MHP'NİN DESTEĞİ, DEVLETİN BEKASI VE TERÖRÜN KÖKÜNÜN KAZINMASI İÇİNDİR

 

15 Temmuz ihaneti yeni ve ibret veren bir sektör ortaya çıkardı. Kısaca buna, "İtiraf sektörü" demek isabetli olacaktır. Açık şekilde itiraf tüccarlığı yapıyorlar.

Kısa süre öncesine kadar Pensilvanya'yı suyolu yapıp, orada itibar ve saygınlık arayan kimi gazeteci, kimi iş adamı, kimi siyasetçi, görünümlü yanaşmalar; bir zamanlar "Hoca" görünümlü teröristin dizinin dibinden ayrılmayan ve kerametlerini anlatmakla bitiremeyen düzenbazlar, şimdi hakaret yarışı yaparak kendilerini aklamaya ve yaşanan kalleş darbeyle ilgilerinin olmadığını ispatlamaya çabalıyorlar.

Bizim anladığımız, bu kalleş örgütlenmenin hiçbir yerinde insanlığın, ahlakın, karakterin, vicdanın ve hatta imanın bulunmadığıdır.

Çok kolay saf değiştiriyor, birbirlerini satıyorlar ve araziye uyuyorlar. 15 Temmuz'a karışanların hareketlerinde, tavırlarında izliyoruz.

Bu durum aynı zamanda bu karanlık yapının ne tür insanlara el atıp devşirdiğini ve kullandığını da bütün çıplaklığı ile ortaya koyuyor.

"Nasıl oluyor da, ilkokuldan Üniversite bitirinceye kadar neredeyse 20 yıl boyunca verdiğimiz eğitim hiçbir işe yaramıyor da, FETÖ'nun odalarında gizli veya açık verdiği eğitimler kesin ve şaşmaz bir sonuç veriyor? Üstelik en zeki ve en akıllı çocuklar, gençler hiçbir sorgulama yapma, hiçbir itirazda bulunma gereği duymadan teslim oluyor ve her biri kendi ülkesine ihanet edecek, kendi meclisini bombalayacak, kendi kardeşine kurşun sıkacak kadar canavarlaşıyor? Bunların Fethullah Gülen'den daha akıllı, daha eğitimli, daha zeki, daha donanımlı, ama onun dediği oluyor. Hatta onun kulu-kölesi olup birer robota dönüşüyorlar. Bu hale nasıl geliyorlar?"

En basit tabirle, karakteri zayıf olanları seçiyor ve kullanıyorlar.

MHP'nin desteği, Devletimizin bekası, milletimizin birliği ve dirliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve terörün kökünün kazınması içindir.

Bunda şaşılacak ve anlaşılamayacak ne olabilir ki?..

 

Zakir TOPDUR

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.