CHP'NİN UTANMAZ KADINI DEVLET BAHÇELİ'YE SALDIRIYOR

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Selin Sayek Böke diyor ki: Hristiyan kimliğimle gurur duyuyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşı olduğum için utanç duyuyorum!

Bu utanmaz kasına diyoruz ki, bizde senden utanç duyuyoruz! Sayın Bahçeli'nin Başkanlık konusu il ilgili konuşmasına en çok da bu Türk düşmanı utanmaz kadın saldırıyor. Hani derler ya ite bak yattığı yere bak.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, geçen hafta salı günü grup toplantısında Başkanlık ile ilgili çözüm önerilerini tek tek sıraladı. Aman Yarabbim yer yerinden oynadı! Aman Yarabbim kıyamet koptu!

MHP AKP'ye muhalefet yapıyor… Ses CHP'den geliyor...

MHP ne kadar din istismarcısı varsa, Cumhuriyet ve ATATÜRK düşmanı varsa onlarla mücadele ediyor… Ses CHP'den geliyor...

MHP, PKK ile DHKP-C ve her türlü terör örgütleriyle mücadele ediyor... Ses CHP'den geliyor...

MHP, milletin Hakkını-hukukunu savunuyor, fakire-fukaraya sahip çıkıyor... Ses CHP'den geliyor...

MHP, bilumum emperyalizmin uşaklığını yapan yerli işbirlikçilerle savaşıyor... Ses CHP'den geliyor...

Ey CHP sözcüsü Selin Sayek Böke, Siz bize göre tam bir soy özürlü, çirkin bir yaratıksın. Utanmaz, arlanmaz bir uşaksın!...

Ey CHP sözcüsü Selin Sayek Böke, Siz Türkiye'ye düşman olanlarla el ele, gönül gönüle olan ruhsuz bir Türk düşmanısınız!...

Ey CHP sözcüsü Selin Sayek Böke, Haddini bil utanmaz kadın. Sen kim oluyorsun ki, bu vatana sevdalı, bu vatan için canını, kanını her zaman veren ve vermeye hazır olan bu asil camiaya laf söylüyorsun. Adamın ağzını yırtarlar.

Ey CHP sözcüsü Selin Sayek Böke, sen sen ol, çok zıplama çok zıplayanların hali ortada. Çok zıplarsan düştüğün yere dikkat et sonra seni oradan kaldırmak çok zor olur.

Ey CHP sözcüsü Selin Sayek Böke, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin geçen grup toplantısında Başkanlık konusunu gündeme getirmesi seni neden bu kadar rahatsız etti?

Sen ve senin gibiler bu ülke için büyük bir tehlike olduğunuz kadar büyük bir Türk düşmanısınız. Senden olsa olsa iyi bir işbirlikçi ve şarlatan olur.

Sayın Devlet Bahçeli'nin Başkanlık konusunu gündeme getirmesi çök önemli bir fırsattır. Cumhurbaşkanın Anayasal sınırlar içine çekilmesi uyarısı aslında çok önemlidir.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli diyor ki:

Cumhurbaşkanı millet tarafından seçildiği gerekçesiyle fiili başkanlığı dayatmakta, görevinin sınırlarından taşmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanı seçildiği andan itibaren anayasanın hükümlerini yorumlamış, verilmeyen yetkileri hak görmüş, tarafsızlığına gölge düşürmüş, AK Parti lehine oy istemiş, polemiklere katılmıştır. Cumhurbaşkanının bu tutumu fiili bir durum yaratmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanı anayasanın kendisine verdiği yetki ve sorumlulukları az bulmaktadır. Anayasanın nasıl değiştirileceği anayasa hükümleri ile belirlenmiştir.

Karşımızda iki alternatif yol vardır. Biri bizim için de en doğru olanı Sayın Cumhurbaşkanının yasal ve anayasal sınırlara çekilmesidir. Bu olmayacaksa, ikinci yol fiili durumun hukuki yol aranmasıdır…

Bu durum karşısında AK Parti başkanlık sistemiyle ilgili inadını sürdürecekse karşımıza iki seçenek çıkacaktır.

AK Parti bir anayasa hazırlığı varsa, mutabık kalınan diğer maddelerle birlikte TBMM'ye getirmelidir. Vekiller vicdanlarıyla oy kullanacaklardır.

Bu anayasa değişiklik teklifi ya 367'yi aşarak kanunlaşacak, ya da 330'un üzerinde kalarak referanduma sunulacaktır.

MHP her karara saygılıdır. Bizim düşüncemiz mevcut sistemin güçlendirilmesidir. Milletimiz aksini söyleyecek olursa buna da diyeceğimiz bulunmayacaktır" demiştir...

MHP Lider Devlet Bahçeli'nin bu açıklamasının neresinde Başkan seçelim veya destek olalım söylemi var mı?

Yazar Mustafa Ertekin'nin de ifade ettiği gibi: Mevcut yani parlamenter sistemin güçlenmesini isteyen Bahçeli nerede Başkanlık talep etmiştir? Anayasal zemin arayan Bahçeli başkanlığa destek vereceğiz nerede demiştir?

Millet iradesine saygı duyarız demekte ne vardır?

Milli iradeye saygı duymayan bir siyaset olabilir mi? Biraz ahlak biraz vicdan…

CHP'nin utanmaz kadını, MHP Genel Başkanına saldırıyor. Sen ve senin zihniyetinde olanların alayı ateş olsanız düştüğünüz yeri bile yakamazsınız. Biraz insanda arlanma utanma olur. Sende ne arlanma var nede utanma var.

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.