ÜLKÜCÜ MEMURİYET

Türkiye de yaklaşık 2.400.000 kadrolu memur var. 16.000 kadar hakim ve savcımız, 240.000 askerimiz, toplamda 3.400.000 kamu personelimiz var.  
 

Ülkemizde memur olmak orta sınıfta ayrıcalık sayılıyor, bir çok aile evlatlarını memur yapmak için varıyla yoğuyla mücadele ediyor. 
 

Memur olmak halk nezdinde "sırtını devlete dayamaktır." Sabit bir gelir ve ekonomik olarak rahat bir gelecek planlaması yapan her birey memur olmayı hayal eder. 

Fakat Türkiye Cumhuriyetinin resmi olmayan memurları da var. 
Türkiye Cumhuriyetinin, maddi hiçbir getiri beklemeyen, rahat yaşam ve kaliteli hayat beklentisi taşımayan, gelecek kaygısı gütmeyen, karşılık aramayan gönüllü memurları var. 


Köşe başında, üniversitede, kahvehanede, meydanlarda, kafelerde, çarşıda, iş hayatında, evde ve yolda halihazırda bekleyen memurlar var. 
 

Evinde televizyon başında, köyünde traktör üstünde, camide namaz çıkışında, parkta aile gezmesinde, düğünde halay başında, bayramda akraba ziyaretinde, sporda bisiklet üzerinde, seçimde sandık başında, işyerinde esnaf ziyaretinde, dostlarla hoş sohbette, markette kasa sırasındayken memurluk yapanlar var. 
 

Edirne'den Hakkari'ye, Aydın'dan Artvin'e, Mersin'den Sinop'a memleket derdiyle dertlenen milyonlarca memur var. 
Belki bir çoğu farkında değil ama bu ülkede gece uyunurken vatan aşkından uyuyamayanlar var. 
 

Aklını şer odaklarına kiraya verenlere karşı dimdik duran, yüreği imanlı, zihni hür, vicdanı pak, kararlı, alnı açık memurlar var. 
 

"Büyük Türkiye" sevdasıyla yüreği yanan, devletine bağlı, milletine aşık, geleneğine önem veren, İslam'ı sancak bilip yere düşürmemeye yemin eden, nizam-ı alem ruhunu kaybetmeyen memurlar var. 

Aziz milletimiz müsterih olunuz. Türkiye Cumhuriyetinde sizden habersiz, devlet bekasını görev sayan, maaşsız ve kayıtsız milyonlarca ÜLKÜCÜ memur var...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.