Büyük Kurultay kutlu olsun

18 Mart tarihi Türk milleti için çok özel bir gündür. Bu güzel gün, şanına yeni sayfalar eklemek üzeredir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin koruyucusu ve teminatı durumundaki Milliyetçi Hareket Partisi 12'nci Olağan Büyük Kurultay'ını yine bir 18 Mart tarihinde gerçekleştirmektedir. Buna Afrin'den gelen zafer haberleri ve şehrin tamamen kontrol altına aldığı açıklamasının eklenmesi sevincimizi çok daha arttırmaktadır. Bu büyük zaferlerde emeği geçenleri, bu uğurda canını ortaya koya kahramanları minnet, saygı ve şükranla anıyor, şehitlerimize rahmet diliyoruz.

VATANIN TEMİNATI

MHP bu milletin özü, ülkenin çelik çekirdeği, vatanın bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. MHP'siz bir Türkiye düşünülemez. Düşünenlerin de Türkiye ve Türk milleti ile meseleleri vardır ve kinlerinin gereği olarak bu söylüyor ve istiyorlardır. Dolaysı ile onların ne düşündüğünün veya ne istediğinin hiçbir hükmü yoktur. Son 200 yıldır Türk milleti ne zaman sıkışsa, ne zaman tehdit ve tehlikeyle karşılaşsa, sarıldığı dal, hep milli benliği olmuştur. Kurtuluş savaşını da böyle verdik, Cumhuriyeti de böyle kurduk. Bu şanlı geçmişin, bu muhteşem iradenin siyasi adresini MHP oluşturmaktadır. Türkiye, bir ateş çemberinin tam ortasındadır. Ve bu vahim ve hazin durumdun çıkış için tek ve son ümit yine milli kimlik ve dolayısı MHP'dir. MHP, varlık sebebine uygun olarak, "önce ülkem" diyor ve her şeyi bir kenara bırakıp, bu hain tuzağı bozmayı, bu amansız girdaptan çıkmayı görev sayıyor.

MİLLET VATAN BAYRAK

Türkiye'nin felaketin kıyısına geldiği bir dönemde, MHP'nin bir kenara çekilip olup biteni izlemesi, bu durumdan bir siyasi fayda elde edebilmeyi her şeyin önüne geçirmesi beklenemez. CHP'nin ve onun arkasında hizan alan ip kaçkınlarının, terör uzantılarının böyle bir hesabı olabilir, ancak MHP için önemli olan ülkedir, millettir, vatandır, bayraktır. Dolayısı ile bu değerlerin zarar görmemesi için her fedakarlık yapılır, her şey göze alınır. Şu anda yapılan kelimenin tam anlamıyla budur. "MHP ne yapmaya çalışıyor?" diyenlerin bilmediği, anlamadığı, kavrayamadığı yer burasıdır.

LİDERLİK

Bir akıl tutulmasıyla olup bitenleri göremeyen, gördüğü halde iflah olmaz MHP düşmanlığı ile kasıtlı biçimde meseleyi başka yere çekip saldıranlar beyhude çırpınıyorlar. İman, insaf, vicdan, ahlak ve akıl sahibi herkesin kabul edeceği bir gerçeği tekrar hatırlatalım: Bugün Türkiye hala ayaktaysa, yarınlar için bir ümit taşıyorsak, kardeşliğimizin, bütünlüğümüzün bütün sorunları aşmaya yeteceğini düşünüyorsak, bunu sağlayan temel unsur MHP'nin varlığı ve Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli'nin liderlik vizyonudur. Rahatsız olanlar boşuna çırpınmasın. Bu dün böyleydi, bugün de böyledir, yarında böyle olacaktır.

MİLLİ DURUŞ

15 Temmuz kalleşliğinde herkes kaçacak delik ararken, Genel Merkeze gelip ilk dakikadan itibaren tavır koyan, direnen ve milletiyle birlikte hareket edip bu kanlı oyunun bozulmasında başrolü oynayan lider, Devlet Bahçeli'dir. Ülkeyi idare edenlerin bütün itirazlarına, hatta hakarete varan eleştirilerine rağmen, dönüp geldikleri yer, sayın Bahçeli'nin söylediklerini yapmak, tavsiyelerini dinlemek ve gösterdiği yolda yürümek olmuştur. MHP ve özellikle sayın Devlet Bahçeli'nin vizyonu olmasaydı, bugün Türkiye Cumhuriyeti diye bir şey kalır mıydı? Hatırlayın 7 Haziran seçimleri sonrasında yaşananları. MHP'yi CHP ve HDP'nin içinde olacağı bir koalisyona itmeye çalıştılar. Sayın Bahçeli, çok kararlı bir duruş ortaya koymuş, PKK uzantıları ile hiçbir şart altında biraraya gelinemeyeceğini kesin şekilde beyan etmiş ve bütün dayatmalara rest çekmişti. Biran için bu güruhun söylediklerinin hayata geçtiğini ve MHP'nin her hangi bir şekilde HDP'li bir formüle yol verdiğini düşünelim. Bugün yaşananlara bakarak, neler olabileceğini tahmin edebiliyor musunuz?

SIRADAN BİR TOPLANTI DEĞİL

MHP oluşturduğu milli ittifakla bugün ülkeyi bir felaketten kurtarıyor. 7 Düvele karşı bir mücadele veriliyor. Zeytin Dalı Harekatı sıradan bir operasyon değildir. Ülkemizin varlığına kastedenlere karşı açılmış kahramanca verilen bir büyük savaştır. Bu savaşın tarafları bellidir. Bir tarafta canı pahasına ülkesini savunanlar, Kızılelma'ya ulaşmak için yollara düşenler var, diğer tarafta iktidar uğruna vatanın bölünmesine dahi rıza gösteren, ipi ve iradesi başkalarının elinde olan bir güruh mevcut. Türk milleti her şeyi ilgiyle, ibretle ve dikkatle izliyor. Günü geldiği zaman da gereğini yapacaktır.MHP'nin 12'nci kurultayı işte bu şartlarda yapılıyor. Dolayısı ile sıradan bir toplantı değildir. Buradan çıkacak irade, bu ülkenin geleceğine, bu milletin bekasına yön verecek, şehitlerimiz için büyük ve engin bir vefa oluşturacaktır.Genel Başkan sayın Devlet Bahçeli'nin kurultay konuşmasının Türk siyasetin yön vereceği ve ülkenin bundan sonraki geleceği için de bir mihenk oluşturacağı kanaatindeyiz. Bütün Türk milletine, ülkücü ve milliyetçilere kutlu olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.