BİLEREK YAPILAN HATA VE YANLIŞ İHANETTİR...

 

Ne olduğunun da, niye bu hale geldiğimizin de, kimin nerede durduğunun da, bundan sonra ne olacağının da muhasebesini çok iyi yapıyor.

Emin olun Türk milleti her şeyin farkında. Sesi çok çıkanlara aldanmayın. Millet burnundan soluyor. İdam dâhil bu kalleşlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyor.

Türk milletinin vatanseverliğinden, birlik ve beraberliğe olan inancından, bölünmez bütünlüğe sadakatinden zerre kadar şüphemiz yoktu.

Böyle bir milletin yaşadığı ülke, nasıl oldu da bu hale geldi? Her türlü terörün kıskacında, en alçak saldırıların hedefinde kıvranıyor.

PKK terörünü 30 yıl önceden başlatmak, FETÖ terörünün kökünü 1970'lerde bulunduğumuz vahameti örter mi?

Terörün her türlüsüyle bu kadar tanışık oalan, her türlü bedeli ödemek zorunda kalan bir ülkenin varacağı yer bu mu olmalıydı?

Her ne kadar bir ay geçmiş olsa da, olayın tozu-dumanı henüz kalkmamıştır. Siyaset başta olmak üzere, silkinip kendimize dönmek zorundayız.

Kurumların ve kuralların yeniden ve sağlam temellere dayalı olarak oluşturulması konusunda tam bir görüş birliği var.

Dileğimiz bu tarihi fırsatın doğru değerlendirilmesi ve ucuz siyasi hesaplara malzeme edilmemesidir.

Onun için teşhisi iyi koymak ve bu duruma nasıl geldiğimizi iyi anlamak zorundayız. Bunda mutabık kalacağız ve eksiği görüp tedbir alacağız.

Eğer gerekiyorsa, yetersizleri bir kenara çekip ehil, iddialı, kararlı ve birikimli olanlara fırsat vereceğiz ki, sonuç alabilelim.

Bu siyaset ve bürokrat için de,hatta bütün kurumlar için de böyledir.Aksi halde bugün susar,siner ve kenara çekilirler ve fırsat kollarlar.

PKK terörünün bu kadar uzaması ve bu kadar can yakmasının sebebi dağdaki kalleşler midir, yoksa onları besleyen içimizdeki hainler midir?

Bizim gibi görünüp de bizden olmayanların ne sayısını biliyoruz, ne de ne yaptıklarını ve neyi planladıklarını kestirebiliyoruz.

Aklı başında olan herkes çok iyi biliyor ki, tehdit ve tehlike bitmemiştir. Herkes akıllı olsun, bir kere daha hataya düşmesin.

Hatada ısrar etmek, sürekli hata yapmak, uyarıları dinlememek, herkesin doğrularını yanlış görmek, kendi yanlışlarını doğru görmek felakettir. Bilmeden yapılan hata yanlışlıktır. Bilerek yapılan hata ise ihanettir...

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.