İŞTE TRAKYA HASTAHANESİ, İŞTE ORHAN YAZGAN...

Edirne'mize her alanda olduğu gibi Sağlık alanında da büyük hizmetler eden iş adamı Sayın Orhan Yazgan; Özel Trakya Hastahanesi.. Trakya City Hotel.. Trakya Market.. Trakya Kız Öğrenci Yurdu ve Vatandaş gazetesi sahibi. Halen iş yerlerinin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Sayın Orhan Yazgan; Koronavirüs ile mücadele etmiş, devletin ve hükümetin yanında yer almış, her konuda taşın altına elini koymuş, tüm imkanlarını seferber etmiş, Koronavirüs konusunda Sağlık İl Müdürlüğü ile koordineli çalışılarak karantina alanları oluşturup ve tespitlerin izole şekilde transferini sağlamış, Hastanenin tüm yoğun bakım cihazlarını devlet hastanesine tahsis etmiş ve cihazlar halen orada bulunmakta olduğu bir gerçektir.

Sayın Orhan Yazgan örnek davranış göstererek Koronavirüs nedeniyle; Trakya Citiy Hotelini Sağlık çalışanlarına yaklaşık 40 gün tahsis etmiş ve hiç bir ücret talep de etmemiştir. Ayrıca Trakya Kız Öğrenci Yurdunu da kullanıma açmış, devletin emrine vermiştir. İşin özünde Trakya Hastahanesi Koronavirüs ile ilgili şanı büyük mücadele etmiş, sağlık çalışanlara her imkanı sağlamıştır.

Orhan Yazgan; Edirne sevdalısı, Edirne aşkı ile Edirne'nin her alanında hizmet etmeyi ibadet sayan, iş yerleri açarak insanlara iş imkanı sağlamıştır. Bahse konu iş yerlerinde yaklaşık 500 kişi istihdam edilmektedir. Bu güzel hizmetlerden dolayı, herkesin gönlünde taht kurmuş ve herkesin sevgisini ve takdirini kazanmıştır.

Çizgisinde kırığı olmayan, dürüst, ilkeli, disiplinli, haramı helalı bilen, hayır hasenat yapan, fakir fukaraya yardım eden, kul hakkının ne olduğunu çok iyi bilen, devletin-milletin malına eli değmemiş, o eli tutuğumuz zaman elimizin kirlenmediği, asil ruhlu erdemli ve adam gibi adamdır.

Fakire fukaraya, kimsesizlere, mağdurlara yardım elini uzatan, karnı aç olanı doyuran, sırtı açık olanı giydiren, sosyal güvencesi olmayan hasta insanlara kucak açan ve onları ücretsiz muayene ettiren, onları eski sağlığına kavuşturmak için gayret sarfeden merhametli bir evlattır... Ben şahidim; kaç tane fakir, gariban, kimsesiz insan gönderdiysem hepsine merhamet elini uzatmış ve üzerine her ne düştüyse fazlasıyla yerine getirmiştir. Allah kendisinden razı olsun...

Makam, mevki, menfaat için hiç kimsenin önünde eğilmeyen, iş alanında başarılı olması için mücadele eden, terleyen-ter akıtan, koşturan-koşuşturan, mesai mefhumu gözetmeksizin zamanla yarışan ve zaman içinde başarıyı yakalayan ve Edirne'ye hizmet etmek için sefere talip olan güzel bir insandır.

Vefayı iyiliği bilen, omurgalı davranan, iyilik yapmayı seven önemli ve değerli bir kişidir. Haklının yanında, haksızın karşısında olan, gerçekleri ve doğruları hiç çekinmeden söyleyen güzel bir yürektir.

Duygu ve düşüncelerini herkesin yüzüne karşı söyleyen, kişinin arkasından konuşmayan, dürüst insandır. Herkesin sevgisini ve takdirini kazanan ve saygıda kusur etmeyen bir candır.

Manevi olarak güçlü, inançlı, kimsenin karşısında eğilmeyen, bükülmeyen dik duran, sözünün eri, dik başlı ve söz verince ne pahasına olursa olsun sözünü yerine getiren koca yürekli bir insandır.

Çünkü o merhametli, gerçek dosttur, dostlarına iç huzur veren, dostlarını mutlu eden, dostları için seferber olan, dostları için yaşar. O yıldızlar gibidir.. O hep karanlıkta ortaya çıkar! O dostları için, arkadaşları için parlayan bir yıldızdır. O hisleriyle değil aklıyla hareket eden bir iş adamıdır.

Tanıdığım günden bugüne kadar kendini bozmayan, sürekli kendini yenileyen, ufku geniş, ileriyi gören, ne merde, ne de namerde muhtaç olmamak için yere sağlam basan, hesabını-kitabını iyi yapan, her daim helalından kazanmayı kendine düstur edinen imanlı-inançlı, vatan sever ve iyi bir vatan evladıdır.

Kaliteli insanlara denk gelsin hayatınız. Nerde nasıl davranacağını bilen, karakteri sağlam olan ve sizi el üstünde tutan insanlar. Sadece iyi günde varlığını belli edip kötü günde yok olmayan, sözünün eri olan insanlar. En önemlisi varlığı hayatınız da belli olan insanlar.

Öğrendiğim en önemli şeylerden biri de şudur; Ne yapmış olursan ol, ne hissetmiş, kimi sevmiş olursan ol, arkasında dur. Korkularının bile arkasında dur. Göğsünü gere gere, elini masaya vura vura. Gerekirse yak ortalığı. Çünkü bunlar seni sen yapan şeyler. Kendinin arkasında dur.

MHP Edirne İl Başkanı olarak diyorum ki; Sayın Orhan Yazgan yolun, bahtın açık olsun. Allah seni sevdiklerine ve sevenlerine bağışlasın. Daha da, başarılı olman için sana duacıyım. Böyle iyi niyetli, topluma faydalı olanların hakkını teslim edeceksin, sahip çıkacaksın ve yürekten alkışlayacaksın arkadaş! Dostluk, güzel ahlakın en güzel meyvelerinden biridir. Ayrılık ise, kötü ahlakın neticesidir.

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.