MERAL AKŞENER'DEN ÜLKÜCÜ OLUR MU ALLAH AŞKINA

Koğuşta 22 Ülkücü var, ceplerindeki para bir kefen almaya bile yetmiyor. Cezaevi terzisi geliyor “Bu gece Halil Esendağ ile Selçuk Duracık’ı asacaklar, haberiniz olsun!” diyor.

Koğuş sessiz, çıt çıkmıyor; diller lâl olmuş, yüzler donuk. Toplanıyor tüm koğuş, ellerde Kur’an, dillerde Kur’an, gönüllerde iman.

Bir ses geliyor dışarıdan, “hafif bir yağmur çiselercesine” bir ses. Ne büyük bir iman.

Eğer Halil Esendağ o gün Allah’tan güneşleri yağdırmasını isteseydi, Allah güneşleri de yağdırırdı.

Yürüyorlar darağacına, yan yanalar; savaşırken de, ölürken de, Kur’an-ı Kerim okudu ikisi de, helallik istediler, tekbirler getirdiler.

Sonra Selçuk’a döndü Halil: “Önce seni assınlar Selçuk, sen bana dayanamazsın!” diyordu.

Önce Selçuk yürüdü yağlı urgan’a: Mert’çesine, yiğit’çesine, Türk’çesine, dirilircesine. Tabureye çıktı, yağlı urganı geçirdiler boynuna. Arkasına döndü, helallik istedi celladından. Sonra vurdular altındaki tabureye. Sallanıyordu Selçuk, ölürken dirilircesine, dirilirken yiğitleşircesine, sallandı, sallandı; kıble’ye doğru dönmüştü ki yüzü, o an durdu. Herkes şaşkın, tesadüf diyenler, dalga geçenler çoğunlukta..

Sonra Halil geldi, dilinde “Allah-u Ekber” sesleri, yürürken attığı vakur adımları. Yağlı urganı geçirdiler boynuna, sonra Kelime-i şahadet getirdi. Celladına döndü, o da helallik istedi. Ve bir tekmeydi bir yiğidin daha ebediyete göç etmesine sebep olan. Sallanıyordu Halil de, Başbuğ’u görürcesineydi yüzündeki tebessüm. Sallandı, sallandı; kıble’ye döndü yüzü ve bir bıçak gibi kesildi hareket edişi. Kıble’ye dönmüştü artık, Selçuk gibi durmuştu cansız bedeni. İnfaz erkanı şaşkın, titrek, tedirgin.

“Nasıl olur bu!” soru ile inliyor her yer, içlerinden birisi çıkıyor bir adım ileri, işaret parmağını kaldırıyor havaya ve avazı çıktığı kadar bağırıyor, meraklı gözlerle bakanların suratına: “Vallahi bunlar ŞEHİT, vallahi bunlar ŞEHİT!”

Değerli Ülkücü kardeşlerim, işte bizim davamız bu!... Bizim davamıza, Ülkücülere ve MHP'ye her babayiğit genel başkanlık ve liderlik yapamaz!.. Çünkü bizim davamız Allah davasıdır. Hele hele Meral Akşener hiç yapamazdı.

Meral Akşener gibi birinin bizim camiamıza lider olması.. Ülkücü şehitlerimizin kemiklerini sızlatırdı. Gazilerimizin onurunu, kalbini ve gönlünü kırardı.

Meral Akşener ve onunla hareket edenler beddualıdır! Hem Meral Akşener'in, hem de onunla beraber yürüyenlerin siyasette iki yakası bir araya asla gelmeyecektir... Çünkü; İP denen parti dağılmaya başlamıştır, çok kısa zamanda dağılacak ve siyasetin tozlu raflarında yerini alacaktır.

Kim ne derse desin, kim ne konuşursa konuşsun, kim ne söylerse söylesin, kim ne düşünürse düşünsün.. Allah aşkına! Meral Akşener'den Lider ve Ülkücü olur mu? olamaz, olmaz olamaz?..

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Zakir TERCAN Arşivi
SON YAZILAR