GİDENLERİN NEFESİ TÜKENMİŞ SEVDALARI BİTMİŞTİR...

Başbuğ Alparslan Türkeş Ülkü Ocakları İl Başkanları toplantılarına çok önem verirdi. Bu toplantıların sık sık yapıldığını çok iyi biliyorum. Ben de kendi memleketimi temsilen Ankara'da yapılan bir toplantıya katılmıştım.

Bu toplantıların birinde Ülkü Ocakları İl Başkanlarından biri Başbuğ Türkeş'e bir soru sorar...

Ocak Başkanımızın Sorusu; Başbuğ'um Dokuz Işık Milli Doktrini kaç aşamalı hedefi ihtiva eder ?

Başbuğ Türkeş'in Cevabı; Evladım Dokuz Işık Milli Doktrini kısa-orta-uzun vadeli plan ve programı olmayan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 150 Yıllık hedefine uygun olarak planlanmıştır.

* İlk 50 Yılı milli devlet güçlü iktidar donemi..
* İkinci 50 Yılı Türk Birliği iktidar donemi ...
* Üçüncü 50 Yılı Türk cihan hakimiyeti iktidar donemi ...

Dünyanın güçlü ülkelerini. 50-100-150-200... yıllık planlarına karşı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin programıdır Dokuz Işık milli Doktrin diyerek... Başbuğ Türkeş saatlerce Dokuz Işık'ı detaylı bir şekilde anlatmış ve konuşmasının sonunda anladın mı evladım? diye sormuş...

Soru soran Ocak Başkanı yüksek sesle Evet Anladım Başbuğum.... Demiş ve yerine oturmuş... Bu toplantıda üç konuşmacı varmış...

* Merhum Metin Tokdemir...
* Lider Devlet Bahçeli...
* Merhum Başbuğ Türkeş....

Onun için diyoruz ki; üç günlük-beş günlük ikbal-istikbal için makam-mevki için Milliyetçi Ülkücü Hareketin kervanına katılanların 150 yıl ve sonrasını anlatan Dokuz Işık'ı, Başbuğ Türkeş'i, Bilge lider Dr.Devlet Bahçeli'yi anlamaları imkansız.... Bizi kısa vadede iktidar bekleyenlerin anlaması mümkün değildir.

Bırakın giden gitsin, zaten gidenlerin nefesi tükenmiş, sevdaları bitmiştir. Çünkü kendi-kendini bitirenlerin gitmekten başka çareleri kalmamıştır.

Gidenlerin söylemleri lafta kalmış, davamızın hayrına olacak önemli hiçbir icraatları kalmamıştır. Ne yazık ki, dava adamlığından çıkmışlar fitne ateşine odun atmaktan başka özellikleri kalmamıştır.

Bu davanın yılmaz bekçileri, bütün günlerini davaya hizmet noktasında sarf ederken... Siz ve sizin gibilerin de bu davayı nasıl bölüp-parçalarız noktasındaki mücadelenizi uçan kuşlar bile biliyor.

Bu kutsal davamıza vermiş olduğunuz zararın sicilinize asla silinmeyecek biçimde işlenmiştir. Siz ve sizin gibiler.. Dedikodu-fitne-ayrışma-bölünme ve iftira atma sizlerle özdeşleşmiş ve bütünleşmiştir.

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.