MHP HAK ETTİĞİ YERE GELECEKTİR...

Yazıma; Merhum Aşık Veysel'in şu sözleri ile başlamak istiyorum: "Aldanma cahilin kuru lafına.. Kültürsüz insanın külü yalandır.. Hükmetse dünyanın her tarafına, Arzusu, hedefi, yolu yalandır."

İyi ki varsın MHP, sen olduğun müddetçe ülkemiz her açıdan güvende. Değerlerini koltuğa yada kırmızı plakalara değişmeyen MHP, ilk günden beri öne sürdüğü şartların arkasında durarak nasıl bir omurgası olduğunu herkese göstermiştir.

MHP 51 yıldır var oluşunu zikzaklar yapmadan dümdüz bir çizgide gerçekleştirmiştir. MHP ne dediyse o görüşünü dost, düşman her kafaya işlemiştir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi anlamayan; ancak MHP'liyim diyen kafalara, MHP'yi doğrularıyla değil de, onun bunun koltuk değneği, kurtarıcısı olarak gibi gören zihniyetlere ve bu adamla olmaz diyen had bilmezlere yazıklar olsun.

Ama ne gariptir ki, bazı medya organları verimli MHP ağcını değil de, o ağaçtan düşen çürük meyveleri görmekte ısrar ediyorlar.

"Yiğidi kılıç kesmez, bir kötü söz öldürür." KURT ağır yaralı bir vaziyette yuvasına doğru gidiyormuş. Karşısına bir tilki çıkmış. Tilki, Kurt'un vaziyetini gördükten sonra kendisine bir zarar veremeyeceğine kanaat getirmiş. Alaycı bir tavırla sormuş: "Vah Kurt kardeş vah!... Ne oldu sana böyle"

Kurt zar zor anlatmaya çalışmış: "Bir avcı vurdu beni. Çok perişanım!.. Tilki, olayın dozunu biraz daha artırmış: "Kurt kardeş, sabah bizim çocuklar avlanmaya çıkmışlardı. Sakın onlar bir yanlışlık yapmış olmasınlar. Onlar mı seni bu hale getirdiler yoksa."

Kurt, kahredici çaresizlik mahkumiyeti ile cevap vermiş: "Vallahi, avcının kurşunları değil, ama bu söz beni öldürür!"

Ama biz ölmedik. Dimdik ayaktayız, Allah'ın izniyle... İyi ki varsın MHP, iyi ki varsın Lider Devlet Bahçeli! Herkes şunu bilmelidir ki, MHP hak ettiği yere gelecektir...

Yaaa Bilge Liderimizin emrinden çıkmayacak onun izinde yürüyeceksiniz, ya da siyaset çöplüğünde çöp olup gideceksiniz. Ülkücüyü ülkücüye kırdırmaya çalışan klavye kabadayıları er geç belanızı bulacaksınız...

Suçlayan, yargılayan, eleştiren, bir dakika durup “peki ben ne hata yaptım” demeyen insanlar vardır bilirsiniz. Onlarla hayat çok zor.

Çukurda olanlar; Devlet beyimizi deniz üzerinde yürürken görseler bak yüzme bilmiyor ondan yürüyor diyecek kadar ihanet içinde olmaktır.

Bir insanın kanının bozuk olup olmadığını tespit edecek alet icat edilmedi, ancak dilinden dökülenlerden tespit edilebiliniyor. Kullandığı dile, üslubuna bakın, kanının bozuk olup olmadığını anlarsınız.

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Zakir TERCAN Arşivi
SON YAZILAR