AKP'Lİ BAKANLAR TÜRKÜM DEMEKTEN UTANIYOR MUSUNUZ?

 

Dünyaya baktığımız zaman, dünya üzerinde yaşayan insanların bir birinden farklı diller konuşan, birbirinden farklı özellikleri taşıyan, birbirine benzemeyen çeşitli milletler halinde olduklarını görüyoruz.

Cenab-ı Hak dünya üzerinde insanları ayrı ayrı diller konuşan, ayrı kültürleri olan, ayrı milletler halinde yaratmıştır.

Allah'ın kudreti sonsuzdur, eğer irade buyursaydı Cenab-ı Hak tüm insanları aynı dili konuşan, birbirinden hiç farkı olmayan tek bir millet halinde yaratabilirdi. Ama yaratmamıştır.

Farklı yaratarak, ayrı ayrı milletler halinde yeryüzüne göndermiştir. Bunu Kur’an-ı Kerimde de, Ayetinde de insanlara bildirmiştir.

Buyuruyor: "Biz sizi kavim, kabile yaratık. Birbirinizden farkınız olsun. Tanınasınız, bilinesiniz diye" İslam’ın Yüce Peygamberi de bir hadisinde "Kişi kavmini sevmekle kınanamaz" buyuruyor.

Yani insanlar birbirleriyle yarışacakları, ayrı kültürler, medeniyetler kuracaklar, yeryüzünün ilahi nizamına bu şekilde katılacaklar. Bizi de Türk Milleti olarak yaratmıştır.

İngiliz milleti var, Rus milleti var, Alman milleti var, Fransız milleti var. Bizi de Türk milleti olarak ahlaklı, faziletli, imanlı bir millet olarak yaratmıştır.

Bilhassa Milletimiz İslamiyet’le şereflendikten sonra, İslamiyet’in öncülüğünü yapmış, İslam’a hizmet etmiş, İslamiyet’le, insanlığı hizmeti kendisi için şeref bilmiştir.

İşte ilahi nizam bu olduğuna göre, biz de bu nizamın Müslüman Türk Milleti olarak kendi Milletimizi seveceğiz. Kendi Milletimizi korumaya çalışacağız. Kendi Milletimizi yükseltmeye çalışacağız. Bu Allah'ın emridir. İslamiyet’e aykırı bir şey değildir. Bunun adı da milliyetçiliktir.

Türk kelimesini anayasadan çıkarmak size ne kazandıracaktır söyler misiniz? Bu milletin adını Yüce Peygamberimiz ağzına almış, Allah aşkına siz kim oluyorsunuz?

Türk Milletinin oylarıyla 14 yıldır iktidarda olacaksınız, bu milletin ismini ağzınıza almayacaksınız öyle mi?

Vallahi de, Billahi de, Türk Kelimesi sizi öyle bir çarpacak ki, yerle bir olacaksınız. Sahi siz AKP'li Bakanlar Türküm demekten utanıyor musunuz?

Vallahi, bir Müslüman Türk Evladı olarak size Bakanım demeye utanıyorum!...

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.