LİDER DEVLET BAHÇELİ, İMAN DOLU KALBİ İLE ÖNCE VATAN DEMİŞ...

Yazıma, Lider Devlet Bahçeli'nin anlam ifade eden şu sözleri ile başlamak istiyorum. Lider diyor ki: "Hesap yapanlarla hasbi davrananları, davanın omzuna basanlarla davayı omuzlayanları tarif ve tefrik etmek zorunludur, mümkündür, elbette tecrübeyle sabittir."

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye saldırıları görünce aklımıza gelen ilk atasözü "Köyün itleri, birbirine küs olsalar da kurdu görünce birleşirler."

MHP'nin bugüne kadar anlaşılmayan "Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben" anlayışının ne olduğu bizzat siyasetin sahasında uygulanmıştır.

Lider Devlet Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi: "Ben diyen, bencilliğe gömülen, dünyanın kendi çevresinde döndüğü zehabına aldanan, ben merkezli ve çıkar odaklı tutuma savrulan nice insan bu dünyadan gelip geçmiştir."

Lider Devlet Bahçeli, iman dolu kalbiyle davasını sırtlamış, memleketi uçurumdan almış, parti menfaatlerini bir tarafa bırakmış, önce vatan demiş.

Davanın temeline dinamit koymaya kalktılar. Ülkücü Hareket'in kalesine Truva atıyla girmeye kalktılar. Sanırız ellerinde patladı... MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dediği gibi "Maskaraya döndüler...

MHP'de çelişki arayanlar, görüş ayrılığı hesabı yapanlar eğer fitne hizmetkarı ve piyonu değillerse mutlaka cehaletin pençesini yemişlerdir!

Lider Devlet Bahçeli diyor ki: "Yapılanı yıkmak, olanı yok saymak, cahilce tribünlere oynamak bunların sonucunda da müftehir olmak asla marifet değildir. Tanımak atasını tanımak, değerlerini tanımak geçmişini tanıyıp geleceğiyle ilgili inisiyatif üstlenmek gerçek manada marifetlerin marifetidir."

Yel kayadan sadece toz alır. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'yi yıpratma çabaları da asla başarıya ulaşamaz!... Çünkü Sayın Genel Başkanımız Allah davası olan, bu kutsal davayı çok iyi temsil ediyor.

Allah'tan gayrisine eğilmeyen, Kaderi kanla yazılmış, bahtına ölümler, işkenceler çıkmış olan Ülkücü Hareket'i hangi beşeri güç engelleyebilir!

Liderini tanımayan bir zata asla Ülkücü denmez. Liderle kendini eşit gören adamla yürünmez. Onun için temizlik şarttır ve vatan sevgisi gibi o da imandan gelir.

Lider Devlet Bahçeli'nin şu sözleri ışıktır, Lider diyor ki: "Kendini aşma iradesi olmayandan, uzak hedefleri ruh ve akıl potasında eritmeyenden dava adamı olmaz, gerçek anlamda davaya sadakat görülmez. Hiç kimse davadan daha önemli değildir. Hiç kimse vazgeçilmez değildir."

Ülkücü olmak kolay iş değildir, maske ile ülkücü olunmaz... "Ya olduğun gibi görün ; ya göründüğün gibi ol.." Ya da ahkam kesme, binlerce şehidi olan bu davaya zarar verme!

Derdi üzüm yemek olanları anlamazlar! Onların amacı bağcıyı dövmek ama şunu düşünmezler; Doğru ok gibidir, yay gibi elde kalmaz...

Yazımı Lider Devlet Bahçeli'nin şu sözleri ile bitiriyorum: "Yok öyle üç kuruşa beş köfte yemek. Yok öyle tilki ininde yatıp aslan pozu vermek. Yok öyle karanlığa saklanıp aydınlığa taş atmak."

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.