DEVLET BAHÇELİ VE ÜST KURUL DELEGELERİ

 

Kuran-ı Kerimde ve Hadis-i şeriflerde işlerin ehli olana yani layık olduğu kimselere verilmesi emrediliyor. Görev yerlerinin emanet olduğu, bu emanetlere riayet edilmesi, uyulması emredilmektedir. Kuran-ı Kerimde mealen buyuruluyor ki; “Allah size mutlaka emanetleri işleri ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle davranmanızı emreder.” (Nisa 58)

“Biz emaneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar bunu yüklenmekten çekindiler, sorumluluktan korktular. Onu insan yüklendi. Doğrusu o çok zalim, çok cahildir.” (Ahzap 72) “Müminler övülürken, emanetlerine dinin emir ve yasaklarına riayet ederler ve verdikleri sözleri yerine getirirler” (Müminun) buyuruluyor. “Bir iş yaparken de aralarında istişare ettikleri, birbirlerine danışarak yaptıkları” bildiriliyor. (Şura 37)

Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki, “İşi ehli olmayana layık olmayana tevdi edildiği, verildiği zaman, kıyameti bekle.” (Buhari) “Emanet zayi edildiğinde kopmasını bekleyin.” "Ya Rasûlullah, emanet zay esilmesi nasıl olur” denince, “Görev ehlinden başkasına verildiği zaman kıyameti bekletin.” buyurdu. (Buhari)

“Emanete riayet etmeyenin imanı yoktur. Onun namazı da, zekâtı da kabul olmaz” (Bezzar) Bir işe, diplomalı veya unvanlı kimse değil, o işi hakkı ile yapabilen kimseler getirilmelidir. Adam kayırmak, adama göre iş vermek uygun değildir. Her zaman işe göre adam seçilmelidir. O elaman o işe layıksa o iş ona verilmeli, layık değilse layık olanı aranmalıdır.

Şimdi buradan soruyorum? "Üst Kurul Delegelerine, MHP mensuplarına ve Ülkücülere" Ayetlere ve Hadislere en uygun olan, Sayın Devlet Bahçeli değil mi?

Türk milletini yüceltme ve ebediyen yaşatma hedefine kilitlenmiş ve bu hedefi kızıl elma olarak benimsenmiş, nefislerini ayakları altına paspas yaparak (Ben) duygusunun gündeminin maddelerinden dışarıya atabilmiş... Sayın Devlet Bahçeli değil mi?

MHP Üst Delegelerine sesleniyorum. İşi ehline verme düsturunu benimsediği ve bu doğrultuda, ehlini ve hizmet bayrağını teslim etme fedakârlığını gösterdiği, MHP'yi büyütmenin, güçlendirmenin ve tek başına iktidara taşıyacak Sayın Devlet Bahçeli değil mi?

Koltuğuna yapışıp kalan, "Benden başkası bu koltuğa layık değildir" anlayışında bulunan, ehil ve başarılı olabilecek kişileri çevresinden uzaklaştıran, Ülkücülerin hiçbir işini yapmayan, Ülkücüleri görüp de görmezlikten gelen bu muhalif kanatta olanlar değil mi?

Ülkücülerin dertleri ile ilgilenen, ahde vefayı bilen, ülkücüleri kucaklayan ve ülkücülerin dertlerini kendine dert edinen şahıs Devlet Bahçeli değil mi?

MHP'yi kamplaşmaya götürmek isteyenler, patinin bölünmesini büyük bir iştahla bekleyenler siz ve sizin gibilerde hiç utanma, arlanma yok mu? Unutmayınız ki, Biz biriz, birlikteyiz. Beraberiz. Artık sırtımızdan inin Allah aşkına. Sırtımız nasırlaştı, saçlarımız ağardı sizleri taşımaktan.

Sayın Devlet Bahçeli MHP'nin başında olduğu müddetçe, MHP'nin ve Ülkücü Camianın sırtı yere gelmeyecektir. Genel Başkanımızın Başkanlığında MHP tek başına iktidar olacaktır. Türk milletinin ve Ülkücü camianın yüzü gülecektir.

Tüm Ülkücü ve MHP üst kurul delege kardeşlerime diyoruz ki? Birlik be beraberliğimizi bozmadan, dürüst liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye sahip çıkarak, etrafında kenetlenelim. Çünkü fizikte bir kural vardır. Boşluk tanımaz.

Sayın Devlet Bahçeli ile ilgili fitne, fesat ve dedikodu üreten insanlara itibar etmeyiniz!... Biz Ülkücüler, birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe Sayın Devlet Bahçeli Başbakan ve Cumhurbaşkanı olacaktır.

Öyleyse ne duruyoruz? Buyurun, her birimiz birer Devlet Bahçeli olmanın şuuruyla el ele, gönül gönüle kenetlenmeye. Buyurunuz üzerimize düşen her ne ise fazlasıyla yapmaya... Buyurun, Sayın Genel Başkanımızı Başbakan yapmaya buyurun, ilkeli, bilgili, dürüst Genel Başkanımız ile birlikte çalışmaya.

Ama ne yazık ki liyakatsiz insanların bir yerlerde olması bu davaya çok zarar vermiştir. Sayın Genel Başkanımız hiç üzülmesin şartlar ne olursa olsun biz fedakar ve cefakar ak sakallı Ülkücüler birlik ve beraberlik içinde çalışarak MHP'yi birinci parti, sayın Devlet Bahçeli'yi de Başbakan olarak meclise göndereceğiz.

11-buyuk-kurultay-001.jpg

Zakir TOKDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.