Selim KARADAVUT

Selim KARADAVUT

"Reziller ordusu" olarak tarihe geçecekler

Milliyetçi Hareket Partisi hakkında söylenen belkide söylenmesi gereken çok şeyler olduğu muhakkak. MHP, yarım asırlık bir partidir. Her ne olursa olsun, MHP’nin güçlü bir tabanı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. MHP, Öyle sanıldığı gibi, üflemeyle- püflemeyle yıkılacak ve bölünecek bir parti hiç değildir.

Ülkücü-Milliyetçi Hareket, dün Başbuğ Alparslan Türkeş önderliğinde önündeki engelleri gerekirse vura vura nasıl aştıysa, Bugün de MHP’nin tek lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği yönde yoluna devam edecektir. Önündeki engelleri zaman ve şartların yapısına göre başından def edecektir.

Kimin ne söylediğinden ziyade, kimin neden eleştirdiğinden öte, MHP’nin izlediği politika ve bunun sonuçları önemlidir.

Dün, izlediği siyasetten dolayı Başbuğ Türkeş’e karşı çıkanlar yıllar sonra ne kadar yanıldıklarını Başbuğ’un ne kadar haklı ve doğru bir siyaset izlediğini nasıl takdir ettiyseler, bu gün de Sayın Bahçeli’ye karşı çıkan ve eleştirenler yarın ne kadar haklı olduğunu göreceklerdir.

Basında çıkan MHP’yi ve Liderini karalayan MHP haberleri veya MHP aleyhindeki köşe yazılarını da kendine dayanak haline getiren, MHP’yi kendi içinde zayıf düşürmeye, bölmeye çalışan ihanet içerisinde olan, kendisini MHP’li ve Ülkücü olarak pazarlayan art niyetli kimselerin düştükleri durum ortadadır.

Sayın Devlet Bahçeli’nin ‘koltuğu bırakmadığını ve koltukta kalmak için her şeyi yaptığını” söyleyecek kadar alçaklaşan zavallıların gerekirse FETÖ ile de işbirliği yaparak koltuğa oturma yarışı artık komik duruma gelmiştir.

Meseleyi bir drama haline getiren ve ajitasyonlarla yapılan provaları artık hiçbir ülkücü yutmamaktadır.

Kaldı ki, MHP’yi ele geçiremeyince yeni parti söylemleriyle gerçek emelleri ifşa edilmiştir.

MHP güçlü bir partidir.

Her ne kadar MHP tabanında bir kaynama olduğu söyleniyorsa da, bu durum, MHP’nin tabanından gelen ihanet değildir; aksine, MHP’yi daha güçlü kılan olan itici bir güç var.

ÜLKÜCÜ HAREKET BÜYÜK TEŞKİLATA SAHİPTİR

MHP, büyük badireler atlatmış tarihi tecrübelere sahip, gücünü milletinden ve onun değerlerinden alan bir partidir. MHP, Türkiye’de ve Dünya’nın birçok ülkesinde teşkilatlanmış en büyük gençliğe sahip organizasyonlardan birisidir.

MHP ve ülkücü yayınlar yapan bazı medya organlarında, MHP’yi bölmek ve parçalamak heveslerine şahit oluyoruz. Başarılı olamayacaklardır. milliyetçi, ülkücü tarihe “reziller ordusu” olarak geçeceklerdir.

Ülkücüler, birlik-beraberlik ve kardeşlik içerisinde doğru bildikleri ve kutsal saydıkları yolculuklarına devam ediyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Selim KARADAVUT Arşivi
SON YAZILAR