Muazzam Doğuşun Adı

Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizin, yeryüzünü şereflendirişinin 1446’nci yıldönümü idrak ediyor, bu muazzam doğuşun, bu muhteşem nurun özüne hep birlikte vakıf olmaya çalışıyoruz.

“Hz.Peygamber ve Güven Toplumu” temasının işlendiği bu yılki Kutlu Doğum Haftası’nın ülkemiz ve gönül coğrafyamız da aradığımız huzur, hoşgörü, istikrar ve kardeşlik için bir dönüm noktası olması temenni ediyorum.

İhtiyacımız olan Hz.Peygamber yolunun, selamet ufkunun, hak ve adaletin insanlığa güneş gibi doğmasını, bizi sararak ışığımız olmasını Rabbimden temenni ediyorum. Efendimiz Resulullah; insanlığın sultanı, vicdanlarımızın sesi, gönüllerimizin rehberidir. O, merhamet ve hakkaniyet zirvesi, şefkat, edep ve ahlakımızın gök kubbesi, iyilik, güzellik, incelik ve zarafetimizin şaşmayan kıblesi, haysiyetimizin ve onurumuzun simgesidir.

Efendimiz, 1446 yıl önce günümüzle paralellik bir durum gösteren cahilliğin ortamına nur olarak inmiş, tebliğ çağrısıyla insanlığın önüne düşmüştür. Efendimizin tebliğ sözleriyle irkilen insanlık, O’nun davetiyle titremiş ve O’nun ilmik ilmik dokunuşlarıyla İnsan onurunu hiçe sayanlar, yaptıkları putlara tapıp sonra onları yiyenler, kız çocuklarını diri diri mezara koyanlar O’nun sayesinde hak yolunu bulmuşlar, hakikatı keşfetdip, Rahman ve Rahim olan Allah’ı tanıyıp inanmışlardır.

Efendimiz Resulullah; Hira Dağı’nda inen mübarek vahiy ile başlayıp son nefesine kadar tebliğ ile Hak Dini İslam’ı yer yüzünde ki tüm insanlığa ulaştırarak kurtuluş umudu olmuştur. Efendimiz tüm insanlığa kılavuz olmuş, ümmeti ve ashabı için fani ömrünü feda etmiş, her türlü eziyet, zorlamalar, sunulan makam ve ikramlara rağmen inançlarından en ufak taviz vermemiştir. İnsanlarının en ufak bir menfaat için nelerini pazarladığı günümüzde ne mutlu bizlere ki, Cenab-ı Yaradan, bütün alemleri yüzü suyu hürmetine vücuda getirdiği Efendimizin izinden gitmeyi nasip etmiştir. Ne mutlu bizlere ki, Habibullah’ın sevgisini gönlümüze bir kor gibi düşürmüş, sevdasını şiir gibi dilimize yerleştirmiş, onun gittiği yolu sadakatle takip etmemizi sağlamıştır. Bundan daha büyük bir nimet, bundan daha büyük bir lütuf yoktur ve sonsuza kadar da olmayacaktır.

Kavga değil kardeşlik, küslük değil kucaklaşma, ayırma değil birlik hepimizin üzerinde durarak söz birliği etmemiz gerekenlerdir. Amaç şirk ile iki olmak değil, Hak olan birde buluşmak, biri savunmak, emirlerini ve emanetlerini sahiplenmektir. Çünkü maksat ikilik değil birliktir. Yaradan’ın yanında üstünlük derimizin rengine, kökenimizin ne olduğuna, nerede doğduğumuza ve nereli olduğumuza göre tayin edilmemiştir. Üstünlük ırka, mezhebe, soya göre belirlenmemiş, Sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal avantajlara göre şekillenmemiştir. Allah katındaki üstünlük takvadadır. En değerli olanımız, Rabbimize karşı gelmekten en çok sakınanımızdır.

O’nun insanlığa tebliğ ettiği ilahi mesajların samimi bir şekilde benimsenmesini temenni ediyor, aranılan huzur ve hoşgörünün ziyadesiyle burada bulunacağına inanıyorum. Allah Resulü’nün tebliğ ettiği mukaddes mesajların hepimizi hidayete ve hakikate ulaştırmasını, ebedi saadete eriştirmesini Yüce Rabbim’den diliyorum. İhtiyacımız olan hikmeti, huzuru ve kardeşliği sevgili Peygamberimizin nurlu hayatında arayıp bulabileceğimize canı gönülden inanıyorum. Efendimizin emanetine ve yoluna sım sıkı sarıldığımızda çevremize güven vereceğimize inanıyor, bununla güven zinciri oluşturarak günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz ‘Güven Toplumu’ oluşturacağımıza emin oluyorum.

Selam olsun Resulullah’ın şefaatine nail olacaklara. Selam olsun Peygamberimizin sevgisiyle yanıp kavrulanlara. Salatü selam olsun âlemlere rahmet olarak inen Efendimize. Cenab-ı Allah’ın yar ve yardımcımız olması temennisiyle Kutlu Doğum Haftamız hayır olsun.

16 Nisan Referandum sonuçları ülkemize, milletimize ve İslam coğrafyasına hayırlı olsun. Sandıktan yansıyan Türk Milleti’nin iradesi “Hz.Peygamber ve Güven Toplumu” temasının işlendiği ülkemize beklenen istikrar güven ve huzuru getirsin inşallah.

Selam ve Dua İle!..

Tahir DEMİREL

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.