MHP TÜRK MİLLETİNİN SESİDİR, RUHUDUR, VARLIK GARANTİSİDİR...

 

MHP her daim varlığını hissettirmiş, geleceğe ışık tutmuş, ileriyi göstermiş ve Milletimizin nefesi olmuştur. Yeni sistem ümitleri artırmıştır, ama ülke ve milletle meselesi olanları da zıvanadan çıkarmıştır.

Küresel güçler ve onların işbirlikçileri; Ülkemizin belini kırmak için, var olan huzuru bozmak için tüm güçleri ile mücadele ediyorlar ve huzura kavuşamamış bir ülke istiyorlar.

Bu küresel güçler ve uşakları; MHP, Lider Devlet Bahçeli ve Ülkücüleri karşısında gördüklerinde şaşkın ördek gibi olmuşlar, duvara toslamışlar, Osmanlı tokadı yemişlerdir.

Lider Devlet Bahçeli, muhalefet etmek için çok uygun bir zemin olmasına rağmen, "önce ülkem" diyerek, hükümete her konuda yol göstermiş ve yardımcı olmuştur.

Buna rağmen bazı çevrelerin hâlâ MHP üzerinden, hükümet üyeliği bahanesiyle bir fitne ve fesat çıkarmaya uğraşması, eğer bir cehalet değilse bu ülkeye ihanettir.

MHP ne yaptığını, ne istediğini, nerede duracağını, nerede harekete geçeceğini çok iyi bilir ve bunun için ne kimsenin aklına, ne tavsiyesine ihtiyacı yoktur.

MHP'nin siyasi menfaatler üzerinden hesap yaptığını düşünmek dahi büyük bir yanılgıdır. Lider Devlet Bahçeli, net biçimde pazarlık içinde olunmadığını söylemiştir. MHP'nin hiç kimseden bir beklentisi, bir çıkar arayışı yoktur ve olmayacaktır.

MHP'yi bir türlü anlamayanlar ve anlamak istemeyenler şunu unutuyorlar: Ülkücüler ve milliyetçiler bu ülkeyi ve bu milleti karşılıksız severler ve bu uğurda canlarını ortaya koymaktan çekinmezler. Ödenmiş olan bedeller, göze alabileceklerin bir işareti, küçük bir ölçüsüdür.

Her kim olursa olsun, nereden gelirse gelsin, hiç kimse aklımızla alay etmeye, iyi niyetimizi suiistimale, vatan ve millet sevgimizi ölçmeye ve özel hesaplarına alet etmeye kalkışmasın. Hele hele düzeltmek ve ayar vermek gibi haddi aşan şeylere, hiç tevessül dahi etmesin.

Bu ülke MHP'siz yönetilemeyeceği gibi, MHP de ülkeyi yönetme iddiasından hiçbir zaman vazgeçmeyecektir. Kimse bu ulvi görevi, menfaat hesaplarına alet etmesin. Çünkü MHP bu ülkenin nefesidir, ruhudur ve varlık garantisidir.

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Zakir TERCAN Arşivi
SON YAZILAR