Osman BÜYÜKKAYA

Osman BÜYÜKKAYA

TÜRK VARSA İSLAMDA VAR

Türkler Müslümanlığı kabul ettiğinde hoşgörü ve uzlaşma zemini oluşturduğu gibi Arap dünyasında çatışmanın ve radikalizminde zeminini bitirdi. İslam’ın Türklükle ilişkisi şöyle izah edile bilir: "Türk tarihinin son bin yılına sığan en önemli bölümü, İslam tarih ve coğrafyası içinde yaşanmıştır. Bu nedenle İslam tarihini Türksüz düşünmek mümkün olmadığı gibi, Türk tarihini de Türk milletinin gündelik hayatına yön veren İslam’ı anlamadan dikkate almadan kavramak mümkün değildir." Türklüğe göre Müslümanlık, bu kavmin on iki asır önce benimsediği, bağlandığı bir dindir. Türkler Müslüman olduktan sonra millî değerlerinden önemli bir kayba uğramamışlar, buna karşı çok önemli kazançlar elde etmişler, İslâm’a yatkın fıtratlarını geliştirerek büyümüşler; öldürücü, yıkıcı, sömürücü olarak değil, adâlet, hakkaniyet, hizmet ve yüksek ahlâkî değerlerin temsilcisi olarak cihan hâkimiyeti zeminine ulaşmışlardır.

                                   Peygamber Efendimizin bu özlü sözünü anmadan yazımın anlam kazanmayacağına inanıyorum.  KOSTANTİNİYE (İstanbul) mutlaka FETOLACAK, onu fetheden kumandan ne ulu kumandan, onun askeri ise ah ne iyi askerdir. Allah’ın doğuda bir ordusu vardır, onun adını Türk koymuştur. Kendisine başkaldıranlardan, onlar vasıtasıyla intikam alır, Türkler dünyaya 2 defa hükmedecektir.. Arap toplumuna hitaben Türklerin dilini öğreniniz, çünkü onların uzun sürecek kıtalarda fethi olacak. Türkler size dokunmadıkça siz de onlara sakın dokunmayın, sizler Türklerle çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır.  Türkler İslamiyet’i kabul ettikten sonra İslamiyet’i yaymak ve yüceltmek için her alanda çaba göstermişlerdir. Hiçbir ırk ve kavim İslamiyet uğruna savaşıp yüceltme imkânını elde etmemiştir.  Türk devleti olmadığında, size yemin ederim Müslümanlık sömürgeci Devletler vasıtası ile yok edilir! Diyeceksin ki ya böyle iddialı şeyi nereden konuşuyorsun, bakın Irak'a, bakın Suriye'ye ve Libya'ya bakın Tunus'a veya Arap yarımadasına hepsi ABD ye teslim olmuş söylenen her konuyu kabul ediyorlar. Türk dünyasına bakın Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Türkmenistan insanları Türk ırkından olduğunu, dahi bilmiyor. Türkiye Cumhuriyeti varsa Türklük var, İslam var, "Türk İslam" ülküsü bunun için diyoruz. Bu devletin temeli derin aklı TÜRK-İSLAM sentezi bittiği an her şey biter ve bu coğrafyada köleleşir. Bu coğrafyaya Amerika neden geliyor, bu coğrafyayı köleleştirmek ve sömürmek için. Amerika dibimizde ne için bu operasyonları yapıyor, Büyük Türkiye istemedikleri için; Allaha çok şükür, Türkiye öyle onların operasyon yaptığı ülkelere benzemez.

                                         Bizim gelişmemizi büyümemizi engellerler, bunu nasıl yapıyorlar şimdi üretim diyoruz, zenginlik diyoruz, evet doğru ama bizim dış ticaretimizin yüzde altmışını, Avrupa' Ülkeleri ile yapıyoruz. ABD. Avrupa’ya Türkiye’den ithalat yapmayın dese bir kuruşluk ithalat yapamazlar. Gerçek terör devleti Amerika sizin ürettiğiniz mamul ve yarı mamul malları, neyi üretip satıyorsanız onu ithali yasak listesine alır ve Ülkeni Ekonomik buhrana sokar. Örnek İRAN ve RUSYA gibi birçok ülke Emperyalizmin etkisi ile mücadele etmektedir.  Bu zaman Müslüman Ülkelere çok sorumluluk ve görev düşmektedir.  Karşımızdaki rakiplerimiz bu kadar çok güçlüler ne yapacağız? İşte bu Türk İslam âleminin birleşmesiyle çözülecek bir sorun. Türkiye'yi İsviçre kadar zengin yapsanız ve gelirini kişi başı 30 bin dolar etseniz dahi? Birlik olmadan bu sorun çözülmez birlik olmayı ya öğreniriz yoksa köle oluruz.                                           Türk ve İslam birliği olmadan Dünyayı idare eden beş idareciye karşı koymak mümkün değil, birlik ve beraberlik güçlü Ekonomi üretimden geçiyor. Zekâtını her Müslüman Millet düzenli verir ve günün şartlarına göre Ekonomisini geliştirirse Dünyadaki Müslüman Ülkelerin payı dünya ticaretinde % 8.9 değil en az % 20 ye çıkar. İslamiyet’in temelinde hoşgörü ve uzlaşma zemini vardır, radikalizm yoktur. Arap dünyasına bakın, Dünyaya bakın İslam’dan başka çatışan Ülke yoktur neden? Senin ürettiğin petrolü ve senin yeraltı kaynağını sömürecekler işte onun için; çatışma zemini oluşturuyorlar. Orta Doğu’da yaşananlar stratejik öngörüyü doğrulamaktadır, Türkler İslam olduğu andan itibaren, bu tarihi yapan, bu coğrafyayı genişleten, koruyan başlıca güç olmuştur. Bu nedenle İslam tarihini Türksüz düşünmek mümkün olmadığı gibi, Türk tarihini de, Türk milletinin gündelik hayatına yön veren İslam’ı anlamadan dikkate almadan kavramak mümkün değildir."

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.