duruşu karşısında çaresiz kalan zillet, kelimenin tam anlamıyla yapılan tanıma uygun bir davranış sergilemektedir. CHP-HDP ve İP birlikteliği hiçbir ahlaki ölçüyü içinde barındırmıyor. Bir at pazarlığı mantığı ile millet iradesi yok sayılarak en küçük beldeye kadar paylaşım yapılmıştır. Hatta bu pazarlıklar parti teşkilatlarını ve tabanlarını dahi büyük ölçüde rahatsız etmiş, özellikle sosyal medyadan çok çarpıcı değerlendirmeler yer almıştır. CHP’nin HDP’ye teslim olması, İP’e bağlı kalması teşkilatlarında büyük tepki toplamış, televizyonlara çıkan bazı sözcüler bu duruma isyan ederken, parti yönetimini de topa tutmuşlardır. CHP tam bir curcuna içindedir. Şimdiden 1 Nisan için hazırlıklar yapılmakta, parti içi isyanın örgütlenmesi için toplantılar düzenlenmektedir. Genel Başkanlıktan yönetim kademelerine kadar her yer karmakarışıktır ve yarın ne olacağını kimse bilmemektedir.

İZMİR TİYATROSU

CHP’nin İzmir için aday belirleme seansları tam bir tiyatroya dönüşmüştür. İzmir’e gösterilecek adayda, hizmet, samimiyet, gayret, dürüstlük, çalışkanlık ve proje gibi değerler yerine, kime yakın olacağı, kime bağlı kalacağı, şehrin rantını kiminle paylaşacağı gibi özellikler aranmaktadır. Bu garantileri en çok kim verirse, onun aday gösterileceği anlaşılmaktadır. Hizmet ve şehircilik bakımından emsallerinden çok geride kaldığı için CHP zihniyetinden zaten çok rahatsız olan İzmir seçmeninin, bu gelişmeleri ibretle izlediği ve zamanı gelince mutlaka hesabını soracağı kanaatindeyiz. Benzer durumun CHP’nin kendisi için kale olarak gördüğü başka yerlerde de yaşandığını görüyoruz. Milletin aklıyla bu kadar alay edilmesinin, milli iradenin yok sayılmasının elbette bir karşılığı olacaktır ve CHP bu seçimlerde de bir hezimet yaşamaya çok ama çok yakındır.

BEKAYI, PKK’YA TESLİM ETTİLER

Gizli ortak HDP’ye ne verildiği, ne vaatlerde bulunulduğu belli değildir. Kesin olan, HDP’nin zilletin kazanacağı belediyelere yerleşeceği, PKK uzantılarının yeni imkanlar bulacağıdır. Sayın Bahçeli’nin beka sorununa dikkat çekmesinden bu kadar rahatsız olmalarının sebebi budur. Bekayı daha şimdiden PKK uzantılarına teslim etmişlerdir. Diğer taraftan siyasi olarak son seçimini yaşayacak olan İP, belediyeleri giderayak bir ganimet kapısı olarak görmektedir. Birkaç yeri ele geçirip, hem rantını paylaşmak, hem de siyasi kalıntılarını hiç olmazsa buralarda devam ettirmek için çırpınmaktadır. İlkesi olmayanların ülkesine bakışı da son derece sakat ve sıkıntılı oluyor.

MACERAYA İZİN VERİLEMEZ

Türk milleti her şeyin farkındadır. Ülkemiz kritik bir süreçten geçmekte, bekasına yönelik tehdidi bertaraf etmek için olağanüstü bir gayret göstermektedir. Böyle bir süreçte belirsizliğe, maceraya ve özellikle de zillete hiçbir şekilde izin verilemez. Biz milletimize inanıyor ve güveniyoruz. Sağduyunun galip geleceğinden, işin ehline verileceğinden “Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar” denileceğinden eminiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.