CUMHUR İTTİFAKININ YAPTIĞI YANAN TARLAYI SÖNDÜRMEKTİR...

Türk'ün düşmanı çoktur. Lakin Türklüğü savunanın düşmanı daha çoktur. Türk dünyasına "Dilde, fikirde, işte birlik" fikrini aşılayan büyük fikir adamı İsmail Gaspıralı sözü her daim rehberimizdir.

Büyük başak tarlaları, alev alev yanarken, su taşıyıp söndürme yerine, tarla sınırı tartışması yapmak o tarlaların tamamının yanması demektir. Cumhur İttifakı'nın yaptığı yanan tarlayı söndürmektir. Bu ittifakı kabullenemeyenler tarlanın tamamının yanmasını isteyen akıl fukaralarıdır.

Gerçek düşmanlarıyla kavgaya KORKANLAR, “kadim dostlarını” düşman yaparlar ve ne yazık ki onlarla kavga eder duruma gelirler. Cumhur İttifakı'nın devamı devletimiz ve milletimiz için hayırlıdır. Allah bu beraberliği bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Buna sadece Türkiye’nin değil, tüm Türk Dünyası’nın ve İslam âleminin ihtiyacı var.

CUMHUR İTTİFAKI... Sadece bir seçim ittifakı olmayıp, Türkiye’ye yönelik iç ve dış kaynaklı hasmane girişimler karşısında, millî ve ahlâkî bir duruş ve bu çerçevede sürdürülecek tarihi bir birlikteliktir.

Cumhur İttifakı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” hedefini yakalama azmi ile millî ve üniter bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk milletini ilelebet yaşatma iradesidir.

AK Parti ve MHP, Yenikapı’daki milli diriliş ruhu ile harekete geçmiş, Devleti ve millet iradesini tahkim eden bir anayasa değişikliği neticesinde güçlü bir yönetim sistemi getirmiştir. Böylelikle Türkiye artık yeni bir siyasi sürece girmiştir ve bundan geriye dönüş olmayacaktır.

CUMHUR İttifakı... Türkiye’yi hedef alan saldırılar karşısında parti çıkarları ve günlük siyaset hesapları yapmaksızın ortak bir duruş ortaya koymaya ve Türkiye’yi zayıflatarak uluslararası operasyonlara açık hale getirmeye yönelik her türlü faaliyetin karşısında yer almaya kararlıdır.

Bu kararlılık ve işbirliği ile ittifak Türkiye’yi bölgesel güç ve lider ülke yapacak 2023 hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra, İlayı Kelimetullah uğruna asırlarca dünya barışının ve adaletinin teminatı, İslâm âleminin ve bütün mazlum milletlerin yegane ümidi olan Türkiye’yi küresel bir güç haline getirecek, 2053 ve 2071 vizyonunun alt yapısını adım adım inşa edecektir.

Türkiye’nin potansiyelini küçümseyen ve hazmedemeyenlere rağmen ülkemiz hızla gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmak için büyük adımlar atmaktadır. Sevinenlerden olmak da bir nasip meselesi.

“KİBİRLİ Zihniyetin kıta sahanlığında” bulunan ABD ve AB köleleri “ezik” oldukları için... Kendisi yapmaz, başkasının yapmaması için elinden gelen herşeyi yaparlar...

Buna rağmen yapılmışsa da dönüp bakmazlar, daima aşağılarlar... Atatürk’ün ölümünden sonra... Özellikle CHP zihniyeti..

Bugün CHP’de, “İktidar iş başından gitsin, Cumhur İttifakı dağılsın da ülkede birlik ve beraberlik ruhu bozulursa bozulsun. Türkiye tehlikeye girerse girsin.” anlayışı hakimdir..

Vatansever ve namuslu bir insan, ülkesi bir başarı yaşadı diye rahatsızlık duymaz. Takdir edilecek şeyleri komplekse kapılmadan takdir etmek lazım.

Şehit kanlarıyla sulanmış mübarek Anadolu topraklarında kurulan güzel ülkemiz Türkiye’ye, Aziz Vatanımıza kim hizmet ediyor ve kalıcı eserler veriyorsa, İl Başkanı olarak derim ki; o kişilerden Allah razı olsun.

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.