MHP'Yİ YOK EDEMEDİLER...

Milliyetçi Hareket Partisi dosta güven düşmana korkudur. MHP Türkiye’ye sevdanın adıdır. MHP Türkiye düşmanları için aşılması imkansız bir engeldir. 50 yıllık, merhum Başbuğ Türkeş'ten Devlet Bahçeli'ye değişmeyen bir Milli çizgidir MHP.

Türk ordusu Türk düşmanlarının korkulu rüyasıdır. Türk Milleti’nin varlık sigortası olan MHP ise aynı düşmanların sivil, Kuvay- ı Milliye ruhuna sahip bir diğer büyük korkusudur.

Bu yüzden Türk ve Türkiye düşmanlarının hedefinde hep öncelikle MHP vardır. Çünkü, çok iyi bilirler ki, MHP var olduğu sürece Türkiye’yi işgal emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyordu. Türkiye’yi işgal planı vardı. Ama bunu başaramıyorlardı. Çünkü, MHP ve Ülkü Ocakları yenilemiyordu. Darbe yaptılar 12 Eylül darbesi ABD’nin MHP ve Ülkü Ocaklarını yok etme gayreti idi.

12 Eylül 1980’de ABD Büyükelçisi olan James Spain’in “Türkiye’yi Türkeş’e teslim etmedik diyordu. Ama olmadı. Başaramadılar. MHP’yi yok edemediler..

Yıl 1999.. MHP güçlendi. Emperyalistlerin okları yine MHP’ye çevrildi. MHP ortaklığındaki hükümet ABD isteklerine teslim olmadı. Batı ve ABD yine düğmeye bastı. Yeni bir proje sürdüler ortaya: Ecevit’siz bir CHP, Devlet Bahçeli’siz bir MHP..

Devlet Bahçeli oyunu gördü, erken seçim istedi ve ilave etti: Ben gideceksem, bir değişiklik olacaksa bunu ABD değil, milletim yapsın. MHP ve Bahçeli tüm oyunları yine bozdu.

15 Temmuz 2016.. FETÖ ihaneti.. Yeni bir Amerikancı darbe girişimi.. Ve yine karşılarında MHP var. ABD bir kez daha MHP’nin karşı duruşu yüzünden başarısızlığa uğradı.

Halbuki siyasi partilerin öncelikli var oluş nedenleri Millete hizmet, Devletin bekası, Vatanın bölünmez bütünlüğüdür. Bunlar olmazsa siyasi partilerin varlık nedenleri de ortadan kalkar. Önce ülkem, sonra partim İşte bu noktada MHP'nin farkı ortaya çıkıyor.

Ülkesinin varlığını siyaset pazarında satışa çıkarmayan MHP 50 yıldır varlığını sürdürüyor. Bu Ülke bizim, bu Vatan bizim, bu Devlet bizim. Cumhuriyet tarihinin en tehlikeli günlerini yaşıyor. İçeriden ve dışarıdan Türk varlığına kast eden tüm güçler bütün güçleri ile saldırıyorlar.

Böyle bir dönemde MHP'nin söylediklerine kulak verin. MHP'nin işaret ettiği yolu iyi görün. Çünkü MHP, iç ve dış şer güçlerin, ihanet odaklarının ele geçiremediği son kaledir.

Şimdi, bu karanlıktan kurtulma, akan kanı durdurma, ihanet oyunlarını bozma zamanıdır. Yani aydınlık bir gelecek, ülkemizin ve evlatlarımızın aydınlık yarınları için MHP'nin söyledikleri iyi anlaşılmalı ve takip edilip uygulanmalıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin işaret ettiği yolu iyi görün, kendinize gelin ve bu yolu takip edin. Yoksa Ülke bir 15 Temmuz'u bir daha görme gibi bir lükse sahip değil. Akıllı olun, akıllı hareket edin. Yoksa son pişmanlık fayda vermez. Çünkü bugüne kadar Lider hep haklı çıktı.

 

Zakir TERCAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.