Osman BÜYÜKKAYA

Osman BÜYÜKKAYA

DEVLET BAHÇELİ -2 KAOS ÖNLEYİCİ

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde 'Liderlik ve Siyaset Okulu 19. Dönem Sertifika Töreni’ndeki konuşmasında ülkemizde sergilenmek istenen iç kaoslara yönelik önemli mesajlar verdi.
Ülkemizde hiç bitmeyen kaos senaryolarına karşı hayatı boyunca bir devlet adamı ahlakı ile duruş yapan sayın Bahçeli bu özeliği ile de ülkemiz için çok derin anlamlar ifade iden bir iradeye sahiptir.
Unutmayalım ki; ülkemizde olan 5. Kol faaliyetleri yüzyıllardır devam etmekte ve Türk Milletinin yıkmanın tek yolunun içten çökertilmek olduğunu düşman unsurlar iyi bilmektedir.
Tarihin her döneminde ülkemizi karıştırmak için etnik, dini vb… bir çok konu adete buzdolabında dondurulmuş bir şekilde sürekli piyasaya çıkartılarak milli birliğimize yönelik tehtit haline getirilmiş meseleler karşısında bir kale gibi duran ve ortak akla , ortak vicdana hitap eden sayın Bahçeli’nin son günlerdeki olaylara tepkisini iyi okumak lazım .
Bahçeli, Milli ve manevi değerlerimizin istismar edenlere , tahrik ve provoke edenlere, ne bu vatana ne bu millete ne de yüzyıllık Cumhuriyet müktesebatına sevgi ve saygı duymayanlara ve bütün hain yapılara karşı gereke cevabı her zaman vermiş bir liderdir.
Bahçeli, Türk devletinin varoluşunun ve sonsuz oluşunun adeta kilidini temsil eden bir duruşun ta kendisidir.
Bahçeli, anayasamızın ilk 4 maddesinin kalesidir, kilididir.
Bu özelikleri ile milletimizin önüne konan her kaosun önünde engeldir.
Ülkemiz de “hilafet “ tartışması olarak tekrar gündeme sokulan olaylar karşısında şu konuşmasını dikkatle anlamak gerekir
Bahçeli Liderlik ve Siyaset Okulu 19. Dönem Sertifika Töreni’ndeki konuşmasında özetle şunları demiştir:
"30 Aralık 2023 Cumartesi günü Anıtkabir'de 'Kahrolsun Cumhuriyet, şeriat gelecek' diyerek avaz avaz bağıran bir sapığın provokasyonuyla yeni yılın ilk günü Galata Köprüsü'nde düzenlenen 'Şehitlerimize rahmet, Filistin'e destek, İsrail'e lanet' yürüyüşünde, kelime-i tevhid sancağını taşıyan masum bir insanımıza hilafet bayrağı açtığı iddiasıyla saldıran meczubun eylemi zamanlama itibarıyla tesadüf değildir. Adeta 6 Nisan 1909 akşamı Galata Köprüsü'nde vurulan Hasan Fehmi'nin veya 9 Haziran 1910'da Eminönü'nde kurşunlanan Ahmet Samim vakalarının tekrarı yaşatılmak istenmiştir. Be hey cahiller güruhu, be hey kendini bilmezler grubu, be hey siyasi işportacılar kafilesi, hilafet bayrağı diye bir şey var mıdır? Böyle bir bayrağa tarihin hangi döneminde şahit olunmuştur? Şayet rahatsızlık, şayet hazımsızlık kelime-i tevhidden ise tarafımızı ve kararımızı açık açık seslendiriyor ve tarihe not düşüyorum, 'Lailaheillallah Muhammeden resulüllah.'
Evet Sayın Bahçeli bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün , milli ruh bütünlüğünün taa kendisidir.
Ve bir KAOS önleyicidir.
Tarih elbet birgün onun kıymetini bilecektir.
Biz şimdiden bilerek yazmaya devam edeceğiz….

Devam edecek….

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Osman BÜYÜKKAYA Arşivi
SON YAZILAR