AKP İKTİDARA GELDİĞİ GÜNDEN BERİ YÜZÜMÜZ HİÇ GÜLMEDİ

 

Adana İlimizde çıkan yangında 12 evladımızı kaybettik. Her gün acıyla kalkıyoruz, her gün acı çekiyoruz. Bu facialar hiç bitmeyecek mi?

Üzülerek ifade ediyorum ki, Ülkemizde ne terör bitiyor, ne kaza ne de katliam bitiyor. Bu acıları yaşamak kaderimiz oldu.

Gece besmele çekerek yatıyoruz, sabah korku ile uyanıyoruz. Çünkü milletimizi üzen, milletimizin moralini bozan haberler hiç de eksik olmuyor..

Ülkemizin imkânları var. Ama ülkeyi yönetenler milli değil. Milliyetçiliğe karşı olandan, Türk kelimesini söylemeyenden hayır mı gelir?

Bir kere Milli eğitim sınıfta kalmıştır. Okul yapmakla, Üniversite açmakla övünmeniz hiç bir şeyi ifade etmez. O zaman yurt sorununu çöz?

Bu hükümet yurt sorununu da çözemez. Bunlarda yetenek yok. Bunlarda beceri yok. Bunlarda üretmek yok. Bunlarda olsa olsa bolca yalan olur!..

Kendi gençliğini ferah bir ortamda yaşatması lazımken, onlaran yaşamasını kendi kaderine bırakan bir hükümet daha dünyaya gelmedi.

Her gün yeni bir facia yaşıyoruz. Bu hükümet sanki facia hükümeti olmuş. Anaların, Babaların, evlatların gözlerinden yaş akıyor AKP bakıyor.

Bu hükümet, iktidara geldiği günden beri, hiç bir soruna çözüm bulamamış, aksine yeni sorunlar çıkarmış, mevcutları büyütmüş ve ülkemizi daha sorunlu bir hale gelmiştir.

AKP sorunları çözmede çok yeteneksiz olduğu her halinden belli olmuyor mu? Kendi menfaatleri ve siyasi hesapları her şeyin önüne geçmiyor mu?

Bu memleketin geleceği öğrencilerimiz değil mi? O zaman neden bu öğrencilerimizin büyük sıkıntısı olan Yurt ihtiyaçlarını karşılamıyorsun?

AKP hükümeti her suçu işliyor, sonrada hiç bir suç işlememiş gibi üste çıkıyor. Bunlarda ne Allah korkusu var, nede kuldan utanma duygusu var.

Bu yurt konusu Türkiye genelinde büyük bir meseledir ve kanayan bir yaradır. Ama bu AKP hükümeti bu sorunu bir türlü çözemiyor!..

Türkiye genelinde yurtlar ele alınmalı, çözüm üretmeli ve kalıcı hale getirmelidir. Bu hükümet isterse bu kanayan yaraya neşter vurabilir.

Bence AKP'nin suçu yok. Suç milletin. Çünkü bu millet kendi insanına acı çektirmek ve yoksulluk çekmek için 15 yıldır AKP'yi iktidara taşıyor!

Evet, AKP iktidara geldiği günden beri hiç yüzümüz gülmedi. Böyle giderse hiç de gülmeyecek. Yazık oluyor bu ülkeye, yazık oluyor bu millete.

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.