İhanet ve rezaletin merkezi oldular

Kovid19 salgını için aşılamanın bir dönüm noktası olacağı artık iyice anlaşılmıştır. Sayın Sağlık Bakanı, Çin’den gelecek olan aşının kısa zaman içinde uygulamaya sokulacağını açıklamıştır. Alman aşısının da sırada olduğu ve her şey planlandığı gibi giderse bahar aylarında salgının atlatılmasında çok önemli bir noktaya gelineceğini uzmanlar söylüyor. Bu gelişmeler elbette akıl, vicdan, insaf ve iman sahibi her vatandaşı memnun eder. Ancak gelin görün ki, bizim zillet güruhumuz bundan bile rahatsız oluyor. Aşıya, yapılan bağlantılara, uygulama planlarına anlamadan, dinlemeden, bilmeden çamur atıyor ve milletin zihnini bulandırmak için birbirleriyle yarışıyorlar.

İLLEGAL GELİŞMELERİN MERKEZİNDELER

Milli menfaatlere, ülkenin geleceğine, milletin birlik ve beraberliğine muhalefet eden bir anlayışla karşı karşıyız. Bunlar muhalefet etmeyi, aklına her geleni söylemek, ne olduğuna bakmadan her şeye itiraz edip karalamak için yalanın, iftiranın, karalamanın dibine inmek zannediyorlar. CHP yancıları ile birlikte, görünüşte legal olsalar da bütün illegal gelişmelerin merkezinde olmakta sakınca görmüyorlar. Nerede Türkiye’yi karalayan bir gelişme, nerede milletimize yönelik bir ihanet, nerede devletimizi hedef alan bir yıkım varsa, CHP yancıları ile birlikte oradadır ve onlarladır. Bu ülke ve milletle meselesi olanların can simidi hâline gelmişlerdir. Hiç utanmadan, sıkılmadan onlarla aynı şeyi söylüyor, hatta bazen vatan-millet düşmanlarına sufle veriyorlar. Milli meselelerin hiçbirinde doğru bir tavır takınamamış, Türkiye’nin hak ve çıkarlarını savunmasına bile destek vermemiş, karşımızda yer alanlarla aynı gerekçeleri ileri sürerek yüksek tondan itirazda bulunmuşlardır. Bu yaptıklarının millette bir karşılığı bulunmadığı gibi her defasında rezil oluyorlar ama yine de vazgeçmiyorlar, yine de utanmıyorlar. Kendi içlerinde yaşananlara, ortalığa saçılan rezaletlere bakmadan Cumhur İttifakı’na saldırayım derken, vatanın bölünmez bütünlüğünü hedef alıyorlar.

DAYANILMAZ NOKTADALAR

CHP’deki taciz ve tecavüz iddiaları, terör örgütleriyle yapılan iş birliğinin hazin sonuçları ve ortaya çıkan ihanetlerle yarışır hâle gelmiştir. İP’in içinden gelen ifşaatlar dehşet verici düzeydedir ve bu particiğin nasıl bir aparat olarak kullanıldığını ibret olacak biçimde ispatlamaktadır. Başka hiçbir ölçüyü esas almasanız dahi, HDP’nin zilletin ortağı olması, bu güruhun neye ve kime hizmet ettiğini anlamaya fazlasıyla yeter. Bunlara bir de indiği treni taşlayan siyaset eskileri eklenmiştir. CHP’nin başını çektiği, yancılarının da peşinden gittiği bu zihniyetin ülkenin en büyük, en ciddi ve ivedi sorunu hâline geldiğini hep söylüyoruz. Artık dayanılmaz bir noktadır.

OKLAR HEDEFİNİ ŞAŞIRDI

Bu böyle gitmez. Nitekim, bunun böyle gitmeyeceğini artık bu partilerin içinde yer alan aklı başında insanlar da söylemeye, itiraz etmeye ve hatta yollarını ayırmaya başlamışlardır. CHP kâğıt üzerinde Türkiye’nin en eski, en köklü partisidir. Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur. Sıkıştıkları her durumda bunu söylüyor, bunun arkasına saklanıyorlar. Ancak, bugünkü CHP’nin Atatürk’ün CHP’si ile hiçbir ilgisi ve bağlantısı kalmamıştır. CHP’nin okları bugünkü zihniyetle birlikte hedeften şaşmış ve Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına ve birliğine yönelmiştir. Bu hazin duruma bir son vermek ve özüne dönmek için önüne çıkan fırsatlar kullanılamamış, daha doğrusu bu partiyi bilinçli ve planlı biçimde ele geçirip kullananlar tarafından engellenmiştir. Bunu bir iddia olarak söylemiyoruz. CHP’nin bizzat içinde olanlar daha önce sadece kulislerde anlattıklarını, artık çıkıp televizyonlarda söylüyor, yazılarında yazıyorlar. CHP’nin nasıl kuşatıldığını, yanlışların, ihanetlerin, tacizlerin, tecavüzlerin, hırsızlıkların nasıl örtüldüğünü örnekleriyle birlikte ayrıntılı biçimde ortaya koyuyorlar.

HESABI SORULACAK

MHP Başkanlık Divanının üç üyesi, Kılıçdaroğlu’nun açık ve aleni şekilde işlediği suçlarla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Bu dosya bir fezleke olarak TBMM’ye gönderildi. Sayın Devlet Bahçeli, kısa süre önce Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin Genel Kurula kısa süre içinde intikal etmesi ve karara bağlanmasının acil beklentileri olduğunu söylemişti. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan da, CHP’deki tecavüz, taciz, hırsızlık furyasının çok can sıkıcı olduğunu belirterek, “Türkiye’nin ikinci büyük partisinde böyle yüz kızartıcı olayların yaşanmasından biz utanç duyuyoruz. Bu iddiaların araştırılıp, soruşturulması konusunda en küçük adım atmıyorlar. CHP teşkilatlarındaki ve belediyelerindeki rezilliklerin buz dağının görünen kısmı olduğu anlaşılıyor. Derine inildikçe kim bilir neler çıkacak. CHP yönetimi bu utanç bataklığını çıkıp temizlemek yerine başka yola başvuruyor. Tüm iddiaların muhataplarına sesleniyorum; her tecavüzün hesabını vereceksiniz. Yürüttüğünüz her ihanet pazarlığının hesabını vereceksiniz” diyerek, bu rezilliklerin, bu ihanetlerin, bu kepazeliklerin kimsenin yanına kalmayacağını ortaya koymuştur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KARATAŞ Arşivi
SON YAZILAR