15 YILLIK AKP İKTİDARININ BİZİ TAŞIDIĞI NOKTA BU

Ülkenin perişan haliyle, kurulan yalan, talan ve ihanet düzenini artık gizlenmeyen acı ve ağır sonuçlarıyla ilgili iktidarın söylemleri üzücü.

Onlar her şeyi doğru yapmışlar, ama kendilerini çekemeyenler işleri bozmaya uğraşıyormuş. Bütün dünya AKP'nin başarılarını kıskanıyormuş.

Kendini kanıtlamaktan ve akıl sahibi herkesle alay etmekten başka bir sonuçu olmayan bu şark kurnazlığı artık iflas etmiştir.

Ülke yönetilmez durumdadır. Ve bu hazin durumun tek sorumlusu AKP iktidarıdır. Kıvırmak, çark etmek, duruma göre vaziyet almak sonucu değiştirmiyor.

15 yıldır ülkeyi tek başlarına yönetiyorlar. İstediklerini sürüyorlar, istediklerini atıyorlar, İstedikleri kanunu çıkarıyor, hatta duruma göre Anayasa bile değiştiriyorlar.

Yetki onlarda, devlet tekellerinde, hazine ve örtülü ödeneğin kapıları ardına kadar açık.

Güvenlik, emniyet, istihbarat, medya, yargı, sivil toplum örgütleri, iş dünyası, bürokrasi, diplomasi, ünüversiteler, spor kurumlarına varıncaya kadar her yer her şey emirlerinde.

Bu kadar olay oluyor, bu kadar hırsızlık yolsuzluk yaşanıyor, İstanbul'da, Ankara'da bombalar patlıyor, onlarca insan hayatını kaybediyor.

Ülkenin belli bir bölgesi iç savaş görüntüleri veriyor, ama bunların hiçbir vebalı yok. Kimisinin kılı bile kıpırdamıyor.

Onlara göre, terörün sebebi, paralelin istihbarat saklaması. Onlara göre, ihanetin sebebi, PKK'nın verdiği sözlerin tutmaması.

Akan kanın sebebi, HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarını istismar etmeleri. Dış politikadaki büyük çöküşün sebebi, dünyanın beşten büyük olması.

Yalan, talan ve çürümenin sebebi, CHP'nin 50 sene önceki uygulamaları. Ekonominin dibe vurmasının sebebi, Merkez Bankası'nın faizleri düşürmemesi.

Bunlar tamamda, peki siz ne yapıyorsunuz. Bu masallara yandaşlarınız ve yoldaşlarınız gibi biz de inanalım: iyi ama, iktidar ne işe yarıyor?

Bütün bunlar olurken, siz ne işle meşguldünüz? Bu millet yetkiyi, iktidarı size mi verdi, paralele, PKK'ya, CHP'ye veya HDP'ye mi verdi?

İktidarlar ağlama yeri, bahane üretme merkezi, sorumluluktan kaçma, suçu bir yerlere fatura etme sahnesi değildir.

Çözüm bulacaksınız, sonuç alacaksınız ve ortaya bir şey koyacaksınız. Yapamıyorsanız, çekilip yapanın gelmesine yol vereceksiniz.

15 yıllık AKP iktidarının bizi taşıdığı nokta bu. İnşallah iktidar titrer kendine döner. Aksi halde Türkiye'nin durumu hiçte iyi değil.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.