TÜRK ASKERİNE DUA EDEN KILIÇDAROĞLU’NA KIZAN CHP’LİLER

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'nın Wuppertal kentinde düzenlenen Nazim Hikmet'i anma toplantısına katıldı. Günay Çapan tarafından düzenlen toplantıda Kılıçdaroğlu’na Tekin Bingöl eşlik etti. Toplantıda ilk olarak göçün tarihi ile ilgili kısa film gösterildi. Ardından Nazim Hikmet, sanatçılar tarafından anlatıldı.

 

Programda konuşan Kılıçdaroğlu, Afrin operasyonuna değindi. Askerlere dua eden ve başarılar dileyen Kılıçdaroğlu, “Bugün Afrin'de çarpışan askerlerimize sadece ve sadece şimdilik şu dilekte bulunuyoruz: Allah onların yardımcıları olsun.“ diye konuştu. 

 

Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri salondaki bir grup tarafından yuhaladı. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, konuşmasını kısa kesti. 

 

CHP toplantısında askerlerimize dua edilmesinin protesto edilmesi tam anlamıyla skandaldır. Bunun suçlusu Kılıçdaroğlu değildir ama müsebbibi kendisidir. 

 

Kılıçdaroğlu önce M. Kemal Atatürk’ün kurduğu bir siyasi partide bölücülerin nasıl yer aldığını, daha sonra kendi partisinin toplantısında neden yuhalandığını sorgulamalıdır. 

 

Bebek katilinin avukatlığını yapanları milletvekili, sözde Ermeni Soykırımını anıp ‘katil devlet’ diyenleri il başkanı yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, askerine dua ettiğinde kendi parti mensupları tarafından yuhalanmaya şaşırmamalı. 

 

Kılıçdaroğlu her geçen gün CHP’yi Türkiye partisi olmaktan uzaklaştırıyor. CHP bir an önce kendini sorgulamalı. Bu gidişle Türk milletinin nezdinde karşılık bulamayacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.