ALLAH, İŞİNİ SAĞLAM VE GÜZEL YAPANLARI SEVER

ÜLKÜCÜLER vatan için, vatan evladı için, mazlumlar için, mağdurlar için, fakir-fukara için, bayrak için, ezan için, insan alemi için, müslüman Türk için, soydaşları için taşın altına elini değil gövdesini koyan, canını-kanını veren ve her yerde olan hep ÜLKÜCÜLERDİR!

ÜLKÜCÜLER 40 tır dolusu yardım malzemesi topladı. Uğurlama töreni ile sınır ötesine doğru yola çıktı. ALLAH kabul etsin.

Yüce Allah, varlığı en güzel şekilde yaratmış ve "Yaptığınız işi güzel yapın; Allah işini güzel yapanları sever" ayetiyle insana işini en iyi bir şekilde yapmasını emretmiştir. Her alanda işini en güzel bir şekilde yapmak, dinimizde "İhsan" kelimesiyle ifade edilmektedir.

Nitekim sevgili Peygamberimiz, "İhsan nedir Ey Allah'ın Resulü?" Sorusuna "Allah'ı görüyormuş gibi kulluk etmendir; her ne kadar sen O'nu görmesen de O, seni görüyor" şeklinde cevap vererek, yapmakta olduğumuz her işi Yüce Allah'ın görüp gözettiği ve amellerimizin O'na arz edileceği bilinciyle yapmamız gerektiğini haber vermiştir.

Dinimiz, tüm yararlı işleri Allah'a kulluk kapsamında bir ibadet olarak nitelendirmekte, yapılan işi önemseyip güzel ve sağlam yapmayı emretmektedir.

Sevgili Peygamberimiz "Allah her şeyde ihsanı farz kılmıştır" buyurarak, insanın yaptığı her işi ve görevi kurallarına ve tekniğine uygun olarak, sağlam, güzel, kaliteli, en iyi ve en mükemmel bir şekilde yapmasının istemektedir.

Sevgili Peygamberimiz diğer bir Hadisi şeriflerinde de "Yüce Allah,yaptığınız işi sağlam ve iyi yapmanızdan hoşnut olur" buyurmaktadır.

İşte ÜLKÜCÜLERDE işlerini iyi yapmak, işlerini sağlam yapmak, neticeye varmak, yaptığı işleri ortaya çıkarmak ÜLKÜCÜLERE özgü bir yetenektir. Bana göre ÜLKÜCÜLER ÇOK YETENEKLİDİRLER.

ÜLKÜCÜLER yine çok güzel işler yaptılar ve Soydaşlarımıza 40 tır yardım gönderdier! Çokta güzel işler yaptılar. Allah hepisinden razı olsun,

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.