Tuncay GÜLÇİN

Tuncay GÜLÇİN

ÖZRÜ KABAHATİNDEN DAHA BÜYÜK

 

Sayın okurlar;

Türk siyaseti hiç bu kadar ayaklar altına alınmamıştı. Bizim şanlı ecdadımız dünyaya medeniyet ve demokrasi ihraç ederken şimdi bakıyorsunuz 3.dünya ülkelerinden daha berbat bir siyaset dili ve ahlakı kullanılmaya başlandı. Bir Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız var ki akıllara zarar. Bilirsiniz malum vakıfta yaşanan taciz olayı ‘yayın yasağından dolayı adını söyleyemiyoruz’ yaşanmıştı. Ne kadar da çirkin ve alçakça bir olayken bu sayın bakan Sema Ramazanoğlu açıklama yaptı ne dedi ‘Bir kerelik olmuş bir şey ile vakfı karalayamayız’ yetmedi bir büyük gafa daha imza attı. Van da çocuklara istismar vd taciz konulu açıklamasında ne demişti ‘Tacize uğrayan çocukları cezalandırma konusunu gündemimizde tutuyoruz!’ Yahu gafiller siz lut kavmini hatırladınız mı? Sizin iktidarda olduğunuz döneme bakın kadına şiddet, terör, hırsızlık, dolandırıcılık, tecavüz gibi ahlak dışı olaylar ne kadar arttı bunu devletin kendi organı olan TÜİK istatistiklerine bakın, buraya da paralel kumpası ya da dış mihrakların oyunu diyecek haliniz yok sanırım. Yahu bir bakan nasıl çıkarda böyle büyük gaflara imza atar.

Ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu denen zat bakanı eleştireyim derken kendisi de bir gafa imza attı. Diyor ki ‘Kimin önüne yattığı belli’ yahu sen bir genel başkansın 93 yıllık bir partinin genel başkanı! Sorgulayın aziz milletim sorgulayın. Biz bu tür siyasileri seçerken yanlış yapmış olmadık mı? Kendinizi bir eleştirin oturun bir düşünün bu siyasiler bürokratlar bizi temsil etmeye layık mı? Ya da şöyle sorun bu aziz millete layık olan bu siyasiler bürokratlar mı?

Geçenlerde bir dekan Rektör yardımcısı Prof.Dr. Bülent Arı ne diyor ‘Ülkeyi ayakta tutacak olanlar cahil kesimdir’ ‘Ben cahil kesimi okumuş kesimden daha çok seviyorum’ sen eğitime yıllarını vermiş biri olarak halen aktif olarak eğitim alanında görev yapan biri olarak nasıl olur da cahil kesim okumuş kesimden daha hayırlıdır dersin. Bizim ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyen bir sahabemiz varken, ilime önem veren hak din İslam’ın insanları iken sen bu sözleri nasıl dersin? Seni Profesör yapan eğitim sistemi çok büyük bir hataya düşmemiş midir?

Benim şanlı ecdadım ilk hedef olarak kendine Nizam-ı Alem’i ele almışlardır. Yani aleme nizam verme gibi bir hedefi varken şimdi nizamı bozma hedefi mi var? Bir de Kanun-İ Kadim vardı, yani kanunun önemine vurgu yapılırdı. İç nizamı saylayan kanunlara saygı ve itaat olduğu düşüncesi vardı.

Günümüz siyasi ahlakını konuşmak tartışmak bile zaman kaybından başka bir şey değildir. Ey! Aziz milletim seçimlerinizi yaparken şanlı ecdadımın ahlakını göz önünde bulundurarak yapın. O yeni siyasi sistemin parçası olan oylarınızı kullanırken sizin şahsınıza münhasır olan faydaya değil de güzel ülkemize olan faydasını düşünerek kullanın.

Propaganda öyle bir sanattır ki, insan başkasının ayağına basarken kendisi ah der…’ Demiş BİLİ VAUGHEUR

 

Tuncay GÜLÇİN
07.04.2016

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.