DEVİR MHP DEVRİDİR...

Bugünkü yazıma; Makamında ziyaret etmiş olduğum MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Sayın Mustafa Kalaycı'nın şu sözleri ile başlamak istiyorum...

Sayın Vekilim diyor ki: "Türkiye'nin felaketin kıyısına geldiği bir dönemde, MHP'nin bir kenara çekilip olup biteni izlemesi, bu durumdan bir siyasi fayda elde edebilmeyi her şeyin önüne geçirmesi beklenemez."

CHP'nin böyle bir hesabı olabilir, ancak MHP için önemli olan ülkedir, millettir, vatandır, bayraktır. Dolayısı ile bu değerlerin zarar görmemesi için her fedakarlık yapılır, her şey göze alınır. MHP'nin şu anda yaptığı kelimenin tam anlamıyla budur.

Bugün Türkiye hâlâ ayaktaysa, yarınlar için bir ümit taşıyorsak, kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin bütün sorunları aşmaya yeteceğini düşünüyorsak, bunu sağlayan temel unsur MHP'nin varlığı ve Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli'nin liderlik vizyonudur.

MHP ve Lider Devlet Bahçeli düşmanlığı yaparak hiç bir netice alamazsınız. Çünkü MHP'nin olması, Lider Devlet Bahçeli'nin dik durması bu ülke içindir, bu millet içindir. Bu dün böyleydi, bugün böyledir, yarın da böyle olacaktır.

Bugün MHP düşmanlığı yapanların ortak noktası, AKP'ye karşı yeteri kadar muhalefet yapılmaması ve dolayısı ile iktidarda kalmasının sağlandığı iddiasıdır.

Oysa zerre kadar beyni olan herkes bilir ki, AKP'yi iktidarda tutanlar MHP düşmanlığı yapanlardır. AKP'nin en büyük malzemesi bunlardır.

Nitekim, AKP meydanlarda millete, "biz gidersek MHP gelir" demiyor. "Biz gidersek işte bunlar, bu sakat CHP zihniyeti gelir" diye korku salıyor. Millet de, bu korkuyla bütün yanlışlarına, yetersizliklerine ve hatta ülkenin felakete gitmesi pahasına, dönüp AKP'ye sarılıyor.

Bu muhteremler, AKP'nin daha da ileri gitmemesini ve ağızlarından hiç düşürmedikleri rejimin korunmasını sağlayan tek unsurun MHP olduğunu artık fark etmelidirler.

MHP ve özellikle Lider Devlet Bahçeli'nin vizyonu olmasaydı, bugün Türkiye Cumhuriyeti diye bir şey kalır mıydı? Hatırlayın 7 Haziran seçimleri sonrasında yaşananları.

MHP'yi CHP ve HDP'nin içinde olacağı bir koalisyona itmeye çalıştılar. Lider Devlet Bahçeli, çok kararlı bir duruş ortaya koymuş, PKK uzantıları ile hiçbir şart altında bir araya gelinemeyeceğini kesin şekilde beyan etmiş ve bütün dayatmalara rest çekmişti.

MHP bugün de ülkeyi bir felaketten kurtarıyor. Her şeyi akışına bıraksa, çok kuvvetle muhtemeldir ki, küresel güçler Türkiye'yi ele geçirmek için her türlü Bizans oyununu oynuyor!.. Bu oyununu bozan da MHP ve Lider Devlet Bahçeli'dir...

Çok açık, kesin ve net: Devir MHP Devridir... Ülkeyi kaçınılmaz olan bir felaketten yine MHP ve Lider Devlet Bahçeli kurtarıyor. Herkes MHP'ye ve Lider Devlet Bahçeli'ye dua etsin.

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum