Erken seçim kursaklarında kaldı

Türkiye, Kovid-19 gibi dünyayı sarsan çok boyutlu krizi başarı ile yönetmiş ve belli bir noktaya getirmiştir. Bu süreçte hiçbir şeyin sıkıntısı çekilmemiş, sistem işlemiş ve Türk milletinin de sabır, sağduyu ve basireti ile birlikte salgın kontrol altına alınmıştır. Her şeyin bitmediğini, çok dikkatli olmak gerektiğini, maske, mesafe ve hijyenin hayati önemi bulunduğunu, burada bir defa daha ve altını çizerek belirtelim.

MAKSATLARI NİFAK SOKMAK

Vatan-millet düşmanlarının, milletten alamadıklarını virüsten bekleyenlerin bu durumdan hoşnut olmadıkları, sağlanan başarıyı gölgelemek, küçültmek ve yok etmek için çırpındıklarını ibretle izliyoruz. Siyasi fayda elde edebilmek için bırakın gerçekleri çarpıtmayı, Türkiye’yi karalamakta bile en küçük bir tereddüt göstermemişlerdir. Zihin bulandırmak, hükümeti yıpratabilmek ve Cumhur İttifakı’na nifak sokabilmek için tedavüle soktukları bir malzeme de erken seçim söylemiydi. Daha dünkü yazımda, bu tür bir iddianın hiçbir şekilde ciddiye alınamayacağını belirtmiştim. Yeni hükümet sisteminde erken seçime gidilebilmesi neredeyse imkânsızdır. Cumhurbaşkanını doğrudan Türk milleti seçtiği için, yürütmenin hiçbir şekilde siyasi kaynaklı bir sıkıntı yaşaması mümkün değildir. Meclis yapısı ve Türkiye’nin şartları dikkate alındığında, erken seçime götürebilecek mekanizmaların da böyle bir hamle yapması için ortada hiçbir sebep bulunmadığını akıl ve izan sahibi herkes görüyor.

GEÇMİŞTE YAŞANMIŞLAR ÇARPITILIYOR

Erken seçimi gündeme getirenler bunları bildikleri halde, maksatlı olarak ortalığı karıştırmaya uğraşıyorlar. Bunu yaparken de, Sayın Devlet Bahçeli’nin daha önce tamamı Türkiye’nin şartlarından kaynaklanan, demokrasinin önünü açıp tıkanmayı gideren erken seçim hamleleri üzerinden bir söylem geliştiriyorlar. Yapılan açıklamaları, geçmişte yaşanmışları çarpıtıp, kendi güdük zihniyetlerine, bozuk sicillerine ve karanlık beklentilerine yönelik anlamlar yüklemeye uğraşıyorlar. Son dönemlerde özellikle MHP üzerinde birtakım karanlık hesapların yapıldığı da dikkatlerden kaçmamaktır.

TEŞKİLATLARA GENELGE

Sayın Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına gönderdiği bir genelge ile bütün bu karanlık oyunları ifşa etmiş, nifak sokma çabalarını boşa çıkarmış, herkese anlayacağı dilden bir cevap vermiş ve yapılması gerekenleri sıralamıştır.

Genelge ve yapılan açıklama ayrıntıları ile haber sayfalarımızda mevcuttur. Teşkilatlara verilen talimat, aynı zamanda MHP üzerinden yürütülen kara propagandalara net ve kesin bir cevaptır. “Erken seçim” diye ortaya çıkan güruh, şu cümleleri iyi okumalı, doğru anlamalı ve karanlık hesaplarını mutlaka gözden geçirmelidir:

ERKEN SEÇİM SÖYLEMİ KİRLİ BİR TERTİP

Türkiye’yi erken seçime sürükleme, bu suretle sanal bir gündem tesis etme gayretkeşliğine heves eden siyasi aymazların hiçbir telkin veya kara propagandasına kulak asılmayacaktır. 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının haziran ayında yapılacaktır. Erken seçim söylemi ayıplı bir tuzaktır, kirli bir tertiptir, dibi uçurum olan bir tezgâhtır. Bu tuzağa düşecek, bu tertibe kanacak, bu tezgâha gelecek aklı başında hiç kimse yoktur. Erken seçime ihtiyaç olmadığı gibi bununla ilgili dolambaçlı yollardan zorlama yapanlar demokrasi ve millet muhalifi çevrelerden başkası değildir. Milliyetçi Hareket Partisi bütün teşkilatlarıyla zamanında yapılacak bir seçim için siyasi çalışmalarını sabırla icra edecektir. Herkesin buna muvafık davranması şarttır.

HİÇBİR İFTİRAYA BOYUN EĞİLMEYECEK

MHP bu ülkenin varlığının, birliğinin ve geleceğinin teminatıdır. Bu durum vatan-millet düşmanlarını çok rahatsız ediyor ve akla hayale gelmeyecek yol ve yöntemlerle saldırıya geçiyorlar. Özellikle sosyal medya tam bir kepazelik alanına dönüşmüştür. Buna elbette göz yumulamaz ve teşkilatların yapması gerekenleri Sayın Bahçeli şöyle sıralamıştır:

Son zamanlarda sosyal medyadan kışkırtıcı söylemler, iffet yoksunu iftiralar yaygınlaşmıştır. Twitter, Facebook başta olmak üzere, sosyal medyadan partimize, parti yöneticilerimize ve dava arkadaşlarımıza yönelik saldırı ve tahriklerin çoğalması gözlerden kaçmamaktadır. Sosyal medya alanında yasal bir düzenleme artık mecburi bir hal almıştır. Haysiyet ve itibar suikastı yapan, yalan ve sapkın haber yayan hesaplar yakından takip edilip, mutlaka hukuken gereği ikmal edilecektir. Hiçbir iftiraya boyun eğilmeyecek, bunları paylaşan, nifak çıkaran hiç kimseye müsamaha gösterilmeyecektir. Sosyal medyanın doğru, temiz ve nezih kullanımına bağlı kalmayanlar bunun sonuçlarına katlanacaktır. Partimize yönelik suçlamalar derhal ve gecikmeksizin cevaplandırılacaktır.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÖNEMİ

Cumhur İttifakı’nın ne kadar hayati olduğu, salgın sürecinde bir defa daha ispatlanmıştır. Bu ittifakın devamı, Türkiye’nin bugünü için olduğu kadar geleceği için de hayati önemdedir. Sayın Bahçeli, bu durumun teşkilatlar tarafından da dikkate alınmasını istemiş ve şu talimatı vermiştir: Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur İttifakı’na yürekten bağlıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için samimi mücadelesini önümüzdeki yıllarda da yapacaktır. Bütün teşkilatlarımız mahallerinde Cumhur İttifakı’nın ruhuna, yeni hükümet sisteminin doğasına müzahir hareket etmekle mükelleftir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.