AKP İSLAMA BÜYÜK ZARAR VERMEKTEDİR!..

 

AKP ve zihniyeti sayesinde, milletimiz her konuda çürümeye yüz tutmuş... İnsanların birbirlerine sevgisi ve saygısı kalmamıştır.

Kural, kanun, hoşgörü, iyi niyet, saygı, sevgi ne yazık ki sadece kağıt üzerindedir.

Toplum olarak bir cinnet halindeyiz. Tahammülsüzlük ailelerin kendi içlerinde dahi dehşet verici boyutlardadır.

AKP ve zihniyeti sayesinde, Hukuk, demokrasi, insaf, vicdan önemini kaybetmiştir. Allah bu mağdur insanları AKP'nin şerrinden korusun.

Bunların yerini, yalan, talan, ihanet, göz boyama, alay etme, ele geçirme ve kendinden başkasını yok sayma almıştır.

Haramın helal, yalanın doğru kabul edilmesinin vicdanlara uyması mümkün olmayacağı gibi, sonuçları da bunu tamamlayacak şekilde gelişiyor.

Gençlerin gelecek kaygısıyla çırpınması, çocukların sokak ortasında bonzai kriziyle kıvranarak ölmesi bu gidişin kaçınılmaz sonucudur.

Cinnet geçirip karısını ve çocuklarını katleden babalar, kredi kartı borcunu ödeme gücü olmadığı ve itibarından olan, intihar eden insanlar.

Çürümeden etkilenmeyen hiçbir yer yoktur. Milli ve manevi olarak büyük ve derin bir çöküş yaşandığını bütün araştırmalar acı şekilde ortaya koyuyor.

Son 10 yılda namaz kılma oranı %40'lardayken bugün %28'lere gerilemiştir. Bu oran İmam-Hatip mezunları arasında %13'tür.

Belli bir kesim için sözde muhafazakârlık yükselmiştir, ama samimi dindarlık, ahlak, erdem, doğruluk, dürüstlük rafa kaldırılmıştır.

Toplumu ayakta tutan temel direkler yok edildiği için çözülme, bozulma ve çökme hız kazanmış ve her yanı sarmıştır.

Son üç yılda 18 yaşını doldurmadan evlendirilen çocuk sayısının 130 bini aştığı, Kadın cinayetlerinde her gün yeni bir rekorun kırıldığı bir tabloyu, hep birlikte yaşıyoruz.

İçinde bulunduğumuz tablo hiç de iç açıcı değildir, bu zihniyet ve iktidar var olduğu sürece şartların ağırlaşacağı aşikârdır. Bu günleri bile aramamamız için millet olarak silkinmemiz ve kendi benliğimize dönmemizin zamanı çoktan gelmiş ve geçmektedir.

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.