Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

SİYASİ AVCILIK YAPARKEN GEÇMİŞİNE VE İLİŞKİLERİNE BAK!

Namıdiğer Fitneçağ gazetesi yazarlarından Servet Avcı “Hatemi'nin savunmasına muhtaç olmak!” başlıklı bir yazı yazmış… Bu yazıya verilebilecek tek cevap aslında “Akla ve ahlaka muhtaç olmak” olmalıdır.

Servet Avcı yıllardır aklınca soyadına uygun siyasi avcılık peşindedir.

Servet Avcı 1991 yılında MHP’yi bölüp BBP’yi kuran kadro içinde yeralan ve Nizam-ı Alem Ocakları Kurucu Genel Başkanlığı ve BBP’de Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş birisidir. Onun siyasi ve ideolojik sicili böyle başlıyor. Yıllar sonra MHP’ye tekrar dönmüş, MHP’de de MYK üyeliği görevinde bulunmuş, kısa bir süre sonra da MHP’den yine uzaklaşmıştır.

 

2012 yılında gerçekleşen MHP kongresinde Genel Başkan adayı olan Koray Aydın’a danışmanlık yaparak tekrar ortaya çıkmıştır.

2014 yerel seçimlerinde de CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’a danışmanlık yapmış, o seçimlerde de aklını ve oyunu CHP’ye vermiştir.

Biliyorsunuz Mansur Yavaş AKP ve cemaat tezgâhı olan 12 Eylül 2010 referandumuna “MHP niye destek vermiyor?” diye mektuplar yazmış ve MHP’yi AKP ve cemaat ağzıyla “CHP’lileşmekle”suçlamıştı.

Mansur Yavaş daha sonra AKP ve cemaat gazetelerinde röportajlar vererek, MHP ve Lideri Devlet Bahçeli’yi eleştiren kişi olmuştu.

Mansur Yavaş yazdığı mektupta MHP’yi Ülkücü harekete yabancı dar bir kadronun elinden çıkan politikalarla "CHP'yle özdeş parti" suçlamalarına çanak tutan bir anlayış sergilenmiştir.  İçinde maneviyatı barındırmayan bir milliyetçiliğin halk tarafından CHP'yle aynı kategoride değerlendirildiğini fark edemeyen bir siyaset tarzıyla bu hareketi iktidara taşıyamayız.” şeklinde suçlamıştı. Ama siyasi kaderin cilvesi gidip CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştu. Mansur Yavaş imzasıyla yayınlanan o mektubu danışmanı Servet Avcı mı yazmıştı bilmiyoruz.

Mansur Yavaş CHP’ye geçer geçmez çok hızlı CHP’li olmuş ve geçmişini bir anda silerek düzenlediği basın toplantısında "Bugün 40 yıllık geçmişimi geride bırakarak, CHP adayı olmamla, geride kalan bütün tartışmalar bitecektir. Örgütle birlikte, el ele çalışarak Ankara'yı kazanacağız." cümlesini kurmuştu. Bu cümleyi de mi Servet Avcı Mansur Yavaş’a kurdurdu onu da bilmiyoruz.

 

Böyle birine CHP’de danışmanlık yapan birisi şimdi çıkmış, mahkemeye sunduğu kendi savunmasını güçlendirmek için İstanbul Üniversitesine başvurarak 4250 tl karşılığında Hüseyin Hatemi’den mülakat alan MHP’ye saldırıyor.

CHP’de Mansur Yavaş’a yaptığı danışmanlık sonrası bir önceki kongrede Koray Aydın’ın peşinde koşturuyordu. Şimdi de Meral Akşener’in peşine takılmış, ona akıl veriyor. Bu derecedeki tutarsız çizgisine bakmıyor ama MHP’ye de ölçü-ilke hatırlatması yapıyor.

Servet Avcı, Medeni Kanun ile Dernekler Kanunu’ndaki ilgili hükümlere değinerek dilekçe hazırlayan ve MHP'yi mahkemeye veren değişimcileri savunacağım diye rezil duruma da düşüyor. Medeni Kanun maddelerini yazan ve Dernekler Kanununu hazırlayan hukukçulardan biri zaten Hüseyin Hatemi...

 

Madem Hüseyin Hatemi’den bu kadar rahatsızsınız ve bu isim karşısında sözde çok hassassınız, o halde savunduğun kişiler MHP'yi mahkemeye verirken niçin "Hüseyin Hatemi'nin hukukçu olarak katkı sunduğu yasa ve kanuna göre biz MHP'yi mahkemeye vermeyiz" demedi Servet Avcı?

Yazında diyorsun ki: O gün bu gündür, MHP yönetimine gönüllü avukatlık yapan AKP'li siyasetçileri ve havuz medyasındaki onlarca yazarı gördük... Hayatları boyunca MHP'yle işi olmamış, hatta husumet beslemiş, kimi zaman MHP'yi CHP'yle eşitlemiş, ağır eleştirilere tâbi tutmuş bir yığın kişiyi MHP yönetimini savunurken, hatta 'ülkede istikrarın önünü açtığı için 'överken bulduk..

 

***

CHP’nin adayına danışmanlık yapmış ve o seçimlerde oyunu CHP’ye vermiş Servet Avcı yazmış bu cümleyi… Güler misin, ağlar mısın?

