Tuncay GÜLÇİN

Tuncay GÜLÇİN

Katil Rusya ve Kanka Erdoğan

 

Son zamanlarda mutlaka siz de rastlamışınızdır. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan için ‘Çok delikanlı adam, mert adam…’ demeçlerini vermişti. Peki, bunu neden söylemişti? Bilemiyoruz kapalı kapılar arkasında neler konuşulduğunu ancak bizim çok iyi bildiğimiz bir şey var sayın Erdoğan hakkında iyi şeyler söylerseniz ya da halk ağzıyla söyleyeyim ‘Yağ yakarsanız’ mutlaka karşılığını sayın Erdoğan’dan alırsınız. Putin’in Erdoğan’dan ne sözü aldığını bilmiyorum amma almıştır mutlaka, emsalleri var örnekleri var; Hatırlayın ne demişti yaşlı teyze ‘ben Erdoğan’ın …. kılı olurum! (Terbiyem müsaade etmedi tamamını yazmaya), bir diğer örneğe bakalım Kayseri toplu açılış töreninde bir amca Erdoğan hakkındaki görüşlerini söylüyor ‘Isırırım ben Erdoğan’ı, yalarım!’ yetmez ise artırabilirim bu tür örnekleri, Yiğit Bulut’u hatırlayanınız var mı? ‘İki silahım var, ölene kadar Erdoğan için savaşırım’, AKP genel başkan yardımcısı Yasin Aktay’ın yaptığına ne demeli peki manşetlere ne yazılmıştı o dönem “Erdoğan’a Salavat”…

Sayın okurlar sizinle bir fıkrayı paylaşmak isterim yeri gelmişken;

Padişahın biri patlıcanı çok severmiş, ne zaman “şu patlıcan musakkaya bir türlü doyamıyorum” dese dalkavuğu da;

“Aman padişahım, siz söyleyince ağzımın suyu akıyor, akşam olsa da yesek.”

Padişah imambayıldıdan söz edecek olsa “şu imambayıldıyı icat edenin mekânı cennet olsun, nefis bir yemek, insan yemeye doyamıyor” dermiş.

Padişah; karnıyarıktan, patlıcan dolmasından, kızartmasından, kebabından, patlıcan salatasından, turşusundan ve reçelinden söz ettikçe, dalkavuk da göklere çıkarırmış.

Gel zaman git zaman padişah patlıcandan nefret etmiş, sofraya değil yemeği, salatası, turşusu, tatlısı patlıcanın “p” harfinin gelmesini bile yasaklamış.

“Şu patlıcan musakkanın neresini beğenirler de yerler, bir türlü anlamıyorum” dediğinde dalkavuk da padişahın sözünü tamamlarmış. “Aman padişahım bu musakkanın yenilmesini yasaklamak lazım.”

Padişah bir başka gün;

“Bu insanlara hayret ediyorum; o kadar güzel salata çeşidi varken akşam yemeğinde tutup patlıcan salatası yiyorlar, anlamak mümkün değil.” Dalkavuk sözünü kesercesine atılarak eklemiş, “insanlarda damak zevki diye bir şey yok, en iyisi patlıcanın yetiştirilmesini yasaklamak. Adını bile duymaktan nefret ediyorum.”

Bu konuşmaları duyan biri dayanamamış ve padişahın olmadığı ortamda dalkavuğa sormuş “yahu sen bir zamanlar patlıcanı metheder ve adeta göklere çıkarırdın, şimdi ise patlıcanı ve yemeklerini kötülüyorsun, nasıl olur da bu kadar değişebilirsin, hayret!”

Dalkavuk da hemen yanıtlamış:

“Bana bak arkadaş bana bak ben patlıcanın değil padişahın dalkavuğuyum anladın mı? Sen onu”

İşte böyle sevgili okurlarım anladınız siz onu…

‘Dalkavukluğun sağladığı çıkar dürüstlüğün faydasından daha fazla olursa o ülke batar’ demiş Montesquieu…

Velhasıl biz asıl konumuza gelelim. Rusya Suriye’nin Lazkiye’ye hava üssü kurmuştu geçenlerde daha önceki yazılarımda sizlere paylaşmıştım ve üçüncü dünya savaşının sebebinin Suriye olacağını da belirtmiştim. Rusya son iki üç gündür Işid diye ÖSO (özgür Suriye ordusu) ve Bayırbucak Türkmenlerine bomba yağdırıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ‘Rusya’ya bu konuyu tekrar gözden geçirmelerini ileteceğim’ diyor. Yahu sayın Erdoğan Filistin için Libya için Mısır için Suriye için mitingler yaptırdınız, BM genel kurulunda dile getirip yüksek perdeden eleştirdiniz, yıllarca rabia işareti yaparak Tahrir (Mısır) meydanında katledilen vatandaşın-vatandaşların protestolarını yaptınız yaptırdınız… Şimdi sadece ‘Rusya’ya bu konuyu tekrar gözden geçirmelerini ileteceğim’ diyorsunuz. Sizden ricam şudur ki, Arap dünyası için gösterdiğiniz sert dilinizi soydaşlarımız Türkmenler için neden göstermiyor ya da gösteremiyorsunuz? Siz Türkiye Cumhuriyeti’nin değil de Arap Cumhuriyetlerinin Cumhurbaşkanı mısınız? Irak da Kerkük-Musul’da zulüm gören Türkmenler için sesinizi çıkarmazken, Çin Uygur özerk bölgesinden zulme dayanamayıp Türkiye’ye sığınmak için sınıra gelen Türkmenleri sınırda bekletip içeri almazken, bu Arap hayranlığı ya da Arap yardımseverliği nereden geliyor?

Ümmet kendi ırkından başkasını düşünmez iken benim başka ırka kendi ırkımdan fazla değer vermem doğru bir şey olmaz olamaz…

Bence doğru budur en azından benim düşüncem ve fikrim budur sayın Erdoğan…

 

Tuncay GÜLÇİN
04.10.2015

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum