Göksal BEŞKAYA

Göksal BEŞKAYA

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul halkına mirası

31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde CHP,IP ve o günki adı ile PKK’nın siyasi ayağı HDP birleştiler top yekün İstanbulu almaya almak için her türlü kirli hesabı entrikayı fırıldağı pazarlığı çevirdiler el birliği ile

Alttan alttan çalışan fonlanmış medya adeta kast ajansı gibi çalışıp Ekremi cilalayıp parlattılar.

Beceriksiz başkan İmamoğlu yaptığı mitinglerde türlü türlü vaadler verip “İstanbul’un kaybedecek 1 dakikası bile yok”diyerek Metropol bir şehri senelerce geriye götürdü.

İstanbul ucuz ve konforlu ulaşıma kavuşacak dedi İETT’yi batma noktasına getirdi. İstanbul halkı ise
Yollarda kalan,yanan otobüsleri bakımsızlıktan kaza üstüne kaza yapan metrobüsleri izledi.

İstanbulda görevinin başında olması gerekirken İstanbul halkının paraları ile şehir şehir gezip mitinglere katıldı,ara sıra İstanbula uğrayan beceriksiz ya temel ATMAMA töreni yaptı yada Ak parti tarafından başlatılmış projelerin üzerlerine beton atmakla meşgul oldu.

İstanbul felaketlerle uğraşırken beceriksiz eko felaket tatil yaptı.
Kar,fırtına,boranda halk yollarda perişan olurken eko felaket İBB araçlarına kendisine yol açtırıp İngiliz elçisi ile rakı balık sefası yaptı.

Önceki dönemlerde kâr üstüne kâr eden İspark zarar üstüne zarar açıklaması yaptı İETT,İSKİ keza aynı şekilde..

Yatırım yapması gerekirken İstanbul’un başta trafik sorununa devamında bir çok soruna çözüm bulması gerekirken o,kaynakları konserlere abuk subuk gösterilere yandaş ihalelerine akıttı.

İstanbul halkı algı ve sosyal medya belediyeciliği ile tanıştı;

Hiç bir hizmet yatırım yapmayan beceriksiz Ekrem beslediği troller ve fonladığı fondaş medya ile hizmet algısı,hizmet yapıyormuş izlenimi verdi.
Mesela bütün köprü ve üst geçitleri sanki metro projelerini kendisi yapmış gibi “Dünyada Aynı anda en çok metro yapan şehir olduk” pankartları ile donattı.

Göreve geldiğinde İBB bünyesinde bulunan İstanbul halkına hizmet için var olan bütün hizmet araçlarını toplayıp gösteri yapan “İsraf yapıyorlar biz bu israfı bitireceğiz yalanını atan beceriksiz Ekrem düşük maliyetler ile kiralanmış araçları iki üç katı fiyatına eskisinden daha fazla adette kiralayarak belediye kasasına darbe üstüne darbe vurdu.

Geldiğimiz noktada İstanbul halkına ağır bir faturayı miras olarak bırakıyor.
İBB son 35 yılın an ağır borçlanması ile karşı karşıya.

İFLAS EDEN İBB’nin Sayıştay raporuna göre yasal iç ve dış stok tutarının yasal sınırını çoktan aştığı borç tutarının toplam 74 milyar 592 milyon 901 bin tl ye ulaştığı belirtildi.

Hepsi sayıştay raporunda: İBB borç batağında! CHP'li İBB'de 125 başlıkta usulsüzlük;

Cumhuriyet Halk Partilii Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'nin çiftliğine döndüğü bir kez daha belgelendi. Sayıştay tarafından hazırlanan 2022 raporu, CHP'li İBB'deki usulsüzlükleri ortaya çıkardı. Raporda tam 125 başlıkta İBB'de hatalı işlem yapıldığı bildirilirken, belediyenin adeta borç batağında olduğu da raporda yer aldı. .

Seçim kampanyası öncesi İmamoğlu'nun "İstanbul'un öz kaynak bütçesini yüzde 50 artıracağız sözleri fiyasko ile sonuçlandı.İBB’nin bütün kaynaklarını kurutan Ekrem İmamoğlu 31 mart 2024 yerel seçimleri sonrasında İstanbul halkına bedeli çok ağır bir miras bırakmış olacak.

Hep söyledik CHP halka hizmeti sevmez hele hele Türk halkını hiç sevmez.
CHP demek çöp,çamur,sefalet demektir.
CHP demek yalan,dolan.talan demektir.

31 mart 2024 yerel seçimlerinde başta İstanbul olmak üzere CHP’nin elindeki diğer büyük şehir belediyelerinde yüce Türk milletinden sağlam bir demokrasi şamarı bekliyorum.
Kalın sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Göksal BEŞKAYA Arşivi
SON YAZILAR