HDP, terörist temin merkezidir

HDP, siyasi parti görünümlü, PKK denilen kanlı terör örgütüne terörist temin etme merkezidir. Her şey açığa çıkmıştır ve parti görünümlü bu terör odağı, hukuk ve demokrasi içinde hak ettiği, layık olduğu cevabı almalıdır. Buna kapatma da dahildir. Bu partiyle kucaklaşan CHP’nin yolu yol değildir, gittiği yer ahlaki değildir.

Türkiye, etrafındaki amansız kuşatmayı bir an önce kırmak ve düze çıkmak zorundadır. Bunu yapabilecek gücü, imkânı ve kapasitesi fazlasıyla mevcuttur. Son yıllarda çok doğru işler yapılıyor ve tünelin ucundaki ışık görünmüştür. Türkiye üzerinde hesabı olanların en keskin malzemesi terördür. Bu yüzden yıllardır terör belasıyla uğraşıyoruz. PKK yetmedi, FETÖ’yü, o da az geldi DEAŞ’ı üzerimize saldılar. Hepsine direndik, hepsini tepeledik ve ağababalarının karşısına dikildik. Bugün ABD ile bu kadar çok karşı karşıya gelmemizin sebebi budur. Avrupa ülkelerinin rahatsızlığı buna dayanmaktadır. Bize dostmuş gibi görünen Suudi Arabistan gibi devletlerin birden bire karşı tavır almalarının altında, Türkiye’nin silkinip ayağa kalkmasından duyulan endişe vardır.

BÖYLE BİR PARTİYE İZİN VERİLEMEZ

         Dışarıdakilerini anlıyoruz da içerideki hokkabazları, düzenbazları, iş birlikçileri, ihanet odaklarını ne anlarız, ne dinleriz, ne de kabul ederiz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir milletvekilinin, sözde Kürt sorunu devam ettikçe PKK’ya katılımın süreceğini, çatışmanın ve savaşın olacağını ileri sürmesi, rezaletin ötesinde bir kalleşliktir. Yasalarımıza ve anayasaya göre suç işlenmiştir. Bunun gereği mutlaka ve ivedilikle yapılmalıdır. Bu sözde milletvekilinin beyanları aynı zamanda HDP’nin neye ve kime hizmet ettiğini bir defa daha net olarak ortaya koymaktadır ve yeni bir sorgulamayı gerektirmektedir. HDP, bir siyasi parti değildir, PKK denilen kanlı terör örgütüne terörist temin etme merkezidir. Her şey açığa çıkmıştır ve parti görünümlü bu terör odağı, hukuk ve demokrasi içinde hak ettiği, layık olduğu cevabı almalıdır. Buna kapatma da dahildir. Rejimi, anlayışı, yönetimi ne olursa olsun, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir partiye müsaade edilemez. Aksini söyleyen iş birlikçidir.

CİNAYET, CEHALET VE CÜRÜM

         HDP’nin bu kadar azgınlık göstermesinin, bu kadar ileri gitmesinin sebebi, PKK’nın aldığı darbelerle bitme noktasına gelmesidir. HDP demek, PKK demektir. Sayın Bahçeli’nin tanımlaması ile HDP demek; cinayet, cehalet ve cürüm demektir. HDP demek, Türkiye’ye kurulmuş tuzak, kaldırılmış hançer demektir. HDP’nin varlık sebebi de, hizmet önceliği de PKK’dır. Dolayısı ile PKK’ya vurulan her darbe, HDP’yi sarsmakta ve kudurtmaktadır. Sözde milletvekilinin bu azgınlığı, PKK’nın bitmesinden duyulan telaşın yansımasıdır. Diyarbakır HDP il binası önündeki anaların feryadı, bu katil güruhuna kaçacak yer bırakmayacak kadar yükselmiştir.

FIRAT’IN DOĞUSUNA TÜRK MÜHRÜ

         Terörle mücadele çok doğru yürütülüyor. Yapılması gereken budur. Yıllardır bunu söylüyor, bunu bekliyorduk. Yine Sayın Bahçeli’nin belirttiği gibi, teröristlerin barınıp gizlendikleri alanlar her neresi olursa olsun oralar; hak için, adalet için, beka için, millet için, al bayrak için, vatan için baştan ayağa temizlenmelidir. Fırat Nehri boyunca Türk milleti gereğini yapmalıdır. Güvenli bölge kurulursa ne âlâ, yok eğer ABD PKK/YPG’nin derdine düşüp hâlâ teröristleri koruma ve kollama yanlışına devam ederse, Fırat’ın doğusuna Türk milletinin iradesi mührünü vurmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanı son uyarısını yapmış, ABD’ye bu kirli oyunun artık sökmeyeceğini, bu oyalama gayretlerinin sonuç vermeyeceğini bütün dünyanın gözleri önünde söylemiştir. Yeteri kadar tecrübemiz de var, imkânımız da mevcut. Menbiç’i unutmadık. Aynı yanlışlara tekrar düşmeyeceğiz, düşmemeliyiz.

GÜVENLİ BÖLGE ŞARTTIR

        Güvenli bölge hem terörün bitirilmesi, hem de Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıların artık gönderilmesi için şarttır. Bu ne pahasına olursa olsun hayata geçirilmeli ve gereği yapılmalıdır. Sığınmacı sorunu giderek ağırlaşıyor. Bu yükü artık taşıyamayız. Biz kimseden bir şey istemiyoruz, bir şey beklemiyoruz. Sadece bekamıza sahip çıkıyor, milli güvenliğimizi her şeyin önünde tutuyoruz. Herkes buna saygı duymak zorundadır. Saygı duymayanlar, sonuçlarına katlanırlar. Vatanımızı her şart altında ve ne pahasına olursa olsun koruyup kollayacağız. Bu kadar net, bu kadar kesindir.

CHP’NİN YOLU YOL DEĞİL

           Bizi asıl kaygılandıran, CHP gibi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu bir partinin, terör odağı HDP’yle koyun koyuna olması, ülkemizin bekasını hiçe saymasıdır. CHP Genel Başkanı'ndan ve sözcülerinden bizi dehşete düşüren açıklama ve değerlendirmeler geliyor. Bütün söz ve davranışları sadece terör örgütünü, HDP’yi ve bu ülke ve milletle meselesi olanları sevindiriyor, onların işine yarıyor, onlara cesaret veriyor. Sayın Bahçeli bu konuda çok hayati uyarılarda bulunmuştur. Bölücülerle verkaça giren, terör örgütüyle heyecanla kucaklaşan CHP’nin yolu yol değildir, gittiği yer ahlaki değildir. PKK’ya göz kırpan, YPG’ye ses çıkarmayan bu CHP, emperyalizmin esiri, küresel güçlerin adeta sözcüsüdür. CHP-HDP ve İP’in amacı kaostur. Türkiye ne CHP’ye, ne de HDP’ye kurban edilmeyecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.