MUSTAFA KEMAL’İN İTLERİ

Başlığı atmaktan büyük utanç duyuyorum ama aşağıda belirttiğim konunun vahametini ancak bu başlık ile anlatabilirdim.

Bu sebeple başlık için tüm Türk milliyetçilerinden özür diliyorum.

“Atatürk İlah Değildir” dediği için gözaltına alınıp tutuklanan üniversite öğrencisi gündemi meşgul edince aklıma Sırrı Sakık geldi.

Sırrı Sakık, BDP'nin Muş Milletvekili ve Ağrı Belediye Başkan adayı olduğu dönemde 21 Mart 2014 günü Ağrı Hani Baba Caddesi'ndeki belediye otoparkında düzenlenen nevruz mitinginde yaptığı konuşmasında, "Kürtlere karşı zulüm politikaları uyguladılar, Ağrı'da isyanlar, Dersim'de katliamlara neden oldular. Gidip katliamları yapanlar Mustafa Kemal'in askerleri ve İsmet İnönü'ydü. İt sürüleri, siz Mustafa Kemal'in değil askerleri generali olsanız ne yazar. Haddinizi bileceksiniz bu halka saygı göstereceksiniz" demişti.

Hatta aynı cümleleri 2015 yılında da tekrar etmişti. Sırrı Sakık 2014 yılında söylediği bu sözler sebebiyle açılan dava da ise beraat etti.

M. KEMAL’İN İTLERİ KİMLER?

Sırrı Sakık “M. Kemal’in itleri” cümlesini kendilerini protesto ederken “M. Kemal’in Askerleriyiz” sloganları atan grup için sarf etmişti; yani CHP’li Kemalist gruplar için.

PEKİ CHP NE YAPTI?

Kendilerine “M. Kemal’in itleri” diyen Sırrı Sakık’a CHP’li ya da Kemalistlerin bir karşılığı oldu mu?

Tabii ki HAYIR!

Neden?

Çünkü CHP’nin üst yönetiminin gönlünde yatan komünizm ile HDP’nin fikir temelini oluşturan komünizm kardeş oldukları için.

Yani CHP kendisine küfür eden ideolojik kardeşleri HDP’nin hakaretlerine asla ses çıkarmaz, çıkarmadı ve çıkarmayacaktır.

Düşünsenize bir ülkücünün ya da bir muhafazakarın “M. Kemal’in askerleriyiz” sloganı atanlara karşı “Siz ancak M. Kemal’in itleri olursunuz” dediğini?

Tüm ulusal medya sosyal medya bir olup seferberlik ilan ederlerdi değil mi? Edilmedik hakaret söylenmedik söz kalmazdı.

Ama bunu söyleyen HDP olunca CHP’den çıt çıkmıyor, çıkmadı, çıkmayacaktır.

Velhasıl...

Bu, CHP seçmeni ile alakalı bir durum değil. Bu, CHP üst yönetimi ile alakalı bir durumdur.

Ne yazık ki pkklıya gösterdikleri tahammülü asla bir milliyetçiye göstermeyeceklerdir. Sorarlarsa ‘hepimiz kardeşiz’ falan demeyi de ihmal etmezler.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum