BİR MİLLET UYANACAK, TÜRKİYE'NİN KALBİ MHP'DE ATACAK

 

 

Vatanını seven, devletine bağlı, milletine saygılı, imanı tam, insaf ve vicdanı yerinde hiç kimsenin ülkenin bugünkü halinden memnun olması mümkün değildir.

Türkiye, tarihinin en büyük ihanetlerini, hırsızlıklarını, yalanlarını ve buna bağlı olarak büyük ve derin bir yalnızlığı yaşamak zorunda bırakılmıştır.

Vatanımız tehdit altındadır. Milli ve manevi değerler çökertilmiştir. Daha da vahim ve şaşırtıcı olanı, milletimizin derin bir sessizliğe gömülesi ve olanı biteni seyretmekle kalmayıp ülkeyi bu hale düşürenlere bir defa daha onay ve yetki vermiş olmasıdır.

İktidar partisi kurduğu bu yalan, talan ve ihanet düzenini ayakta tutabilmenin derdine düşmüş durumdadır.

Türkiye'nin acil biçimde asıl gündemine dönmesi gerekiyor. Her alanda kayıp veriyoruz ve acılar yaşıyoruz. Çözüm üretmesi gereken iktidar kendi derdine düşmüş durumdadır. Daha ne kadar bedel ödeyeceğimizi, yarın hangi belalara uyanacağımızı kimse bilmiyor.

AB ile yine bir fiyasko yaşadık. 3 milyon Suriyeli ülkemizde ve toplumsal yapımız imdat sinayalleri veriyor. Uluslararası alanda hiçbir saygınlığımızın kalmadığını içimiz sızlayarak izliyoruz. Bu belirsiz ortam, bu hazin gidişat daha fazla sürdürülemez.

Ülke itibarı ve saygınlığı açısından da, varlığımızın ve birliğimizin devamı için de toparlanmak, silkinip kendimize dönmek şarttır.

Sayın Bahçeli, bu acil durumu görmüş ve AKP'yi bir defa daha uyarmıştır. Bununla kalmamış ülkenin selameti için verilen fiili desteğin hukuki desteğe dönüşebileceğini de söyleyerek açık çek vermiştir. "Önce ülkem" demek içi boş bir laf değildir. İşte tam da bunun şartları oluşmuştur ve ülkenin varlığı ve birliği her şeyin önüne geçmiştir.

 

Zakir TOPDUR

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.