ALLAH RIZASI İÇİN BİRİSİ ÇIKSIN İYİ BİR ŞEY SÖYLESİN...

Bu kafa, bu anlayış, bu siyaset devam ettikçe yarın bugünden daha iyi olmayacaktır. Nitekim 15 yıldır her geçen gün bir öncesini arattı.

"Köprü yaptık, yol yaptık, hızlı tren getirdik, köprüleri hizmete açtık" masalları, büyük ve derin bir yıkım yaşandığını örtemeye yetmiyor.

4 defa arka arkaya iktidar olma imkanı, milli, dürüst, çalışkan, ülkesini ve milletini her şeyin önüne alan bir partiye verilseydi ve bu kadar harcamayı böyle bir hükümet yapsaydı, çok başka sonuçlar ortaya çıkardı. Ülke çağ atlar, refah yükselir, huzur ve güvenlik tavan yapardı.

Bu kadar talana, yalana, savurmaya, beceriksizliğe, yetersizliğe rağmen bunlar yapıldıysa, bir de emanetin ehline verilmesi durumunda neler olacağını varın siz düşünün.

Ülke borca sokuldu, hem soyuldu ve talan edildi, hem de bölünmenin eşiğine getirilip, üçüncü sınıf ortadoğu ülkesi konumuna sürüklendi. Yalnız, çaresiz, itibarsız bir şekilde çırpınıp duruyoruz. İsrail'den, Rusya'dan özür diliyor, himmet bekliyoruz.

Sisi'nin, Esad'ın kapısında sıraya girilmesi de an meselesidir. Bu hazin tabloya, bu acı gidişe rağmen, hala birileri iktidar için millete çok iyi şeyler olduğunu anlatmaya uğraşması sözün bittiği yerdir.

Bu besmele takımı aslında en büyük kötülüğü, sahiplerine yapıyorlar. Bunların gazına gelen iktidar mensupları, her şeyi iyi yaptıklarını, ama birilerinin işi bozduğunu, bunlar sayesinde millete hazmettriyorlar.

Oysa biraz doğruları yazıp, biraz ülkenin gerçek durumunu gündeme getirseler, sorumluluk sahipleri de belki uyanıp, durumlarını gözden geçirmek, şapkayı önlerine koyup yeniden düşünmek gereği hissederler.

Onun içindir ki, "bu ülkede medya düzelmeden, hiçbir şey düzelmez" diyoruz. Çünkü doğrular, haklılar değil, yalan ve yanlışlar öne çıkıyor ve geçerli oluyor.

Yalan ve yanlış üzerine kurulu bir düzeni millete yutturabilirsiniz, ama buradan hayırlı, faydalı, doğru ve haklı bir sonuç çıkması eşyanın tabiatına aykırıdır.

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.