HERKES ÜLKÜ DEVİ OLMUŞ...

Yazımı Lider Devlet Bahçeli'nin şu sözleri ile başlamak istiyorum.. Lider diyor ki: "Şahsi hırslarının kurbanı olmuş, makam, mevki ve dünyevi çıkarları uğruna işbirlikçiliğin ve ihanetin kuryeliğine soyunmuş kim varsa, dilerim ki Allah’tan, ıslah olsunlar, tövbe edip manen arınmanın çabasına girsinler."

Herkes Ülkücü olmuş, herkes, Reis olmuş, herkes Ülkü devi olmuş, herkes dünyayı ben yaratım düşüncesine kapılmış ve yokuş aşağı gidiyor.. Hem de ne gidiş fireni patlamış kamyon gibi.

Bu davada kaç damla terin var desek, bu davanın çilesine, külfetine hiç talip oldun mu desek, bu dava için bir eserin var mı desek inanın keklik gibi öterler ve mangalda kül bırakmazlar.

Ne acı tecellidir ki, MHP ve Ülkücü camia bu çapsızların yüzünden çok sıkıntılar yaşıyor. İnsan bir kere dürüst olacak, sözlerine sahip çıkacak, verdiği sözü yerine getirecek. Ama.. Nerede!... Söz vermek bir caymak iki meslek haline gelmiş. Diyorum ki; Dürüstlükten hiç şaşmayın, kaybettiğiniz en fazla yanlış insanlar olur.

Yazar düşünür Mark Twain diyor ki: “Hayallerinizi küçümseyenlerden uzak durun! Ruhu küçük insanlar başkalarını da daraltmak, azaltmak ister.”

Akıllı olun, sağlam olun, dik durun, omurgasız olmayın.. Her zaman inceldiği yerden kopmaz, bazen en sağlam yerinden de kopar. O zaman feleğiniz şaşar toz olur gidersiniz.

Emin olun sizi sevmeyen insanlar, sizi seviyormuş gibi yapan insanlardan daha az zararlı. Tahammülü kalmamış insana sakın hata yapmayın, silerken kendini düşünür sizi değil.

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki: "Övmek ve övülmekten uzak durun. Çünkü o kişiyi manen boğazlamaktır."

Binlerce yanlışı olan insan bir defa doğru yaptı mı herkesin gözünde "iyidir"... Binlerce doğrusu olan insan bir defa yanlış yaptı mı artık herkesin gözünde "kötüdür" bu kadar nankörlüğe de, vefasızlığa da pes artık.

Biz onu-bunu bilmeyiz; Menfaati bitenin muhabbeti de biter. Günümüzdeki bu tip insanlar var ya?.. Bulundukları yerde öyle satışlarını yaparlar ki, sanki gökten özel indirilmişler.

Hz. Mevlana diyor ki: "Münafığın özrü kabul edilmez. Çünkü o özür dilindedir kalbinde değil."

Biz de diyoruz ki: "Aklıyla Gönlünü barıştırıp, Kalbi ile Dilini konuşturan ihlas sahibi dostlar, gerçek milliyetçiler, gerçek ülkücüler, gerçek MHP'liler hep var olsun..."

İnanın insanlık ölmüş.. İyi, güzel, merhametli ve dürüst insanlar hayatlarının en kötü günlerini geçiriyor. Şarlatanlar için hayat dümdüz fark etmez.

Düşünür yazar Konfüçyus diyor ki: "Nereye Giderseniz gidin; Ama tüm kalbinizle gidin. Nerede olursanız olun; Ama tüm vicdanınızla bulunun."

“Ne vefasız, ne Nankörsünüz” demek için kendimi zor tuttuğum kişiler başkaları tarafından ilgi, alaka görmesi gülünç.

Bu davaya ömrünü vermiş, bu dava için zaman harcamış, bu dava için kanını-canını vermiş, bu dava için büyük bedeller ödemiş, bu dava için işini kaybetmiş, bu dava için ömrünü hapishane köşelerinde geçmiş ve bu dava için dar ağacında son nefesini verenler oldu. Ama siz ve sizin gibi hiç olmadılar. Onun için Ülkücüler bugünlere gelene kadar çok büyük bedeller ödediler.

Yazımı; Hz. Ali'nin anlam ifade eden şu sözleri ile bitiriyorum.. Diyor ki: "Özü doğru olanın sözü de doğru olur."

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.