15 TEMMUZ'DAN SONRA DEVLETİ DEVLET YÖNETİYOR

MHP'yi ele geçirmek ve Devlet Bahçeli'yi partinin başından uzaklaştırmak için düğmeye basılmıştı. Çünkü hedef Devlet Bahçeli'yi yok etmekti.

MHP'ye karşı içeride-dışarıda siyasi hareketlilik başladı.15 Mayıs tarla hareketi MHP'ye ve Devlet Bahçeli'ye başkaldırı olarak yapıldı.

Eğer MHP ve Devlet Bahçeli siyasi operasyonu başarılı olsaydı, ilk hedef Türkiye olacaktı ve içeride bir kalkışma denenecekti.

Çok geçmeden iki ay sonra 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Devlet Bahçeli FETÖ ile ilgi tehlikeyi yüksek sesle ilgilileri uyardı.

Devlet Bahçeli, 2009 yılından beri FETÖ tehlikesini sürekli gündeme taşıyarak hükümeti uyarıyordu. Ama hükümet bunu “hocaefendiye hakaret” sayıp, uyumayı tercih ediyordu.

15 Temmuz gecesinin, darbe teşebbüsüne karşı ilk gür ve kararlı sesi yine MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi. Bu ses darbecileri titreten sesti!

15 Temmuz'daki O ses Devlet Bahçeli'nin sesiydi. O millete umut, hükümette cesaret, devletin zirvesinde kararlılık ve güven haline dönüştü.

Arvasi: "Kesin olarak iman etmişimdir ki, Müslüman Türk Milleti ve onun devleti güçlüyse, İslam dünyası da güçlüdür" kurtuluş reçetesini söylemiştir.

Türk Ceza Kanunundan idam hükmü, MHP 116 milletvekili ile red oyu vermesine rağmen, içinde AKP'nin de bulunduğu diğer partilerin oyları ile kaldırılmıştı.

Aradan 14 yıl geçtikten sonra yine MHP haklı çıkmıştır ve AKP bu konuda da MHP çizgisine gelmek durumunda kalmıştır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin devlet adamlığı, Türkiye'nin en büyük şansı olmuştur.

MHP'nin ne düşündüğü, ne istediği, nerede durduğu bellidir. Hem AKP'yi, hem CHP'yi ve en önemlisi Türkiye'yi büyük bir açmazdan kurtaracaktır.

15 Temmuz'dan beri Ülkemizi, Devlet gibi Devlet Adamı Devlet yönetiyor. Devlet eğer yönetmeye kalkmasaydı bu birlik bu beraberlik olmazdı.

Başta Türk milleti olmak üzere.. MHP ve Ülkücü camia Allah'a şükretmeli ki, adam gibi adam, yüksek vasıflı, ahlakı mükemmel lider Devlet Bahçeli var.

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.