Servet Avcı, o AKP’li yazarlar MHP’ye yahut MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye destek vermek için değil, Meral Abla’nın Fethullah Gülen’e yakınlığı ve onun görüşlerini siyasette hayata geçirmeye çalıştığı için, yani “paralel mücadele” adına o yazıları yazıyorlar. AKP-cemaat kavgası çerçevesinde olaylara bakarsan ve birde kiminle yol yürüdüğünü görürsen bu durumu daha iyi anlarsın…Geçenlerde Meral Akşener ile gezerken, eski BBP’li, 2011 seçimlerinde AKP’den aday adayı olan cemaatçi İrfan Sönmez ve Ramazan Akgün ile pozlar verirken, bu tür yazılar yazdığında rezil olacağın aklına gelmiyor mu Servet Avcı? Sende de var mı bir cemaatçilik?

HDP’ye oy vermiş, HDP’yi oy vermeleri için cilalamış Nazlı Ilıcak, Ahmet Hakan, Fatih portakal niçin açıktan Meral Akşener’i destekliyor?

Azılı MHP düşmanı ve “MHP HDP ile koalisyon kurmadı” diye çıldırmış gibi saldıran Bekir Coşkun ve Rahmi Turan niçin açıktan Meral Akşener’i destekliyor?

Hayırdır Servet Avcı, bunların bu destekleriyle MHP’de değişim olursa, HDP ile bir koalisyon mu kuracaksınız?

Recep Tayyip Erdoğan’ın yılmaz savunucusu Akşam Gazetesi yazarı AKP’li Emin Pazarcı niye aynı senin gibi MHP hakkında yazılar yazıyor Servet Avcı?

Kürdistan haber sitesi yazarı, Ülkücüye hakaret eden, PKK açılımlarını destekleyen, PKK’lı sanatçıları öven, Recep Tayyip Erdoğan’a “Atatürk’ten dahi büyük lider” diyen, AKP’den milletvekili adayı olan Ali Serim’i kendine danışman yapan ve bu yönleri sorulmasına rağmen “Ali Serim öğrencimdir. Sevilen birisi ve iyi aile çocuğudur” diye milyonların huzurunda öven Meral Akşener’in yanında durup, birde utanmadan Hüseyin Hatemi üzerinden MHP’ye mi saldırıyorsun?

Koray Aydın’ın avukatı aynı zamanda Ülkücülerin katili Kenan Evren’in avukatı olan Bülent Hayri Acar değil mi?

Sinan Oğan’ın avukatı aynı zamanda Erbakan ailesinin avukatı  Meksikalı Tan Tahsin Zapata değil mi?

MHP’de değişim gerçekleştirmek için AKP’li hukukçu Ahmet İyimaya’dan görüş ve bilgi almaya giden kim Servet Avcı? 

Servet Avcı “Herhangi bir dâvâda avukatın siyasî görüşü önemli midir? Normal şartlarda elbette değildir... Ama burada durum çok farklı... Söz konusu olan parti MHP'dir ve bu partiyi diğerlerinden farklı kılan ideolojik iddialarıdır... Bu durumda görüş alınan hukukçunun siyasî fotoğrafı hayati öneme sahiptir elbette. Derken nasıl da kendi kendine tuzağa düşüyorsun.

 

Hüseyin Hatemi hukuk alanında güçlü bir akademisyen ve hukuk profesörüdür. MHP ile ne avukatlık konusunda, ne de başka bir konuda bağlantısı yoktur. İstanbul Üniversitesi aracılığıyla sadece Medeni Kanun ile Dernekler Kanunu’nu en iyi bilen birisi olarak mütalaa  (İrdeleme, müzakere, görüş )bildirmiştir.

MHP’nin mahkemede savunmasını tek yapan kişi de Av. Yücel Bulut’tur. MHP’li ve Ülkücüdür. O halde bu fitneye ne gerek var Servet Avcı ?

Servet Avcı yine yazında Hüseyin Hatemi’yi kastederek diyorsun ki: Adamcağız açık açık söylüyor, üstelik AKP'liliği menfaat karşılığı yapmadığını ifade ediyor... Muhtemelen MHP Genel Merkezi'ni de 'karşılıksız' savunmuştur değil mi?

Servet Avcı sen MHP’yi bölüp BBP’yi kurarken bunu karşılıksız mı yapmıştın?

Servet Avcı, sen BBP’yi terk edip tekrar MHP’ye dönerken bunu karşılıksız mı yapmıştın?

Servet Avcı, sen CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayına danışmanlık yaparken ve CHP’ye oy verirken bunu karşılıksız mı yapmıştın?

Servet Avcı, 2012 kongresinde MHP Genel Başkan Adayı olan Koray Aydın’a danışmanlık yaparken ve Koray Aydın’ın kongreye sunduğu MYK listesinde yeralırken bunu karşılıksız mı yapmıştın?

Servet Avcı, Koray Aydın şimdi yine MHP Genel Başkan Adayı iken, sen direksiyon kırıp Meral Akşener’i desteklerken şimdi bunu karşılıksız mı yapıyorsun?

Böyle bir sicil sahibi iken “Siyasî hayat ve ilke... Hatemi'nin savunmasına muhtaç olmak... Dedik ya, siyasetin garip tecellileri var..” cümlesini kurmak ne komik değil mi Servet Avcı?

Bence sizler akla ve fitnenizi engelleyecek bir ahlaka muhtaçsınız…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.