ALLAH SENİ BU MİLLETİN BAŞINDAN EKSİK ETMESİN...

Kendi özel menfaatleri ve iktidarını sürdürebilme hesapları her şeyin önündedir. Bu uğurda feda edilemeyecek hiçbir şey, hiçbir değer yoktur.

Türk milleti nasıl bir duruma düşürüldüğünü, kandırıldığını, aldatıldığını, kuşatıldığını anladı. Her anlamda bedel ödemeye başladı.

Savaşın eşiğine gelmediğimiz bir tek komşumuz kalmadı. Türkiye'yi bütün dünyada derin bir yalnızlığa itip itibarsızlaştırdılar.

Bugüne kadar bütün söylediklerinde haklı çıkan, bütün tespitleri yerini bulan sayın Devlet Bahçeli'nin hakkını teslim edin lütfen...

Türkiye üzerinde; Küresel güçler kutuplaşmayı, gerginliği ve çatışmayı artırarak büyük oyunlar peşinde olduklarını gören Bilge Lider Devlet Bahçeli gerekeni yapmış olup iktidarı sürekli uyarmıştır.

MHP var olduğu müddetçe, Allah'ın izniyle ülkemize ve milletimize zarar verilmesine, Cumhuriyete ve Atatürk'e dil uzatılmasına asla ama asla müsaade etmeyecektir.

Türkiye'nin biriken ve gittikçe ağırlaşan çok ciddi, çok derin ve acil olarak çözüm bulunması gereken sorunları var. Bir beka sorunuyla karşı karşıya olduğumuzu artık herkes kabul ediyor. Yeni bir İstiklal harbi veriyoruz.

Böyle bir durumda özel hesaplar yapmak, siyasi menfaatler gözetmek vicdan ve ahlak sahibi insanların yapabileceği bir şey değildir.

Siyaset elbette kendi mecrasında yürüyecektir. Bu başka bir meseledir. Ama selden kütük kapmaya çalışmanın vatanseverlikle ilgisi olamayacağı gibi insanlıkla izahı mümkün değildir. Öncelik bu selin durdurulmasında, normalleşmenin sağlanmasındadır.

15 Temmuz gibi dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kalleşliği yaşadık. Etrafımızda bir kan kuşatması var ve işin nerelere kadar ulaşabileceğini birkaç gün önce Kudüs'te gördük. Öncesinde Suriye'de yaşadık.

Gözümüzün içine bakarak, doğrudan Türkiye'nin varlığını ve birliğini hedef alan terör örgütlerine tonlarca silah veriyor ve üzerimize salıyorlar.

Hükümet sistemi değişikliğine, daha hızlı karar alınsın, daha etkili bir yürütme organı ortaya çıksın, birikimlerimiz, gücümüz ve enerjimiz kısır çekişmelerle heba edilmeyip ülkenin ağır sorunlarına harcansın diye gidilmiştir.

Cumhur ittifakı bu şartlardan doğmuştur. Partilerin ittifak yapabilmelerinin önü, güçlü yönetimler ortaya çıksın diye açılmıştır.

Adın gibi Devletsin, adın gibi vatansın, adın gibi bayraksın, adın gibi haksın hukuksun, adın gibi cansın canansın. Onun için diyoruz ki, devlet gibi devlet adamı olan, Sayın Devlet Bahçeli Allah seni bu milletin başından eksik etmesin.

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.