Yıldıray ÇİÇEK

Yıldıray ÇİÇEK

Heval abla, asıl biz sana şaşırmıyoruz artık!

Türkiye’de 50 bin kişiyi öldüren terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı ve sözde siyasileriyle içli-dışlı olanların birden Doğu Türkistan sevdasının kabarması hayra alamet değil… Ahmet Davutoğlu gibiler bir kenara (Onun dikkate alınacak hiçbir yönü yok) binlerce şehidin, mazlumun azmettirici katili PKK’lı terörist Demirtaş ile kahvaltı masasında buluşmanın hayaliyle yanıp tutuşan Meral Akşener’in hiç utanmadan, arlanmadan Doğu Türkistan üzerinden tiyatro oynaması ve siyaset yapması da ayrı bir rezilliktir.

Doğu Türkistan her Türk’ün milli davası ve acısıdır. Orada yanan her can, bizim canımızı yakar. Ama Doğu Türkistan kimsenin siyasetinde ve etki ajanlarının misyonunda meze değildir.

Sen, Türk ordusunun Suriye’de Türkmenlere zulüm eden terör örgütü YPG’ye yapacağı “Zeytin Dalı Operasyonu” için HD(P)KK’dan bile önce partinin sözcüsüne “Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşıyız” açıklamasını yaptıracaksın, sonra kalkıp Doğu Türkistan diyeceksin? Türkmenlerin topraklarını işgal eden, Türkmenleri şehit eden terör örgütü YPG için “Terör örgütü değil, vatanını koruyan oluşum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na tüm iradeni teslim edeceksin, sonra kalkıp Doğu Türkistan nutukları atacaksın… Meral Akşener’in karşı çıktığı Afrin operasyonunda Türk’e, Türkmen’e zulüm eden 4600 YPG’li terörist Türk ordusu tarafından öldürülmüştü. Şimdi de Türkmenleri Irak’ta ve Suriye’de hep satmış olan Serok Ahmet ile “Her konuda aynı düşünüyoruz” noktasında iken Doğu Türkistan konusunda kime oyun oynuyorsun?

Haritada Doğu Türkistan’ı göster deseler, Kamboçya’yı gösterecek Meral Akşener bize Doğu Türkistan tiyatrosu oynuyor.

Utanmadan ve arlanmadan “Çin Merkez Komitesi Türkiye Komiseri, namı diğer ‘Kısmen İktidar’, Sayın Cinping Perinçek, ‘Müslümanım’ diye diye gezen Sayın Erdoğan’ı da, ‘Türk Milliyetçisiyim’ diye gezen Sayın Bahçeli’yi de, nasıl olduysa esir almış” cümlelerini kurmuş… Oysa 16 Nisan 2017 referandumunda Doğu Perinçek ile aynı cephede “Hayır” için savaşan Meral Akşener’di. O dönem “Asena” isimli kitaplar çıkararak Meral Akşener’i öven Doğu Perinçek’in gazetesinin yazarıydı. “Meral Akşener ve arkadaşları bize yani Vatan Partisine katılmalı.” diyen emekli hukukçu Turgut Okyay idi.

Doğu Perinçek’in Cumhur İttifakı’yla bir ilişkisi yokken onu sürekli Cumhur İttifakı’yla ilişkili gösteren Meral Akşener, bizlere nasıl terörist Demirtaş’ın esiri olduğunu açıklamalıdır. Mesela terörist Demirtaş terör örgütü PKK’nın gazetesine niçin yerel seçimlerden önce açıklama yapıp “Oyunuzu CHP ve İyi Partiye verin” dedi? Terörist Demirtaş niçin “Devlet Bahçeli’ye kahvaltıya gitmek isterim” demedi de, “Bir sabah Başak ile Meral Hanım’ın kapısını çalar ‘Kahvaltıya geldik’ derdim” dedi? Meral Akşener ve kadrosu bu kadar kişinin azmettirici katili olan terörist Demirtaş için “serbest bırakılsın” diye kendini parçalamıyor mu? Bu nasıl bir esirlik? Anlat bize Heval Meral, Biji Akşener?

Ülkücü Hareket’te Doğu Perinçek’e en ağır yazıları yazan bir yazarım ama şu an HD(P)KK’nın yanında saf tutan Doğu Perinçek değil, Meral Akşener’in bizzat kendisidir. Doğu Perinçek HD(P)KK’nın kapanmasını istiyor, Meral Akşener kapanmasına karşı, Doğu Perinçek terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasına karşı, Meral Akşener ise tam kadro terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istiyor. Çinci Perinçek ile HD(P)KK yanlısı Akşener’in           mücadelesi oluyor herhâlde bu?

Meral Akşener bir de son açıklamalarında PKK kampına dönmüş HDP ilçe örgütüne yapılan baskında ortaya çıkan manzara için “Bu Cumhur İttifakı gerçekten bir acayip… HDP binasında, Apo posteri bulunca şaşırıyorlar ama seçim zamanı mektubunu okutmaya gelince, dert etmiyorlar.” açıklamasını yapmış… Güler misin ağlar mısın?

HD(P)KK’yı eleştirmiyor, Cumhur İttifakı’nı eleştiriyor. Gerçi “HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisi” diye öven, meşrulaştıran da kendisi…

Salim Ensarioğlu ve Bahadır Erdem gibi teröristbaşı Apo’nun serbest bırakılmasını, televizyonlara çıkmasını, ona sekreter verilmesini isteyen isimleri Genel Başkan Yardımcısı yapan Meral Akşener, Apo konusunda nasıl ahkâm kesebiliyor?

Apo posterleri ve öldürülen PKK’lı teröristlerin fotoğrafları altında propagandalar yapan Alper Taş’ı Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olarak destekleyen Meral Akşener kime ne anlatıyor?

Teröristbaşı Öcalan’ın “Eşit vatandaşlık” kavramını parti programına koyan ve bunun neticesinde kendi gazetesinin yazarı Arslan Bulut’un “Eşit vatandaşlık kavramını her zaman kullanan Öcalan’dır. Bu söylemin patenti Öcalan’dadır. Eşit vatandaşlık söylemi çok büyük bir tuzak.” şeklinde eleştirisine muhatap olmuş Heval Akşener tiyatro oynamayı ne zaman bırakacaktır?

Meral Akşener “Apo’nun mektubu” konusunu “Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp” getiriyor da Apo’nun mektubu için hem ortağı HD(P)KK, hem de Kandil “Biz önder Apo’nun mektubundan gereken mesajı aldık. CHP ve Ekrem İmamoğlu’nu destekleme kararımız değişmedi” demedi mi?

Meral Akşener, HD(P)KK ve Kandil’i Apo’nun mektubu konusunda eleştirmiş mi?

Apo’nun mektubunu niye dert ediniyor ki, görüldüğü gibi ittifak ortağı HD(P)KK mektuptan gereken mesajı almış ve kendisi gibi CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleme kararlılığına devam etmiş…

Biz senin hiçbir şeyine şaşırmıyoruz Heval Abla…

Sadece şaşırdığımız bu kadar tiyatro oynama azmini nereden buluyorsun, her yanın ihanet projeleri konusunda açıkken nasıl Cumhur İttifakı’na ahkâm kesebiliyorsun?

Vallahi billahi onun dışında sen konusunda hiçbir şeye şaşırmıyoruz Heval Abla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.