MHP'yi anlayamayanlar için kılavuz

Türkiye'nin çok ağır, çok ciddi, çok derin meseleleri var. Bir beka sorunuyla karşı karşıya olduğumuzu, yeni bir İstiklal harbi verdiğimizi ülkeyi yönetenler söylüyor. Bir ölüm-kalım mücadelesi veriyoruz. Bu acı gerçekler orta yerde dururken, belli bir kesim planlı ve kasıtlı biçimde MHP'ye saldırılarını sürdürüyorlar. Yeni taktikleri MHP'yi AKP'ye teslim olmakla suçlayıp küçük düşürmeye dayalı. Be hey gafiller, hala anlamadınız mı, MHP için ülkenin varlığı, birliği, güvenliği ve geleceği her şeyden önce gelir. Bunu da çok veciz biçimde, "önce ülkem" diyerek ifade etmiş, programına yazmış ve bütün dünyaya ilan etmiştir. MHP'nin duruşu bu kadar net, siyaseti bu kadar berrak, yaptıkları bu kadar açık ve kesin olmasına rağmen, hala neyin peşindesiniz? MHP'yi AKP ile irtibatlandırıp, koltuk derdindeymiş gibi gösterip nereye varacak, nasıl bir sonuç elde edeceksiniz?

                           

HAKKIN VE HAKLININ YANINDA

         MHP doğru bildiğinden hiç şaşmadı. Dün ne söylediyse bugünde onu söylüyor. Muhalefet yapmak başka bir şeydir, ülkenin felaketine seyirci kalmak başka bir durumdur. MHP'nin basit siyasi hesaplar, küçük menfaatler için ülkenin bölünmez bütünlüğünü feda edebileceğini zannedenler gaflet içindedir. Sizin anlayamadığınız ve kabul edemediğiniz şey şudur: Doğru olanı desteklemek, hakkın ve haklının yanında durmak da bir muhalefet şeklidir.Özellikle söz konusu vatının varlığı ve birliği olursa, gerisi sadece teferruat kalır. Hiç kimse unutmasın ki, AKP yanlış yaparken, terör örgütleriyle masa kurup, FETÖ 'ye her istediğini verirken en serte, en etkili muhalefeti MHP yaptı. Her söylediğinde haklı çıktı ve ülkeyi yönetenler birçok hayati meselede MHP'nin çizgisine geldi. Yine yanlışlar olmuyor mu? Maalesef oluyor. Irak'daki gelişmeler bunun vahim örneğidir. Barzani peşmergesinin Türkiye'de ağırlanıp arkasına paçavralarının konulmasına, bir oldu-bittiyle terör devleti kurabilmek için referandum yapma cüretine en sert tepkiyi, yine MHP verdi. Hükümeti uyardı ve yanlışlarını en üst tondan söyledi. Bundan sonra da bu değişmeyecek ve yanlışlara yine müdahale edilecek ve hükümet uyarılacaktır.

                           

BEKA OYUNCAK DEĞİLDİR   

         Sayın Bahçeli, ölçüyü çok net koymuş ve bunu herkesin anlayacağı şekilde ilan etmiştir. Unutanlara, unutturmak isteyenlere bir defa daha hatırlatalım:

         "Milli bekamız içten ve dıştan olmak üzere iki ateş arasındadır.

Bu ateşin söndürülmesi, bu ateşi yakanların tamamen silinmesi Türkiye'nin yegane hedefidir. Bu itibarla bekamızın kökünü kurutmak isteyenlerin azı dişini söküp nefeslerini kesmek Milliyetçi Hareket Partisi'nin her şartta destek olacağı milli diriliş ve silkiniş hamlesidir. Beka oyuncak değildir, oyun değildir, şaka değildir, şarlatanların lütfuna, tesadüflerin akıntısına asla bırakılamayacaktır. Nitekim beka Türkiye'dir, Türklüğün yüzyıllar içinde millet varlığı şemsiyesi altındaki maddi ve manevi kazanımlarıdır. İşte bu yüzden, işte bu sebeple, işte bundan dolayı Türklüğün bekası için yapılanlara evet diyeceğiz, bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmeyecek diyerek Türkiye'nin yanında duracağız."

                         

NE SANCAK İNER NE DAMAR BİTER

             "Bazı kokuşmuşlar diyor ki, MHP bitecek, defteri dürülecekmiş. Bre densizler, bu iftiraları size kim öğretiyor? Kimlerden akıl alıyorsunuz? Sanıyorum bu utanmalarını kaybetmiş, şuurlarını aldırmış zübükzadelerin canı böyle istiyor, gönüllerinden böyle geçiyor. Milliyetçi Hareket Partisi fani bedenlere değil, fedakar ve asil Türk milletinin namusuna emanet edilmiş Ötüken sancağı, ecdat ve şehit yadigarıyla ilelebet yaşayacak Türklüğün ana ve atar damarıdır. Biz de çok şükür ne sancak iner, ne de damar biter. MHP'den kovulduktan sonra fikirlerini oraya buraya rehin bırakıp, vicdanlarını esir düşürenlerin MHP'ye ömür biçmeleri Fısk'tır, kendileri gibi küstah bir tezvirattır. Milliyetçi Hareket Partisi teslim olmayacak, baş eğmeyecektir."

                                   

İRADEMİZ KATİ VE KESİNDİR

                    " Konu vatan olunca, konu millet olunca, konu devlet olunca irademiz katı ve kesindir. Bu uğurda taviz yoktur, teslimiyetin esamisi okunmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi menfi ve meşum niyetlere karşı devletiyle, milletiyle yan yana, omuz omuzadır. Artık milli uzlaşma ve ortak akılla biriken meselelerin üzerine gitmek zorunluluktur.

             Açıkça söylüyorum; Türkiye Cumhuriyeti'nin meşakkatle kazandığı hak edilmiş ve çağdaş bir değer olan demokrasiye sonuna kadar bağlıyız. İnsanın insan olması sıfatından kaynaklanan temel hak ve hürriyetlere saygı duyuyoruz. Herkes için bağlayıcı olan adaleti, düzeni, barışı ve hürriyeti birlikte tesis etmeyi hedefleyen hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Vatandaşlarımızın inançlarını yok saymadan, bir arada kardeşçe yaşamasını temin eden din ve vicdan hürriyetini savunuyoruz. Türkiye'nin aç hürler, tok esirler ülkesi olmaması için ne gerekiyorsa, üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın güvencesini veriyoruz. Demokrasinin bizlere yüklediği nimet ve yükümlülükler çerçevesinde Türkiye'nin geleceğine, milletimizin güven ve teveccühüne talip olduğumuzu, bu güzel ülkeyi en iyi şekilde Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in yöneteceğini iddiayla ifade ediyoruz."

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KARATAŞ Arşivi
SON YAZILAR