Sayın Devlet Bahçeli görevinin başındadır

TÜRK siyasetinde dürüstlük, vefa, saygı, sevgi, ilke, kararlılık dense, ilk akla gelecek isim hiç şüphesiz Sayın Devlet Bahçeli olur. Ülke ve millet sevgisini, siyasete kattıklarını, dik duruşunu, ihanete karşı direncini anlatmaya bile gerek yok, zira bu konularda sembol olmuştur. Sayın Bahçeli’nin niteliklerinin bu kadar olduğunu zannediyorsanız büyük yanılgı içindesiniz. Adı gibi yetişmiş, cesur, ülke ve dünya gerçeklerini iyi analiz eden, söz ve tespitlerinde her zaman tam isabet sağlayan bir devlet adamıdır. Bitmedi, merttir, merhametlidir, yardımseverdir. Yetimi, mazlumu, şehit yakınlarını, kimsesizleri korur, kollar ve bundan hiç kimsenin haberi bile olmaz, konuşulmasını, duyulmasını da istemez. Allah yolundan ayrılmaz, Peygamber Efendimiz’in ümmeti olmayı, şereflerin en büyüğü sayar. Türk siyasetine girdiği günden itibaren bırakın bir fayda sağlamayı, mal varlığı azalan tek liderdir. Bütün bu özellikler onun siyaset üslubu değil, hiçbir şart altında değişmeyecek yaşam biçimidir.

BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜK, HER ŞEYİN ÜZERİNDE

Milliyetçi Hareket Partisi, Türk siyasetinde var olduğu günden itibaren, ülkenin varlığını, birliğini ve bölünmez bütünlüğünü her şeyin üzerinde tutmuş, bu uğurda bırakın zerre kadar bir taviz vermeyi, en küçük bir tereddüt göstermeden büyük bedeller ödemiş bir partidir. Lider ülke hedefini ilk ortaya koyan ve bunun için program üreten partidir. Duruma göre vaziyet almaz, siyasetin akışına göre tavır belirlemez. Türkiye’nin menfaatleri neyi gerektiriyorsa, Türk milletinin faydasına olacak her ne varsa orada olur, onu savunur ve gereğini yapar. Bu dün böyleydi, bugün de böyledir, yarın da değişmeyecektir. MHP ile meselesi olanların bir türlü anlayamadığı yer tam da burasıdır. Bekliyor ve istiyorlar ki, MHP de kendileri gibi suyun akışına kapılsın, birkaç oy uğruna ilkelerinden vazgeçsin, kirli kumpasların içinde olsun. Başbakanlık teklif edenleri hatırlayın. Bu ahlaksız teklif kabul görmeyince söylenenleri yanına koyun, farkı hemen anlarsınız. Onun için MHP’nin üzerine gidiyorlar. Bu sebeple tarlada yapılan kurultaylarla partiyi ele geçirmek için FETÖ tezgâhları kurdular. Ve bugün de MHP ve özellikle Sayın Devlet Bahçeli, bu yüzden hedeftedir. Türk milliyetçileri ve ülkücülerin arasına fitne sokmak için şeytani planlar yapılmıştır ve bu alçaklık hiç ara vermeden devam etmektedir. Her fırsatı kullanır, her taşın altından çıkarlar. Özellikle sosyal medyadaki rezillikler anlatılacak gibi değildir ve tamamen şirazesinden çıkmıştır.

KİM OLDUKLARINI BİLİYORUZ

Sayın Devlet Bahçeli, her insanın yaşayabileceği, her faninin başına gelebilecek bir rahatsızlık geçirdi. Bu vesileyle, MHP ve Sayın Bahçeli ile meselesi olan güruhun ahlaksızlığının, kepazeliğinin, şerefsizliğinin, kahpeliğinin nerelere kadar ulaşabildiğini bir defa daha ibretle izledik. Neler yazdı, neler söylemediler? Bunların kim olduklarını biliyoruz. FETÖ’nün itleri ile PKK’nın nesebi belli olmayan hainleri başta geliyor. Bir de onların arkasına saklanan, milli değerlere düşman, milliyetçiliğe kinli, ülkücülerle tarih boyunca hep kavgalı olan güdük solun girdabında çırpınan zavallılar var. Elbette ipi FETÖ’nün elinde, kendileri HDP’nin yolunda olanları da unutmuyoruz.

DUA EDENLER, İFTİRA EDENLERDEN ÇOK

İt ürür kervan yürür. Bunların havlamaları, kendilerini ele vermekten başka bir sonuç doğurmuyor. Ardından 40 itin havlamadığı kurda kurt denmeyeceği için, biz inandığımız yolda yürüyor, bildiğimizden geri durmuyoruz. Bizim için mihenk Türk milletidir, Türk devletidir ve Türkiye’nin geleceğidir. Sayın Bahçeli’nin rahatsızlığı sırasında Türk milletinin ne dediğini ve nasıl içten ve samimiyetle dua ettiğini yaşadıklarımızdan, şahit olduklarımızdan çok iyi biliyoruz. Sayın Bahçeli de bu duruma özellikle dikkat çekme gereği hissetmiştir. “Sağlık konusuyla ilgili çok şeyler yaptılar, hâlâ da söylüyorlar. ‘MHP böylelikle parçalanacak’ diyenler oldu. Şimdi buradayız, arkadaşlarla da beraberiz. Allah’a çok şükür Allah’ın vermiş olduğu ömrü yaşamaya çalışıyoruz. Allah’a bin şükür dua edenler, iftira edenlerden çok çok fazla. Öyleyse endişe edilecek bir durum yok” diyerek, aslında soysuzlara, şerefsizlere, insanlıktan çıkmış ahlaksızlara en güzel, en anlamlı ve en net cevabı vermiştir.

ENDİŞEYE MAHAL YOK

Allah’a sığınıp, millete güvenmek sözün bittiği yerdir. Bundan sonrasını, insan sağlığı üzerinden siyaset yapmaya, yol bulmaya çalışan utanmazlar, arlanmazlar, reziller düşünsün. Sureti haktan görünüp, MHP’ye lider tayin etmeye, gelecek belirlemeye uğraşanların da bu rezillerden bir farkının olmadığını altını çizerek belirtmekte fayda görüyorum. Türk milletinin Türkmen Beyi, MHP’nin Genel Başkanı, ülkücülerin lideri, Sayın Devlet Bahçeli, çok şükür sağlıklıdır ve Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının ve birliğinin teminatı olarak işinin başındadır. Dolayısı ile Türk milletinin endişe etmesine mahal yoktur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Orhan KARATAŞ Arşivi
SON YAZILAR