Milli Duruş

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı, Türk tarihinin en şanlı sayfalarından Çanakkale Deniz zaferinin yıl dönümü olan 18 Mart 'ta yapılacaktır. "Önce ülkem ve milletim." İlkesin gereği olarak kurultaya, "Millî duruş, şehitlere vefa, millet beka!" adını vermiştir.

ÜLKENİN TEMİNATI

MHP, Türkiye'nin direnç noktası, yıkılmaz kalesi, Türk milletinin özü ve sözüdür. MHP var oldukça, ihanet yuvalarının başarıya ulaşması, kalleş projelerinin sonuç alması, hain emellerin hayata geçmesi imkansızdır. Bu temel kuralı hiçbir güç, hiçbir kudret, hiçbir kimse değiştiremeyecektir. MHP şartların ortaya çıkardığı, konjonktürden beslenen, duruma göre vaziyet alan bir parti değildir. Türk milletinin bağrından çıkmıştır. 49 yıllık şerefli mazisi ile Türk milletinin varlığını ve birliğini her şeyin üzerinde tutmuş, bu uğurda her türlü bedeli ödemiştir. Türk milliyetçiliği ve ülkücülük vazgeçilmez ilkelerindendir. Lideriyle, kadrolarıyla, teşkilatıyla, vizyonu ve misyonuyla bu ülkenin teminatıdır. Hedefi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yüceltmek ve yükseltmektir. Muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak ve Cumhuriyetin bir asrı tamamlayacağı 2023 yılında dünyada lider ülke konumuna getirmektir.

YILMAYIZ VE VAZGEÇMEYİZ

Bu yüksek hedef, bu sarsılmaz iman, hain güruhunun, ülke-millet düşmanlarının kimyasını bozuyor, uykularını kaçırıyor. Bildikleri ve buldukları ne kadar fitne, fesat, yalan, iftira varsa sırayla servise koyuyorlar. Şeytanın aklına gelmeyecek alçaklıklara yöneliyorlar. Bize benzeyip, bizden olmayan ip kaçkınlarını kullanarak MHP'ye kendi işlerine gelecek roller biçip, görevler yüklüyorlar. Sonra da dönüp Türk milletinin bunlara inanmasını ve buna göre hareket etmesini bekliyorlar. Biz bunların kim olduklarını, ne yapmak istediklerini, nereden gelip nereye gittiklerini çok iyi biliyoruz. Nereden gelirlerse gelsinler, hangi aracı kullanırlarsa kullansınlar çabaları beyhudedir. Hiçbir şekilde yılmayız, yorulmayız ve vazgeçmeyiz. Ülkümüze hizmet, davamıza sadakat, liderimize bağlılık varlık hiçbir şartta değişmeyen düsturumuzdur.

AYNI TEKERLEME YİNE VİZYONDA

Cumhur ittifakı karşısında bütün hesapları bozulan, ümitleri tükenen ve siyaseten taca çıkan CHP'nin ve onun uydusu durumundaki ipsizlerin bütün sözcüleri, kafa karıştırmak ve MHP'nin millet nazarındaki büyük itibar ve sempatisini zedeleyebilmek için şeytani planlar geliştiriyorlar. İpe-sapa gelmez yalan ve iftiralarla Türk milleti ile arasını açmak için fitne üretmeye çabalıyorlar. Söz birliği etmiş gibi aynı nakaratı tekrarlıyor, aynı planı uyguluyorlar. Baraj tekerlemelerini, her seçim öncesinde olduğu gibi yine vizyona soktular. MHP barajı geçemeyecekmiş, Cumhur ittifakı bunun için kurulmuşmuş. Bir taraftan bu ezberi tekrarlıyorlar, diğer taraftan da PKK uzantısı HDP ile nasıl iş tutacaklarının, hangi kirli ittifakları kuracaklarının planlarını yapıyorlar. Tam bir curcuna halindeler ve çırpındıkça battıklarının dahi farında değiller.

MHP TÜRKİYE'DİR

Bu karanlık ittifakının, bu curcuna takımının telaşını anlıyoruz. Korktuklarına ve önlerinde engel gördüklerine saldırmaları eşyanın tabiatı icabıdır. Bunu yaparken pişkinliğin zirvelerinde dolaşıyor, milletin aklıyla alay ediyorlar. Siz böyle düşünüyorsunuz, sizin işinize gelmiyor diye, MHP'nin milli duruşundan, ilkelerinden, önceliklerinden vazgeçeceğini mi zannediyorsunuz? Unuttuğunuz şudur: MHP kökü, vizyonu, misyonu olan, varlığını ve gücünü tamamen Türk milletinden alan, şerefli ve haysiyetli bir partidir. Büyük imtihanlardan geçmiş ve defalarca kendini ispatlamıştır. Bugün Türkiye'de siyaset yapan, fikir sahibi olan, ülke yönetiminde bulunan insanların çok büyük bir kısmı ya ülkücü-milliyetçi kaynaktan gelmiştir veya bu kaynaktan beslenmiştir. Bugün iktidarı oluşturan kadroların çok büyük bir bölümü ile teke tek konuştuğunuz zaman ülkücü kökenli olmakla övündüğünü görürsünüz. Türkiye MHP'dir. Bu gerçek karşısında titreyen ve fitne üreterek zihinleri bulandırmaya çalışan zavallılar daha önce de bugünküne benzer şeyler söylediler. MHP'yi komünizm tehlikesinin beslediğini, bu tehdidin ortadan kalkması durumunda devrini tamamlayacağını iddia ettiler. Komünizm bitti, ama MHP daha da güçlendi. Geriye MHP'nin komünizm tehlikesi karşısındaki kararlı duruşu ve bu duruş sayesinde Türkiye'nin bu büyük belayı ucuz atlatmasının onuru kaldı. Sonra da MHP'nin terörden beslendiğini söyleyecek kadar alçaldılar. Zaman bunun da yalan ve iftira olduğunu, MHP'nin sadece ve sadece Türk milletinden beslendiğini, Türk devletinin varlığını ve birliğini her şeyin önünde tuttuğunu defalarca ispat etti.

ŞEHİDE VEFA MİLLETE BEKA

MHP'nin her sözü, her icraatı kardeşliğe, birliğe ve dirliğe yöneliktir. Amacı Türk milletinin bağımsız yaşaması, huzurlu olması ve sonsuza kadar son vatanında var olmasıdır. Bunun hilafına, bir şey söyleyen, bir iddiada bulunan müfteridir. MHP'nin ekmeği de, suyu da Türk'tür, Türkçedir, Türk tarihidir ve Türk milletine ait olan her değerdir.Milli duruşu asla bozulmayacak, asla sarsılmayacaktır. Şehitlerine vefa göstermekten hiçbir şartta vazgeçmeyecek ve geri çekilmeyecektir. Milletine bekayı her şeyin üzerinde tutacak ve her ne pahasına olursa olsun bunun mücadelesini verecektir. 18 Mart kurultayı şanlı Türk tarihinin bugünkü yansımasıdır. Ülkücü ve milliyetçilerin büyük buluşması, kucaklaşması, hasret gidermesidir ve aynı hedefe yürümesidir. Kutlu olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KARATAŞ Arşivi
SON YAZILAR